V Crow Aréne proti Prešovu

PRIDANÉ: 24.9.2022

V nedeľu 25. septembra sa predstavíme v prvom domácom zápase, keď o 16:00 privítame v Crow Aréne tím HC 21 Prešov. Prvé dva zápasy sme prehrali 2:3, a tak si budeme chcieť napraviť chuť práve v tomto derby.

Prešovčania v prvých dvoch zápasoch sezóny vyhrali, no v piatok sa im proti kamzíkom z Popradu nedarilo a tesne im podľahli 2:3. Po troch odohratých stretnutiach tak majú na svojom konte päť bodov a nachádzajú sa na piatom mieste.

Najproduktívnejšími hráčmi sú Craig Martin (2+1) a Abbott Girduckis (0+3). Lídrami obrany sú taktiež zámorskí hráči, a to Gordon Ballhorn a Sean Giles. V bráne odchytal všetky tri zápasy ruský brankár Nikita Bespalov, ktorý má 91,92% úspešnosť.

Dušan Brincko, asistent trénera: „Je to ťažká prehra, ale takú situáciu, akú sme mali na konci, skrátka musíme využívať. V závere nám to akoby spadlo z neba, mali sme dvojminútovú presilovku 5 na 3, ktorá musí byť zahratá inak a lepšie. Pozrieme si video nielen z tej presilovky, ale aj z tých dvoch gólov, ktoré sme dostali. Boli to individuálne chyby, po ktorých sa presadil ich najlepší strelec, ktorý nedával góly v našej lige, ale vo fínskej lige. Bohužiaľ, na to sa nevyhovárame, máme po treťom zápase a musíme ísť dopredu. Dnešok je za nami, zhodnotíme celý zápas a vrátime sa do práce.“ (hc21presov.com)

Zostava HC 21 Prešov z posledného zápasu proti Popradu:

Bespalov - Higgins, D. Jendroľ, O. Turan, Giles, Rajnoha, Lalík, Nátny- Krajč, Šimun, Nauš - Šimek, Gerlach, Sýkora - Žilka, Gidruckis, Martin - K. Jendroľ, Klíma, Neuls – Vojtech

Oceliari v prebiehajúcej sezóne zaznamenali dva identické výsledky. Bohužiaľ, však nepriaznivé, a po dvoch prehrách 2:3 s Michalovcami aj Nitrou sme stále bez bodu. V piatkovom zápase sa druhýkrát v sezóne presadil Ville Leskinen, v závere po strele Jensa Olssona tečoval Colin Campbell, pre ktorého to bol prvý gól v sezóne.

Našim najproduktívnejším hráčom je zatiaľ Patrick Watling, ktorý zaznamenal tri asistencie. Z obrancov zatiaľ bodovali iba Jens OlssonJordon Southorn, keď si pripísali po jednej asistencii. Oba doterajšie zápasy odchytal Andrej Košarišťan, pripísal si v nich 88,89% úspešnosť.

Dan Ceman, hlavný tréner: „Vedeli sme, čo nás dnes čaká, minuloročný finalista pred domácim publikom. Robili sme v zápase veľa vecí dobre, najmä v útočnej tretine, ako tomu bolo v predošlých dvoch zápasoch. Dovolili sme Nitre streliť nám gól v oslabení, čo sa nemalo stať. Tento gól nás psychicky oslabil.“

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Nitre:

Košarišťan – Southorn, Šedivý, Olsson, Ferenc, Deyl, Romančík, A. Bartoš – Watling, Campbell, Leskinen – Jääskeläinen, Chovan, Tybor – Bartánus, Slovák, Lamper – Havrila, Linet, Rogoň

V minulej sezóne sme proti Prešovu vrátane JOJ Slovenského pohára odohrali sedem zápasov. Oceliari sa radovali trikrát a hostia štyrikrát.

Vstupenky: https://vstupenky.hckosice.sk/#/

Košice do toho!