V poslednom zápase roku proti Prešovu

PRIDANÉ: 29.12.2021

Vo štvrtok 30. vecembra privítame o 16:00 v rámci regionálneho kola tím HC GROTTO Prešov. Pôjde už o druhé vzájomné decembrové stretnutie. Pred Vianocami sme ťahali za kratší koniec, keď sme podľahli hosťom 2:4.

VZÁJOMNÉ ZÁPASY TIPOS EXTRALIGA 2021/2022:

6. kolo  HC Košice – HC GROTTO Prešov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 30. Slovák (McPherson, Saucerman), 49. Chovan (Klhůfek, Tansey) – 54. Zagrapan (Sýkora)

17. kolo HC GROTTO Prešov – HC Košice 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)

Góly: 41. Michnáč (Sýkora, Růžička), 56. Sýkora (Michnáč, Růžička), 60. Šimun (Michnáč, Sýkora) – 32. Slovák (Lapšanský, Rogoň), 59. Pereskokov (Chovan, Parshin)

28. kolo HC Košice – HC GROTTO Prešov 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)

Góly: 13. Klhůfek (Šedivý, Mrázik), 49. Slovák (McPherson, Snuggerud) – 3. Nauš T. (Klíma, Fekiač), 14. Welychka (Nauš A., Čacho), 48. Welychka (Nauš A., Ťavoda), 57. Nauša A. (Čacho, Welychka)

NEBEZPEČNÁ PRVÁ FORMÁCIA

Po zápase v Košiciach sa včera koniari predstavili v Spišsskej Novej Vsi. V stretnutí  síce dvakrát viedli, no aj tak to nestačilo na bodový zisk, keď podľahli domácim 2:4. Gólovo sa presadil aj Albert Michnáč, pre ktorého to bol piaty gól z posledných piatich zápasov.

V predvianočnom zápase proti našim oceliarom bola úspešná najmä prvá formácia Prešova, ktorá sa postarala o tri góly do našej siete. Dva z nich dal Kanaďan Bret Welychka (2+1) a  jeden si pripísal Aurel Nauš (1+2), Dve asistencie zaznamenal Viliam Čacho (0+2) a jednu Ján Ťavoda (0+1), pre ktorého to bol prvý bod v sezóne. Hráči prvej formácie si tak celkovo v zápase pripísali 9 bodov.

Brett Welychka po poslednom zápase proti HC Košice (zdroj hockeyslovakia.sk):

„V posledných zápasoch sa mi strelecky nedarilo a tak som si vravel, že budem strieľať zo všetkého. Pri oboch góloch mi pekne prihral Aurel a môžem sa mu za to iba poďakovať,“

V obrane sa darí Ivanovi Glazkovi. V siedmych zápasoch si už pripísal tri asistencie. Najproduktívnejším obrancom je David Růžička, ktorý ma na konte osem asistencií. V poslednom zápase na Spiši striedal Roman Petrík brankársku jednotku Nikitu Bespalova, ktorého úspešnosť je 92,51%.

Prešov sa momentálne nachádza na ôsmom mieste. Na siedme Košice stráca dva body, no hostia majú zápas k dobru.

OCELIARI S MOŽNOSŤOU OPLATIŤ PREHRU

Košice si po troch zápasoch opäť napravili chuť, keď sme doma zdolali Michalovce 2:1pp. Obidva góly v zápase si pripísal Michal Chovan, ktorý tak potrvdil rolu najproduktívnejšieho hráča v tíme. Dve asistencie si pripísal aj Rus Denis Parshin, ktorý má už na konte 19 bodov za 5 gólov 14 asistencií. Proti Prešovu sa v tejto sezóne darí Marekovi Slovákovi. V každom zápase si pripísal po jednom góle. V poslednom vzájomnom zápase proti koniarom skóroval aj najlepší strelec ligy Pavel Klhůfek. Na svoje konto si pripísal už šesnásty gól.

Michal Chovan po poslednom zápase proti Michalovciam (zdroj hockeyslovakia.sk):

„Sú to pre nás veľmi dôležité body a hlavne sme po dlhšom čase odohrali kvalitný zápas, dostávali sme sa do tlaku, tlačili sme na bránku a vyhrávali sme súboje. Puky sme získavali hneď po ich stratách a škoda len inkasovaného gólu vo vlastnej presilovke. Väčšinu zápasu sme však boli v tlaku a na koni boli iba tých desať minút po strelenom góle. Verím, že sa od tohto výkonu odrazíme.“

Posledný zápas proti Michalovciam vyšiel aj Lucovi Snuggerudovi, keď asistoval pri oboch góloch Michala Chovana. V posledných štyroch zápasoch si pripísal za asistencie päť bodov. Je našim tretím najproduktívnejším obrancom.

Prešovčania sa po poslednom víťazstve v Steel Aréne mohli radovať už z druhého víťazstva nad našimi chlapcami. Zajtra máme možnosť zobrať si späť požičané a oplatiť im predvianočnú prehru.

Zápas bude vysielať na internetovej platforme TIPSPORT TV.

Košice do toho!

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Michalovciam:

Košarišťan - Snuggerud, Saucerman, Šedivý, Romančík, Cibák, Deyl, Novota - McPherson, Slovák, Bartánus - Paršin, Chovan, Pereskokov - Mrázik, Linet, Klhůfek - Rogoň, Havrila, Milý – Jokeľ

Zostava HC GROTTO Prešov z posledného zápasu proti Spišskej Novej Vsi:

Bespalov (Petrík) – Ťavoda, Rajnoha, Růžička, Fekiač, Turan, Glazkov, Miškuf – Welychka, Čacho, Nauš A., Lialkam Šimun, Michnáč, Lalík, Zagrapan, Nauš T., Klíma, Fekiač, Žilka

Higlights z posledného vzájomného zápasu: