0 : 3
(0:0, 0:1, 0:2)
HC 07 Detva

HC Košice — HC 07 Detva 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly a asistencie: 38. Sýkora (Valent), 54. Cox (Charbonneau), 60. Downing (Fekiač)

Vylúčení: 6:3 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Goga — Šoltés, Beniač (všetci SVK)

HC Košice: Riečický (Sedláček) – Baránek, Pavlin, Růžička, Michalčin, Deyl, Slovák, Nemčík — Chovan, Mráz, Réway — Jokeľ, Vrábeľ, Belluš — Klhůfek, Frič, Milý — Kiss, Havrila, Krasničan

HC 07 Detva: Petrík (Sholl) — F. Fekiač, Lalík, Rais, Rymsha, Gachulinec, Korím, Bakala, Jendroľ — Ščurko, V. Fekiač, Ľupták — Charbonneau, Čacho, Cox — Downing, Valent, Sýkora — Klíma, Halama, Askarov

V zápase medzi Košicami a Detvou sa celky pustili do útočnej hry už v samotnom úvode. V prvej minúte neuspel vpredu Cox, čo dalo priestor domácemu celku. Ten mohol skórovať zásluhou Belluša, ale jeho zakončenie spomedzi kruhov zneškodnil Petrík. Rovnaký muž si pripísal dôležité zákroky aj o dve minúty neskôr. Dvakrát to proti nemu skúšal z bezprostrednej blízkosti Růžička, vysoký puk poslal z druhej vlny aj Réway. Ani jedno zakončenie si však cestu do detvianskej siete nenašlo. V nasledujúcich minútach sa hra opticky vyrovnala, čo plynulo predovšetkým zo zodpovednej defenzívnej činnosti oboch celkov. Na ďalšiu vážnejšiu šancu sme si tak museli počkať až do dvanástej minúty. Na jej konci sa dostal k puku Mráz, ktorý bol síce tiesnený z oboch strán, napriek tomu však dokázal preveriť Petríkovu pozornosť. Na opačnej strane mohol gól padnúť v osemnástej minúte. Detva si vypracovala v úvode svojej presilovej hry dobrý tlak, z ktorého mohol ťažiť Charbonneau. Ani jeho puk si však cestu medzi tri žrde nenašiel. Paradoxne, Detva mohla počas početnej výhody aj inkasovať, keď hrala v defenzíve nedôrazne. Využiť to chcel Klhůfek, opäť sa však vyznamenal Petrík. Gól sme tak v úvodnej časti nevideli.

Aj úvodné sekundy prostrednej časti riadnej hracej doby patrili domácim Košiciam. Veľmi rýchlo sa to však zmenilo, keď sa po pol minúte hry poberal na trestnú lavicu Mráz. Detva následne prebrala iniciatívu na svoju stranu, čo platilo prakticky počas celých dvadsiatich minút. Jej prvú šancu mal na svojej hokejke Korím, ktorý bol osamotený pred Riečickým, kam aj dostal puk. Z bezprostrednej blízkosti ale košického gólmana neprepálil. Gólovo sa neprezentoval ani Viktor Fekiač na konci 24. minúty, keď volil v samostatnom úniku jednoduchú strelu, ktorá na Riečického neplatila. O dve minúty neskôr zasa mohli skóre otvoriť domáce Košice. Milý nahadzoval puk na Petríka, ktorý ho len zrážal pred voľného Baránka. Následná dorážka už ale bola plne v moci detvianskeho brankára. Jediný gól prostrednej časti padol v polovici 38. minúty po košickom tlaku, no strelili ho, paradoxne, hostia. Sýkora totiž založil detviansky protiútok, na konci ktorého aj sám stál — a hneď aj s gólovou bodkou. Detva tak po 40 minútach hry viedla 1:0.

Ak ešte chceli zverenci tréneského dua Šťastný – Šimurda pomýšľať na bodový zápis, pred tretou časťou sa museli sústrediť na dva aspekty. Pozornú defenzívu a zvýšenú útočnú aktivitu. Vytiahnuť sa však chceli aj detvianski obrancovia, ktorí sa snažili Petríkovi pomáhať v maximálnej možnej miere. Košice sa tak dostávali do minima šancí. Jedna taká prišla hneď v 42. minúte, keď sa po Petríkovom zaváhaní mohol k puku dostať Jokeľ. Odskočil mu však od čepele, a tak do odkrytej časti bránky nezakončoval. Ďalšia košická šanca prišla až o sedem minút neskôr. Za Petríkom zapracoval Chovan, ktorý vybojoval puk pre Réwaya, ale aj s jeho strelou z prvej si detviansky brankár poradil. Definitívne sa zápas lámal v 54. minúte, keď na 0:2 upravil Cox. Na jeho ešte gól nadviazal aj Downing, ktorý dal výsledku gólom do prázdnej bránky zo 60. minúty definitívnu podobu — 0:3.