4 : 2
(1:0, 1:0, 2:2)
HK Poprad

HK Poprad - HC Košice 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Góly a asistencie: 16. Buc (Svitana, Brejčák), 31. Štrauch (Dinda), 48. Heizer (McDowell, Brejčák), 57. Abdul (Bondra, Dinda) - 41. Suja (Šedivý), 52. Suja (Jenčík)

Vylúčení: 5:7 na dve min., navyše: Dudáš (KOS - 5 + DKZ - napadnutie hlavy a krku), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Jonák, Lokšík - Krajčík, Gajan, 3268 divákov

HK Poprad: Corbeil (Gavalier) – Brejčák (C), McDowell, König, Petran, Ježek, Dinda, Krempaský – Štrauch, Mlynarovič (A), Svitana (A) – Lichanec, Heizer, Buc – Abdul, Vartovník, Bondra – Hvila, Bjalončík, Vašaš

HC Košice: Habal (Lundström) – Čížek, Kessel, Šedivý, Dudáš, Michalčin, Pulli, Koch, Matejka – Suja (A), Hovorka (C), Kafka – Soltés, Pacan, Spilar – Jenčík (A), Boltun, Hričina – Petráš, Vrábel, Klíma

Košičania boli od úvodu stretnutia aktívnejším tímom na ľadovej ploche, čo sa snažili demonštrovať aj svojimi útočnými akciami. Spilar sa najskôr v zaujímavej pozícii k puku nedostal, o malý moment preveril Corbeilovu pozornosť Michalčin. Na prvú väčšiu šancu sme si museli počkať do začiatku piatej minúty, keď sa do puku oprel pri útočnej modrej čiare Šedivý. Ten síce prekonal bezmocného Corbeila, Popradu ale pomohla konštrukcia bránky. Na druhej strane sa pred Habalom ocitol Bondra, ktorý sa popod jeho výstroj snažil puk dotlačiť do siete, avšak neúspešne. O jediný gól prvej tretiny sa tak v polovici 16. minúty postaral domáci Buc, ktorý trafil priamo pod hornú žrď košickej svätyne. Do šatní sa preto odišlo za stavu 1:0.

Druhá tretina priniesla vo svojom úvode obojstranne vyrovnaný hokej, a tak sme si na prvú väčšiu šancu museli počkať. Na konci 26. minúty prebral zaujímavú prihrávku Svitana, ktorý chcel preveriť pozornosť Habala, trafil však konštrukciu jeho bránky. O päť minút neskôr už stav 1:0 neplatil, Štrauch sa totiž uvoľnil pri mantineli, dostal sa do lepšej streleckej pozície a poslal tak Poprad do dvojgólového vedenia. V prostrednej časti riadnej hracej doby sa už neudialo nič podstatné, do šatní sa tak odišlo za priebežného stavu 2:0.

Košičania vstúpili do posledného dejstva s jasným úmyslom - pobiť sa ešte na severe Slovenska o dôležité body. To sa prejavilo aj na ich hre, keď sa už v prvej minúte dostali do šance, ktorú pretavili vo vytúžený gól. Šedivý totiž našiel lepšie postaveného Suju, ktorý už nemal výraznejší problém zakončiť. Košičania vo svojej snahe nepoľavili, práve naopak. Zakončenia Šedivého, Kafku, Šoltésa ani Kessela sa ale do popradskej siete nezmestili. Na opačnej strane tak prišla odpoveď vo forme tretieho popradského gólu. Tentokrát sa presadil Heizer, ktorý tečoval dobrú strelu od modrej čiary a umiestnil puk do siete. V 52. minúte ešte počas oslabenia unikol Suja a pridal svoj druhý gól v zápase. Ani to však netsačilo, na 4:2 z popradského pohľadu upravil v 57. minúte Abdul a stanovil tak výsledku konečnú podobu.

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Proti Košiciam sme dnes podali ďalší oduševnený výkon. Chalanom sa musím poďakovať, ich obetavosť a bojovnosť nás priviedla k trom bodov v zápase s takýmto silným súperom."

Milan Jančuška, tréner Košíc: "Som nahnevaný, takto to v našich zápasoch nemôže vyzerať. O víťazstve Popradu dnes rozhodlo množstvo vylúšení a brejkové situácie, ktoré sa nám dnes zvládnuť nepodarilo."