(0:0, 0:1, 1:1)
HC 07 Detva

HC 07 Detva - HC Košice 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly a asistencie: 60. Róth (Surový) - 39. Šedivý (Spilar), 54. Jenčík (Spilar)

Vylúčení: 5:3 na dve min., presilovky: 0:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Orolin – Gajan, Gavalier, 511 divákov

HC 07 Detva: Hackett (Nagy) – Chovan, Kuklev, Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, Vyskoč, Gachulinec – Belluš, Surovka, Sitnikov – Milý, Surový, Róth – Videlka, Jakubík, Ščurko . Andrisík, Piačka, Jendroľ

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Dudáš, Ovčačík, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Michalčin – Jenčík, Pacan, Spilar – Kafka, Klíma, Miklík – Šoltés, Boltun, Hričina – Novotný, Petráš, Hudák

Do zápasu vstúpili lepšie Košičania, ktorí sa sériou troch výhraných buly usadili v pásme svojho súpera, avšak Hacketta výraznejšie neohrozili. Podarilo sa to až Kochovi, ktorého rana bola včas zblokovaná na zadný mantinel. Puk sa ešte následne odrazil k Miklíkovi, avšak ten netrafil odkrytú časť bránky a Košice tak do vedenia neposlal. O tri minúty neskôr si po Šedivého zrazenom pokuse nevšimol puk Boltun. Ak by sa tak stalo, Oceliari sa mohli potešiť z prvého presného zásahu. Netešili sa ale ani po šanci Hričinu. Ten si nakorčuľoval pred Hacketta, ktorý ešte prvý pokus nášho útočníka pokryl, následne mu ale musela pomôcť aj konštrukcia jeho bránky. Po dvadsiatich minútach hry tak platil stav 0:0.

Úvod prostrednej časti zápasu patril domácej Detve, ktorá sa do šance dostala s tromi korčuliarmi. V prečíslení troch proti dvom zakončoval Kuklev, ale Habala prekvapiť nedokázal. O štyri minúty neskôr zakončoval aj Videlka, avšak aj v tomto prípade bol úspešnejší český gólman v službách Košíc. Na opačnej strane zasa strieľal Klíma, ani ten sa ale z vytúženého presného zásahu netešil. Skórovať sa tak podarilo až v polovici 39. minúty Šedivému. Ten strelou od modrej čiary neumožnil Hackettovi úspešný zákrok a rozhodol o tom, že Košice po 40 minútach hry budú vyhrávať pomerom 1:0.

V úvode tretej tretiny ešte Detva pokračovala vo svojej presilovej hre, pričom práve počas nej sa domáci prezentovali svojou najväčšou šancou v zápase. Dobre strieľal Belluš, ktorý ale trafil len do konštrukcie Habalovej bránky. Na opačnej strane mohol zakončovať Klíma, tomu vložil do rany v poslednej možnej chvíli Fekiač, a tak nepadol gól ani v tomto prípade. Nepresadil sa ani Pacan, ten zasa dobre tečoval puk Spilara, avšak len priamo do Matthewa Hacketta. Skóroval však Jenčík, ktorý počas presilovej hry využil neprehľadnú situáciu pred bránkou a upratal puk do siete Detvy. V poslednej možnej sekunde skóroval aj Róth, ktorý upravoval na 1:2 z pohľadu Detvy. Po výhre v pomere 2:1 sme si tak do tabuľky pripísali ďalšie dôležité tri body.

Pavel Igríni, tréner Detvy: "S dnešným zápasom sme spokojní, chlapci podali opäť veľmi dobrý a zodpovedný výkon. Škoda toho neskorého gólu, napriek tomu si myslím, že sme boli Košiciam zdatným súperom."

Marcel Šimurda, tréner Košíc: "Dnes sme hrali jednoducho a priamočiaro - presne tak, ako sme si pred zápasom povedali. Chlapci do bodky plnili naše odporúčania. Všetko bolo navyše podložené výborným výkonom gólmana Habala."