2 : 4
(0:0, 2:1, 0:3)
HC '05 B. Bystrica

HC Košice - HC 05 Banská Bystrica 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)

Góly a asistencie: 36. Hovorka (Suja, Kafka), 39. Pacan (Suja, Spilar) - 29. Kabáč, 46. Kabáč (Róth), 59. Asselin (Bartánus, Faille), 60. Faille

Vylúčení: 1:5 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Stano - Orolin, Gavalier, 8347 divákov

HC Košice: Lundström (Habal) – Šedivý, Kessel, Koch, Čížek, Michalčin, Pulli, Novotný – Suja (A), Hovorka (C), Kafka – Šoltés, Pacan, Spilar – Jenčík (A), Boltun, Hričina – Petráš, Vrábeľ, Klíma

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš (Lassila) – Kubka, Ďatelinka (A), Delisle, Rosandič, Aliu, Sedlák, Róth, Kupec – Hrnka, Surový (C), Brittain – Valent, Bubela, Bartánus – Giľák, Faille (A), Asselin – Kabáč, Češík, Gabor

Zápasu predchádzal slávnostný ceremoniál, počas ktorého vedenie HC Košice a vypredaná Steel aréna poďakovala Petrovi Bartošovi za skvelú reprezentáciu košického hokeja. Jeho jedenásť odohraných sezón v drese nášho A-mužstva prinieslo Petrovi celkovo päť titulov majstra Slovenska.

Košičania boli od úvodu zápasu útočnejším mužstvom a tlačili sa do zakončenia. Po necelých 40 sekundách hry operovala dvojica Suja - Kafka, ktorú zastavil až hvizd hlavného arbitra. Domáci hokejisti vo svojej snahe nepoľavili, banskobystrická defenzíva však bola postavená výborne, a tak sme si na ďalšiu šancu museli počkať až do piatej minúty. Jenčík v nej prihrával Hričinovi, ktorý už v zložitej situácii nestihol zakončiť. Na opačnej strane naštartoval útočné motory hostí Ďatelinka, aj v tomto prípade bol však úspešnejší gólman. Ešte pred prestávkou potrápila obranné rady Banskej Bystrice naša tretia formácia, ku ktorej sa pridal aj Šoltés. Práve ten bol zakončujúcim hráčom, trafil však len do pozorného Lukáša. Po prvej tretine tak platil stav 0:0.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby sa niesla v mimoriadne vyrovnanom duchu. Šance sa striedali na oboch stranách, pričom tú prvú mali k dispozícii Košice. Lapačka Lukáša však pracovala spoľahlivo a letiaci puk tak pohodlne ukryla. Na druhej strane klziska sa Banská Bystrica dostala do brejkovej situácie, v ktorej dokázal prekonať Lundströma Kabáč. V 36. minúte však chybovala defenzíva hostí, a tak využil tento fakt na strelenie vyrovnávajúceho gólu Hovorka. Stále nebol koniec, minútu a 37 sekúnd pred koncom druhej tretiny rozjasal zaplnenú Steel arénu Pacan. Košice tak šli do tretej tretiny s vedením 2:1.

Do poslednej časti riadnej hracej doby vstúpila Banská Bystrica s jasným úmyslom - pobiť sa ešte o dôležité body do tipsportligovej tabuľky. Úvod tretej tretiny však patril jednoznačne Košiciam. Kesselovi najskôr pri prečíslení dvoch proti jednému puk cez čepeľ prepadol, Lukáš mal ale šťastie aj o niekoľko sekúnd neskôr. Boltun totiž svoju strelu tesne nedokorčuľoval. Veľké šance mali aj Kafka a Jenčík, ani z nich ale góly nepadli. V 46. minúte tak prišiel trest vo forme vyrovnávajúceho gólu, o ktorý sa postaral Kabáč. O víťazstve Banskej Bystrice napokon rozhodol v 59. minúte Asselin, keď rozhodcovia riešili "sporný moment" neuveriteľnú večnosť. Na konečných 2:4 upravil päť sekúnd pred koncom do prázdnej bránky Faille.

Milan Jančuška, tréner Košíc: "V prvom rade by som sa chcel poďakovať divákom, vytvorili fantastickú atmosféru, ktorú sme si všetci užili. Čo sa týka výkonu, dokázali sme sa popasovať aj so štyrmi zranenými hráčmi zo základnej zostavy. Zápas sa ale lámal za stavu 2:1, ak by sme svoje šance premenili, mohlo byť všetko inak. Prehrali sme však nezaslúžene."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "V úvode sme sa rozbiehali pomalšie. Nedarilo sa nám kombinovať a zle sme aj korčuľovali. Postupne sme ale svoju hru zlepšili a v druhej tretine sme boli lepším tímom. Na konci to bolo aj trochu o šťastí, ktoré stálo tentokrát pri nás."