Začína sa extraligová sezóna, v prvom kole hráme na Zemplíne

PRIDANÉ: 15.9.2022

Zajtrajším dňom sa začína jubilejná 30. extraligová sezóna. Na základe žrebu sa v 1. kole 16. septembra o 17:30 predstavíme na ľade HK Dukla Ingema Michalovce. So Zemplínčanmi sme v sezóne 2021/2022 odohrali zaujímavú štvrťfinálovú sériu, v ktorej sme vyhrali 4:2 na zápasy. V predĺžení posledného zápasu rozhodol kapitán Michal Chovan a posunul naše mužstvo do semifinále.

HK Dukla Ingema Michalovce

Po sezóne sa športovým manažérom mužstva nášho súpera stal Marek Mašlonka, ktorý bol ešte minulý rok hráčom Michaloviec. Líšky vymenili aj trénerský štáb. Hlavným trénerom v nadchádzajúcej sezóne bude Kanaďan Tom Coolen, ktorý naposledy trénoval poľský tím Unia Oswiecim. Asistovať mu budú Dušan  DevečkaPeter Kúdelka.

Tomášom Vošvrdom bude brankársku dvojicu tvoriť navrátilec Stanislav Škorvánek, ktorý hral minulý rok za žilinských Vlkov. Obranu posilnili dvaja Košičania Christián Michalčin (minulý rok hrával vo francúzskom tíme Braincon) s Jakubom Cibákom,  Martin Štajnoch, ktorý si naposledy obliekal dres Linzu a bratislavského Slovana, Američan Zach Osburn  so skúsenosťami hlavne z ECHL a Kanaďan Tariq Hammond, ktorý minulú sezónu okrem zápasov v ECHL odohral aj osem zápasov v AHL a bude to jeho prvá skúsenosť v Európe.

Do útoku pribudli Líškam taktiež zaujímavé mená. Z Košíc prestúpil Adam Lapšanský, z Popradu Peter Bjalončík, zo Zvolena Radovan Puliš, z Liptovského Mikuláša Matúš Paločko, z Trenčína Juraj Bezúch, z Banskej Bystrice Filip Vašaš a z prvoligovej Trnavy Dávid Okoličány. Samozrejme nechýbajú ani zámorskí hráči ako Kanaďan Josh Winquist, ktorý v minulosti hrával aj pod Urpínom a Američan Danny Kristo, ktorý prichádza zo švédskeho HockeyAllsvenskan, kde po prestupe z Kladna hrával za tím Västerviks IK.

Prípravné zápasy HK Dukla Ingema Michalovce:

MAC Budapešť – HK Dukla Ingema Michalovce 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)

HK Dukla Ingema Michalovce - Ferencvarosi Torna Club Budapešť 6:5 (1:2, 4:1, 1:2)

HK Dukla Ingema Michalovce - Comarch Cracovia Krakow 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)

Cracovia Krakow – HK Dukla Ingema Michalovce 1:4 (0:3, 1:1, 0:0)

HC Frýdek Místek - HK Dukla Ingema Michalovce 4:5 pp (1:1, 1:2, 2:1 - 0:1)

JKH GKS Jastrzebie – HK Dukla Ingema Michalovce 7:1 (2:0, 4:0, 1:1)

HC 19 Humenné – HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

HK Dukla Ingema Michalovce - MAC Budapešť 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce z posledného prípravného zápasu:

Vošvrda (31.Škorvánek) - Mihalik, Štajnoch, Macejko, Osburne, Cibák, Stripai, Michalčin - Paločko, Chalupa, Kristo - Buc, Suja, Puliš - Bezúch, Galamboš, Žitný - Okoličány, Bjalončík, Vašaš.

HC Košice

Oceliari po turnaji vo Švédsku odohrali posledný prípravný zápas v Spišskej Novej Vsi. Jasne sme dominovali a vyhrali sme 4:0. Svoj prvý gól za A-mužstvo HC Košice strelil Antonín Bartoš. V druhej tretine sa k nemu pridal Jakub Ferenc a v záverečnej časti uzatvárali skóre Patrick WatlingVillem Leskinenom.

Prípravné zápasy HC Košice:

HC Košice – DVTK Jegesmedvék Miskolc 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

HK Spišská Nová Ves – HC Košice 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

HC Košice – Vlci Žilina 5:2 (3:1, 2:0, 1:0)

HC 19 Humenné – HC Košice 2:4 (0:3, 0:1, 2:0)

BIK Karlskoga – HC Košice 4:3pp (1:0, 1:2, 1:1 – 1:0)

Södertälje SK – HC Košice 4:3pp (2:0, 1:2, 0:1 – 1:0)

Örebro HK – HC Košice 6:1 (3:0, 3:1, 0:0)

HK Spišská Nová Ves – HC Košice 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Zostava HC Košice z posledného prípravného zápasu:

Košarišťan (Riečický) – Southorn, Šedivý, Novota, Ferenc, Deyl, Romančík, Bartoš – Watling, Campbell, Leskinen – Jääskeläinen, Chovan, Tybor – Bartánus, Slovák, Lamper – Havrila, Linet, Rogoň – Jokeľ

Gabriel Spilar, športový manažér HC Košice:

„Tešíme sa na prvý zápas v Michalovciach. Tak ako hráči, aj všetci okolo tímu už čakáme na to, kedy sa to rozbehne. Mužstvo je kvalitne pripravené na začiatok sezóny. S trénermi sme urobili kus dobrej  práce a som presvedčený, že to zúročime hneď od začiatku.“

Zápas si môžete vychutnať aj prostredníctvom Tipsport TV.

Košice do toho!