V regionálnom kole doma proti Michalovciam

PRIDANÉ: 27.12.2021

V rámci 2. regionálneho kola Tipos extraligy privítame v utorok 28. decembra o 17:30  na domácom ľade tím HK Dukla Ingema Michalovce. Prvé regionálne kolo, ktoré sme mali odohrať 26. decembra proti Spišsskej Novej Vsi bolo odložené. S líškami sme sa už počas decembra stretli. V Steel Aréne sme ich zdolali 5:3.

VZÁJOMNÉ ZÁPASY TIPOS EXTRALIGA 2021/2022:

3. kolo HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 13. Keränen (Cameranesi, Pavlin), 53. Žitný (Pavlin) - 2. Cibák (Jokeľ, Pereskokov)

14. kolo HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 1:2pp (0:1, 0:0, 1:0, 0:1)

Góly: 57. Tansey (Chovan, Pereskokov) - 14. Žitný (Kukuča, Galamboš), 63. Keränen (Cameranesi, Pavlin)

25. kolo HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)

Góly: 14. Mrázik (Saucerman, Šedivý), 31. Saucerman (Šedivý, Chovan), 56. McPherson (Saucerman), 57. Klhůfek (Parshin), 60. McPherson (Klhůfek, Slovák) - 22. Regenda (Žitný, Cameranesi), 40. Suja (Stripai, Buc), 55. Regenda (Buc, Galamboš)

MICHALOVCE V DECEMBRI BEZ VÍŤAZSTVA

Michalovce momentálne prežívajú hernú krízu. Naposledy sa tešili z víťazstva ešte 26. novembra, keď zdolali na domácom ľade Banskú Bystricu 3:1. Odvtedy ťahajú šnúru siedmych prehier, so ziskom jedného bodu. V poslednom zápase v Bratislave to dlho vyzeralo, že môžu bodovať no v 54. minúte musel Devin Williams loviť puk zo svojej siete a lišky tak prehrali v Bratislave 4:5.

Z útočníkov je aktuálne najviac vo forme Pavol Regenda. Z posledných piatich zápasov si pripísal na svoje konte 6 bodov, celkovo v tejto sezóne zaznamenal už 18 bodov za 5 gólov a 13 asistencií. Košiciam v troch zápasoch vsietil 2 góly. Najlepším kanonierom s 9 gólmi je Roman Žitný, ktorý skóroval aj v poslednom zápase v Bratislave. Najproduktívnejším hráčom je stále Tony Cameranesi, ktorý si v 27 zápasoch pripísal 25 bodov za 7 gólov a 18 asistencií. Proti Košiciam si v každom zápase pripísal bod. Michalovčanom bude v zápase chýbať Roman Faith, ktorý reprezentuje Slovensko na MS juniorov v Kanade.

V posledných zápasoch chýbal Michalovciam obranca Vladimír Mihálik, ktorý naposledy nastúpil práve v Steel Aréne. V sezóne odohral iba 9 zápasov, v ktorých si nepripísal žiadny bod. Posledných päť zápasov odchytal Devin Williams. Inkasoval v nich 18 gólov, momentálne je jeho úspešnosť 91,45%.

KOŠICE S CIEĽOM VRÁTIŤ SA NA VÍŤAZNÚ VLNU

Oceliari si v posledných piatich zápasoch pripísali dve víťazstvá, no potom prišli tri prehry. Naposledy sme doma v predvianočnom kole podľahli Prešovu 2:4. Gólovo sa opäť presadil Pavel Klhůfek, ktorý si tak potvrdil pozíciu najlepšieho kanoniera v lige. Na konte má už 16 gólov. Vo forme je aj Allan McPherson, ktorý si v posledných piatich zápasoch pripísal 5 bodov. Dokopy ich má už 24 čo je len o tri  menej ako náš najproduktívnejší hráč Michal Chovan. Práve Allan si v poslednom zápase proti líškam pripísal dva góly. Pred Vianocami sme vám oznámili ochod Martina Belluša, naopak svoj prvý zápas odohral útočník Jakub Linet.

Jakub Linet po prvom zápase v Košiciach: V tíme sa cítim dobre. Chlapci ma rýchlo prijali. Košice mali vždy najvyššie ciele. Bohužiaľ, aktuálne máme menšiu hernú krízu v mužstve, no ja verím v to, že sa to čoskoro zmení. Košice majú skvelých kvalitných hráčov, ktorí sa potrebujú len trochu rozbehnúť. Keď sa to stane, pôjdeme určite hore.“

V decembrových zápasoch sa objavuje v bráne Andrej Košarišťan. Jeho úspešnosť je aktuálne 91,35%. Dominik Riečický stále pre svoje zranenie chýba a v decembri tak zatiaľ nemohol nastúpiť do extraligového zápasu.

V tabuľke sa momentálne nachádzame na siedmom mieste so ziskom 38 bodov. V prípade víťazstva sa môžeme bodovo dotiahnuť práve na štvrté Michalovce, ktoré majú o 3 body viac.

Zápas bude vysielať stanica RTVS Šport. Na internetovej platforme si ho budete môcť vychutnať na TIPSPORT TV.

Košice do toho!

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Prešovu:

Košarišťan - Deyl, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Saucerman, Cibák, Novota - Bartánus, Slovák, McPherson - Pereskokov, Chovan, Paršin - Klhůfek, Linet, Mrázik - Rogoň, Havrila, Jokeľ

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce z posledného zápasu proti Slovanu:

Williams – Bokroš, Macejko, Pavlin, Stripai, Bača, Gajdoš, Lačný – Žitný, Cameranesi, Mráz – Regenda, Suja, Keränen – Galamboš, Buc, Kukuča – Mašlonka, Hajnik, Chalupa

Highlights z posledného vzájomného zápasu: