V nedeľu proti Novým Zámkom

PRIDANÉ: 15.1.2022

Po regionálnych kolách sa naši Oceliari predstavia v nedeľu 16. januára o 16:00 na ľade Nových Zámkov. Pôjde o druhé vzájomné stretnutie v sezóne. V prvom zápase sme v Steel Aréne vyhrali 4:0.

VZÁJOMNÉ ZÁPASY TIPOS EXTRALIGA 2021/2022:

8. kolo HC Košice - HC Nové Zámky 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Góly: 5. Klhůfek (Romančík, Pereskokov), 7. Klhůfek (Parshin, Chovan), 31. Cibák (Pereskokov, McPherson), 33. Slovák (Saucerman, McPherson)

NOVÉ ZÁMKY ŠTVRTÝKRÁT DOMA

V januári Nové Zámky odohrali tri domáce zápasy, v ktorých sa tešili z jedného víťazstva proti bratislavskému Slovanu. V piatkovom kole, v ktorom bol zápas Oceliarov odložený, sa býci predstavili na domácom ľade, kde podľahli Trenčínu 1:5. O jediný gól mužstva sa postaral najproduktívnejší hráč tímu Robert Jackson. Bol to pre neho desiaty gól v sezóne. Celkovo má na konte 23 bodov (10+13). Najlepším strelcom mužstva je s 15 gólmi Juraj Šiška, naposledy sa mu podarilo skórovať 4. januára, keď strelil dva góly do siete Nitry. Októbrová posila Chris Langkow ukazuje, že mu hokej stále chutí, keď si v 22 zápasoch dokázal pripísať už 17 bodov za 8 gólov a 9 asistencií. Naposledy bodoval vo víťaznom zápase proti Slovanu, keď si pripísal dva body za gól a asistenciu.

Od posledného vzájomného zápasu sa býci posilnili o Samuela Feretu z Bratislava Capitals, Kanaďana Dana Bakalu, ktorý bol voľným hráčom, Lukáša Kozáka z HC Poruba, Petra Šišovského z HK Poprad a Rasmusa Ahlholma zo švédskeho Storhamar.

Najproduktívnejším bekom mužstva je Christian Bull, ktorý si v 31 zápasoch pripísal 11 bodov za 2 góly a 9 asistencií. Brankárskou jednotku je Dan Bakala, ktorého úspešnosť zákrokov je 92%. Posledný zápas mu však nevyšiel a v 27. minúte ho striedal Jakub Lackovič.

Zverenci trénera Gergelya Majorrosa sú momentálne v tabuľke na predposlednom mieste. Na posledný Liptovský Mikuláš majú náskok štyroch bodov, no majú ešte zápas k dobru. Tréner Gergely Majorros pre hokejportal.net po zápase s Trenčínom „Prvé striedania boli v poriadku, ale neskôr sme nehrali na takej úrovni, ako sme si predstavovali. Neboli sme hladní po úspešnom výsledku. Myslel som si, že budem mať stále viac energie, ale to sa nedialo. Keď sme sa aj dostali do zakončenia, narazili sme na Bownsa. Chýbala nám energia, pôsobili sme skutočne pasívne v strednom i obrannom pásme. Zvyčajne takto nehrávame.  Posledné dva zápasy proti Trenčínu vyzerali úplne inak, teraz to bolo o niečom inom. My musíme pracovať oveľa lepšie. Tri body berie súper zaslúžene.“

CHOVAN A SNUGGERUD VO FORME

Oceliari včera pauzovali, keďže pre chorobu v tíme Popradu sa zápas nemohol uskutočniť. Naposledy sme sa predstavili v Prešove, kde sme vyhrali 7:4. V bráne sa po pauze zapríčininej zranením objavil prvýkrát Dominik Riečický. Tri body za 1 gól a 2 asistencie v zápase si pripísal náš najproduktívnejší hráč, kapitán Michal Chovan, ktorý má na svojom konte už 36 bodov. Z toho 11 bodov nazbieral v posledných piatich zápasoch. Ak si v zápase proti Novým Zámkom pripíše asistenciu, bude to pre neho 400stá asistencia v najvyššej súťaži. Gól si pripísal aj Patrik Rogoň, pre ktorého to zajtra bude špeciálny zápas, keďže minulú sezónu pôsobil v Nových Zámkoch. Rolu najlepšieho strelca v mužstve opäť potvrdil Pavel Klhůfek, ktorý svojim 17 gólom v sezóne otváral skóre stretnutia. V poslednom zápase si po dva body za gól a asistenciu pripísala aj ruská dvojička Denis ParshinVadim Pereskokov.

Vo forme je stále obranca Luc Snuggerud, ktorý je našim druhým najproduktívnejším obrancim. V Prešove si pripísal dve asistencie a v posledných piatich zápasoch nazbieral 8 bodov za 1 gól a 7 asistencií.

Špeciálnu príchuť bude mať zápas aj pre brankára Andreja Košarišťana, ktorý pôsobil v Nových Zámkoch v sezóne 2018/2019. Po sezóne odohral tri reprezentačné zápasy a v sezóne 2019/2020 si už obliekal košický dres.

Oceliari v tabuľke figurujú na piatom mieste s osem bodovou stratou na tretie Michalovce oproti, ktorým však máme dva zápasy k dobru.

Zápas si na internetovej plaftorme budete môcť vychutnať na Tipsport TV.

Košice do toho!

Zostava HC Nové Zámky z posledného zápasu proti Trenčínu:

Bakala (27. Lackovič) – Knižka, Bull, Hatala, Meszároš, Ligas, Holenda, Tóth – Ahlholm, Langkow, Klempa – Jackson, Šiška, Farley – Varga, Barto, Števuliak – Mišiak, Ondrušek, Ferenyi

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Prešovu:

Riečický (Košarišťan) – Saucerman, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Deyl, Cibák, Štec – Klhůfek, Chovan, McPherson – Pereskokov, Slovák, Parshin – Bartánus, Mrázik, Rogoň – Lapšanský, Linet, Jokeľ

Highlights z posledného vzájomného zápasu: