3 : 2
(2:1, 0:1, 1:0)
MsHK Žilina

MsHK Žilina HC Košice - 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Góly a asistencie: 12. Pospíšil (Klimenta, Húževka), 14. Juraško (Švihálek, Stupka), 45. Hruška (Jurík) - 8. Čížek (Hričina, Jenčík), 25. Boltun (Jenčík, Suja)

Vylúčení: 4:5 na dve min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Stano – Tvrdoň, Krajčík

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Kozák, Juraško, Mazanec, Poulin, Roman, Chaloupka, Mendrej, Meliško – Klimenta, Handlovský, Pospíšil – Tvrdoň, Hruška, Jurík – Konečný, Holovič, Stupka – Švihálek, Húževka, Rogoň

HC Košice: Lundström (Habal) – Šedivý, Kessel, Koch, Čížek, Michalčin, Pulli, Novotný – Suja, Hovorka, Kafka – Šoltés, Pacan, Spilar – Jenčík, Boltun, Hričina – Petráš, Vrábeľ, Klíma

Po úvodných nepresnostiach sa dostali do prvej šance zápasu v druhej minúte Košice, ktoré zakončovali zásluhou Pulliho. Jeho strelu ale Tomek vyrazil a podržal tak svoj tím. O dve minúty neskôr zakončoval z bezprostrednej blízkosti Kafka a zdalo sa, že Košice budú vyhrávať, avšak videorozhodca potvrdil pohotový zákrok Tomeka, ktorý to stihol ešte pred bránkovou čiarou. Košice sa napokon gólu predsa len dočkali, na začiatku ôsmej minúty skóroval Čížek. Nasledovali však dva žilinské presné zásahy, postupne sa presadili Pospíšil a Juraško. Po prvej tretine tak platil stav 2:1 v prospech nášho súpera zo severu Slovenska.

Na začiatku druhej tretiny Oceliari získali výhodu presilovej hry piatich proti štyrom, a to v trvaní štyroch minút. Po veľkom tlaku ešte síce gól nepadol, dve sekundy pred koncom Poulinovho trestu ale dostal Boltun ideálny puk pred bránkovisko a vyrovnal tak na 2:2. Košičania sa mohli následne ujať vedenia, Hričina ale v prečíslení zaváhal a trafil len priamo do Tomeka. Na druhej strane sa pred Lundströmom dostal k puku Konečný, ktorý priestor troch žrdí netrafil. Ešte pred prestávkou sme sledovali aj šancu Jenčíka, ktorý mohol skórovať v oslabení, proti ale bola konštrukcia Tomekovej svätyne.

Posledná tretina zápasu patrila defenzívam oboch celkov, ktoré súpera do šancí nepúšťali. O tú svoju sa síce pokúšal Pospíšil, jeho pokus po ľade ale Lundström bez problémov pokryl. Na druhej strane zakončoval Koch, avšak ani táto strela nemala gólové parametre. Gól padol až po strele Hrušku zo 45. minúty, ktorá poslala Žilinu opäť do vedenia. Na tento presný zásah sme už zareagovať nedokázali, a tak si tri body do tabuľky pripísali domáci hokejisti.

Petr Rosol, tréner Žiliny: "Som rád, že sme nadviazali na dobré výkony zo zápasov s Nitrou a Trenčínom a Košice sme dnes porazili. Myslím si, že sme boli po celý čas lepším mužstvom a tri body máme oprávnene."

Milan Jančuška, tréner Košíc: "Som veľmi sklamaný, posledný zápas v roku sme chceli vyhrať, ale nepodarilo sa nám to. Dnes nám chýbal lepší pohyb a agresivita. Zaostávali sme v osobných súbojoch, čo bolo cítiť."