2 : 5
(1:2, 1:1, 0:2)
HKM Zvolen

HKM Zvolen — HC Košice 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Góly a asistencie: 9. Mikúš (Kolenič, Trotter), 40. Zuzin (Trotter, Corrin) — 15. Faith, 20. Skokan (Rapáč, Chovan), 38. Růžička (Rapáč, Sukeľ), 56. Bortňák (Jokeľ), 56. Sukeľ

Vylúčení: 9:9 na dve min., navyše: Stephenson (ZVO — 10 min. za provokovanie súpera), Petráš (ZVO — 10 min. za hrubosť), presilovky: 0:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Korba, Goga — Bogdaň, Frimmel, 1817 divákov

HKM Zvolen: Tomek (Hollý) – Betker, Stephenson, Corrin (A), Švarný (C), Petran, Drgoň (A), Kurali – Halama, Trotter, Parks – Zuzin, McPherson, Mikúš – Thompson, Mráz, Kelemen – Marcinek, Tibenský, Kolenič – Petráš

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Pavlin, Repe, Růžička, Koch, Čížek, Zeleňák — Paršin, Klhůfek, Skokan — Rapáč, Skokan, Chovan — Millý, Bortňák, Belluš — Faith, Suja, Jokeľ

Diváci pod Pustým hradom sa v zápase Košíc tešili hneď dvonásobne — na produktívny zvolenský útok i pevnú defenzívu Oceliarov. Otázkou tak bolo, aký systém hry celky v zápase zvolia. Už od úvodu však bolo jasné, že brániť nechcel nik. Prvá šanca tak prišla v druhej minúte, keď preveroval Tomekovu pozornosť Suja. Jeho nahodenie však gólové parametre nemalo, preto si s ním zvolenský brankár poradil. Pomerne rýchly gól však padol na opačnej strane — ešte v úvodnej desaťminútovke dvíhal ruky nad hlavu Mikúš. Ten sa presadil z neprehľadnej situácie, keď doklepol vyrazený puk za bezmcného Košarišťana. Rytieri zo Zvolena sa však tešili len niečo málo cez päť minút. Na konci tej 14. totiž našiel Suja pred bránkovisko korčuľúceho Faitha, no a košický mladík to po ľade poslal do protipohybu Tomeka. Bolo tak vyrovnané. Dlho byť nemuselo, našťastie pre Oceliarov sa ale Mráz v 16. minúte z bezprostrednej blízkosti Košarišťana gólovo neprezentoval. Domáci celok to mohlo v konečkom dôsledku mrzieť, pred prestávkou totiž inkasoval ešte jeden gól. Udialo sa tak 12 sekúnd pred koncom tretiny a po veľkom košickom tlaku. Rapáčovo presilovkové zakočnenie od modrej ešte pred tromi žrďami tečoval Skokan a rozhodol tak o tom, že po 20 minútach hry sa do šatní odíde za stavu 1:2.

Nemenej zaujímavé to vo Zvoleno bolo aj po zmene strán. Opäť platilo, že prvú šancu si vypracovali košickí Oceliari. Konkrétne to bol Pavlin, ktorý v 24. minúte po peknom Bortňákovom priťuknutí minul Tomekovu bránku. Následne prišiel rad vylúčení na oboch stranách, no a spolu s ním aj dlhá košická presilovka o dvoch mužov. Hostia to síce v pásme „zavreli“ a postupne to skúľali cez Chovana, Rapáča i Klhůfka, domáci celok ale veľký tlak svojho súpera napokon zvládol. Navyše, v 35. minúte sa mohol dočkať aj vyrovnania, keď si Corrin puk prilepil o čepeľ a po technickej paráde sa dostal až pred Košarišťana. Toho si chcel ešte rozpohybovať, už mu však ostalo primálo priestoru, preto zakončil len do nôh pripraveného a pozorného košického gólmana. Gól s poradovým číslom štyri padol v 38. minúte. Opäť sa tešili Košičania, tentokrát mohol ruky nad hlavu zodvihnúť Růžička. Inkasoval totiž pekný puk od Rapáča a aj keď si s jeho prvým zakončením ešte Tomek poradil, na dorážku pod hornú žrď bol už prikrátky. Domáci celok prehrával o dva góly, na čo musel rýchlo zaregovať. Po vzore Košíc z úvodnej časti sa mu to podarilo ideálnym spôsobom, keď súperovi strelil gól do šatne. 38 sekúnd pred koncom prostrednej časti sa presilovkovým zásahom prezentoval Zuzin. Zvolen tak po 40 minútach prehrával 2:3.

Bolo preto jasné, že na zimnom štadióne pod Pustým hradom nás ešte bude čakať tuhý boj o body. Košice sa chceli súperovi vzdialiť ďalším gólom, naopak, Zvolen musel čoraz viac staviť na „útočnú kartu“. Výsledkom tak bolo viacero dobrých šancí na jednej či druhej strane. A dlho sme na ne čakať nemuseli, veď hneď dve sa na rad dostali už v 43. minúte. Corrin najskôr pri košickej presilovke opečiatkoval žrď Košarišťanovej svätyne, o niekoľko sekúnd neskôr sa zasa počas početnej nevýhody dostal do úniku Skokan. Puk však vyrazil, no a s následným pokusom o dorážku mu pomohol práve Corrin. V 51. minúte sa nepresadil ani Bortňák a aj keď sa ešte po puku naťahoval Klhůfek, už tam prikorčuľoval príliš neskoro. Definitívne rozhodnuté mohlo byť 5 minút pred koncom, keď si z trestnej lavice nakorčuľoval Suja rovno do šance. Puk ale poslal Tomekovi len priamo do lapačky. Košice napokon štvrtý gól strelili o minútu neskôr zásluhou Bortňáka, no a na finálnych 2:5 upravil po samostatnom úniku Sukeľ. Do tabuľky si tak Oceliari pripísali tri body.

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Chceli sme vidieť lepší výkon ako v zápase so Slovanom. To sme síce videli, stále to však nebolo ono. Dve tretiny sme zle korčuľovali a forčekovali, pred vlastnou bránkou sme boli nedôrazní. Doplatili sme na zbytočné vylúčenia, ktoré nás trápia počas celej sezóny. Pomohol nám gól na 2:3, potom sme ale Košiciam dali priestor na brejky a to nás stálo zápas.“

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Svojich chlapcov musím pochváliť, na prehru z nedele odpovedali veľmi dobre. Samozrejme, našli by sme veci, ktoré sme mohli urobiť aj inak, ale podstatné je, že sme zvládli veľkú útočnú silu Zvolena. Výsledok je pre nás dobrý, mohli sme inkasovať v oslabeniach. Dnes nám ku cti slúži veľká bojovnosť.“