25. kolo
7 : 2
(2:0, 1:0, 4:2)
HK Nitra

Góly a asistencie: 3. Kafka (Hovorka), 11. Šoltés (Dudáš, Hričina), 39. Hovorka (Hričina, Boltun), 41. Hovorka (Suja), 48. Nagy (Dudáš, Spilar), 48. Hričina (Šoltés), 53. Suja (Matejka) – 51. Macík (Ordzovenský), 56. Mezei (Krištof)

Vylúčení: 3:5 na dve min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Snášel – Gavalier, Smrek, 4699 divákov

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Matejka, Kessel, Šedivý, Dudáš, Michalčin, Pulli, Čížek – Suja, Hovorka, Kafka – Nagy, Pacan, Spilar – Šoltés, Boltun, Hričina – Petráš, Vrábeľ, Klíma - Novotný

HK Nitra: Lawson (49. M. Laco) – Mezei, Rais, Ordzovenský, Milam, Rýgl, Versteeg, Korím, Pupák – T. Mikúš, Krištof, Paulovič – Blackwater, Slovák, Macík – Kutálek, Šiška, Csányi – Fominich, Šille

Košičania boli v zápase aktívni už od úvodnej minúty. Počas nej sa dokonca dostali aj do prečíslenia, na konci ktorého bol Nagy, ale bekhendovým pokusom neuspel. Ofenzívnou hrou si zverenci trénera Jančušku vzápätí vypýtali presilovku a tú dokázali využiť. O otvorenie skóre sa postaral Kafka, ktorý z ľavého kruhu poslal puk pred bránku a tam ho cez Milama a Lawsona pretlačil až za čiaru. S vedením na hokejkách nemuseli východniari nič riskovať a zabezpečenou defenzívou nedovoľovali súperovi nič vymyslieť. Na druhý gól čakali diváci do polovice tretiny, keď sa presadil Šoltés a zvýšil na 2:0 pre Košice. Zo strany hostí sa potom nepríjemnou ranou pod hornú žrď pokúšal znížiť Korím, ale Habal si dal pozor. Košičania ešte pred prestávkou nevyužili jednu presilovku a do šatní odišli s pohodlným náskokom.

Úvod druhej dvadsaťminútovky sa niesol v znamení nepresností na oboch stranách. Ani jednému z tímov sa nedarilo na dlhšie sa usadiť v pásme a neprichádzali ani zakončenia, až kým sa hosťujúci Versteeg neprevinil podrazením. Počas presilovky sa domáci hokejisti nasťahovali pred bránku súpera a niekoľkokrát ju aj ohrozili, Pacan dokonca z pravého kruhu trafil konštrukciu, no gól nepadol. Oceliari sa neskôr museli sami brániť, chvíľku dokonca aj v trojici, ale všetko ustáli. Nitrania boli veľmi blízko k zníženiu najmä zásluhou Blackwatera, ale ten z ťažkej pozície trafil iba pravú žrď za Habalom. Trestom pre Nitru za nevyužitú presilovku bola využitá početná výhoda Košíc v závere tretiny, keď Hričinovu prihrávku do prázdnej časti bránky umiestnil Hovorka a zvýšil tak na 3:0.

Záverečná dvadsaťminútovka sa opäť niesla v réžii domáceho tímu. Odštartoval to už po jedenástich sekundách Hovorka, keď zoči-voči Lawsonovi využil prihrávku Suju. Na 5:0 zvýšil v 48. minúte Nagy z pravého kruhu po prihrávke Dudáša od modrej čiary a frustrácia hostí musela byť obrovská. Už o 29 sekúnd neskôr využili Košičania aj prečíslenie a z takmer rovnakého miesta zakončil k bližšej žrdi aj Hričina. Po poltucte gólov Nitra vymenila brankárov, Lawsona vystriedal Marek Laco. To hosťom psychicky pomohlo a dokázali vsietiť aspoň čestný gól, ktorý v presilovke v samostatnom úniku dosiahol Macík. Za stavu 6:1 ešte gólové hody v Steel aréne nekončili. Diváci videli ešte po jednom presnom zásahu na oboch stranách, presadili sa Suja a Mezei a duel sa napokon skončil jednoznačne 7:2 v prospech Košíc.

Milan Jančuška, tréner Košíc: „V tomto období hráme dobre a prejavilo sa to aj v dnešnom zápase. Chlapci predviedli dobrý pohyb a kombinovanie. Bavili hokejom, mali prevahu a skóre zodpovedá hernému obrazu v tomto zápase. Tešíme sa z troch bodov."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Zápas sa nám nevydaril, hráčov dnes nemám za čo pochváliť. Keď už sme nevýrazní v ofenzáve, tak musíme byť aspoň dôslednejší v obrane, ale zlou defenzívou sme to Košiciam zjednodušili. Je to pre nás veľká lekcia."