3 : 1
(1:0, 1:1, 1:0)
HK Nitra

HK Nitra - HC Košice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly a asistencie:  2. Kutálek (Slovák, Blackwater), 23. Macík (Versteeg), 58. Kutálek (Slovák, Mikúš) - 29. Nagy (Miklík)

Vylúčení: 3:4 na dve min., presilovky: 1:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Novák – Kacej, Synek, 2884 divákov

HK Nitra: Lawson – Mezei, T. Milam, J. Milam, Rais, Ordzovenský, Versteeg, Rýgl, Pupák – Mikúš, Krištof, Paulovič – Blackwater, Slovák, Kutálek – Macík, J. Ručkay, H. Ručkay – Kovacs, Bradley, Csányi

HC Košice: Habal – Čížek, Šedivý, Kessel, Dudáš, Koch, Pulli, Koyš, Matejka – Miklík, Pacan, Nagy – Hovorka, Suja, Jenčík – Kafka, Klíma, Šoltés – Hričina, Boltun, Petráš

Vstup do stretnutia pod Zoborom vyšiel lepšie domácim hokejistom, ktorým stačilo len 75 sekúnd na to, aby otvorili skóre zápasu. Podarilo sa to Kutálkovi, ktorý sa dobre natlačil pred Habala a zakončil popri ňom až do siete košickej bránky. Oceliari kontrovali svojou šancou v jedenástej minúte. Do gólovej pozície sa v tom čase dostal Pacan, ktorý si ešte položil Lawsona a snažil sa tak vylepšiť si svoju streleckú pozíciu, avšak puk do siete nepretlačil. Nepodarilo sa to ani domácim hokejistom o osem minút neskôr, keď sa dostali k niekoľkým zakončeniam z bezprostrednej blízkosti Habala. Český gólman v službách Košíc ale svoj celok podržal, a tak sa už stav v prvej tretine nemenil. Nitra po 20 minútach hry vyhrávala najtesnejším možným rozdielom 1:0.

Aj úvod prostrednej časti riadnej hracej doby zvládli lepšie domáci korčuliari. Tí si v 23. minúte vybojovali vhadzovanie v útočnej tretine, ktoré napokon pretavili v druhý gól. Prvú strelu totiž nemal Habal pod kontrolou, a tak sa k voľnému puku dostal Macík, ktorý pohotovým zakončením upravil už na 2:0. O minútu neskôr sa mohol z gólu tešiť aj Paulovič, ktorý sa presadil pred Habalom, avšak puk ponad jeho telo do siete poslať nedokázal. Na opačnej strane ľadovej plochy tak dostal priestor košický kapitán Nagy. Ten si puk z pravého kruhu potiahol do stredu klziska a nechytateľnou strelou švihom nedal Lawsonovi šancu na zákrok. V ďalšom priebehu druhej tretiny sa už oba celky zamerali na pozornú defenzívu, a tak sa stav viac nemenil. Po 40 minútach hry Nitra viedla 2:1.

Prvé minúty tretej tretiny patrili tentokrát Košičanom, ktorí sa snažili Lawsona ohroziť zo všetkých možných pozícií. To sa inm aj darilo, a tak mal gólman Nitry čo robiť, aby nekapituloval. Zo všetkých šancí možno spomenúť predovšetkým tu Pacanovu zo 46. minúty, keď zakončoval prakticky už do prázdnej bránky, puk ale napokon nešťastne prepadol až na zadný mantinel. Dobre zakončoval aj Nagy, pričom jeho puk ešte Lawsonovi vypadol, avšak následne zahral brankár svojou hokejkou a všetko vyriešil. Košický kapitán si tak svoj druhý gól v zápase nepripísal. Necelých osem minút pred koncom sa vo veľkej šanci ocitol aj Pulli, ktorý chcel poslať puk Lawsonovi pomedzi betóny, avšak gólman ich včas sklepol. O všetkom napokon rozhodol v 58. minúte svojím druhým gólom Kutálek, ktorý dal výsledku konečnú podobu. Nitra zvíťazila pomerom 3:1.

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Z môjho pohľadu dnes išlo o mimoriadne vyrovnaný zápas, v ktorom si chlapci nič nedarovali. V náš prospech hovoril väčší pokoj na hokejkách. V tretej tretine sme trochu začali zmätkovať, ale našťastie nás to víťazstvo nestálo."

Roman Šimíček, tréner Košíc: "Po dvoch zbabraných zápasoch sme konečne podali výkon, ktorý sa od nás očakáva. Z tohto pohľadu nás stratené body mimoriadne mrzia. Škoda, chýbalo nám aj trochu šťastia. Musíme sa ale plne koncentrovať na zvyšné zápasy a psychicky sa pred play-off čo najlepšie naladiť."