2 : 3 pp
(1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
HK Dukla Trenčín

HK Dukla Trenčín - HC Košice 2:3 pp (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly a asistencie:  20. Radivojevič (Bezúch, Starosta), 49. Radivojevič (Bezúch, Ölvecký) - 12. Petráš (Vrábeľ, Klíma), 19. Suja (Hovorka) - 65. Kessel (Pacan)

Vylúčení: 3:4 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Kika - Tvrdoň, Šefčík

HK Dukla Trenčín: Valent – Starosta, Romančík, Cebák, Frühauf, Holenda, Bohunický, Pač – Bezúch, Ölvecký, Radivojevič – Gašparovič, Varga, Hossa – Hecl, Dlouhý, Mikula – Hudec, Pardavý, Sojčík – Švec

HC Košice: Habal – Kessel, Matejka, Dudáš, Šedivý, Pulli, Bača, Michalčin – Kafka, Hovorka, Suja – Spilar, Pacan, Nagy – Hričina, Boltun, Šoltés – Klíma, Vrábeľ, Petráš - Novotný

Zápas sa niesol vo vysokom tempe už vo svojom úvode, keď sa po prvotných nepresnostiach dostala do prvej šance domáca Dukla. Tá sa dostala v útočnom pásme k puku, Hudec ani Pardavý ale pozorného Habala neprekonali. Stav sa tak menil až na konci 12. minúty, Košičania sa totiž dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, v ktorom ešte Vrábeľ našiel Petráša a druhý menovaný už nemal problém rozvlniť sieť trenčianskej bránky. V 19. minúte sa gólová košická akcia prakticky zopakovala, tentokrát využil prihrávku Hovorku Suja a hostia tak viedli už 2:0. Len 19 sekúnd pred koncom prvej tretiny ale Radivojevič predviedol svoje skúsenosti a upravil na 1:2 z trenčianskeho pohľadu, a tak sa šlo do šatní práve za tohto stavu.

Úvod prostrednej časti riadnej hracej doby patril Košičanom, ktorí si na prvú väčšiu šancu počkali do 23. minúty. Kafka vtedy poslal do úniku Suju, košický útočník ale nestrieľal presne a druhý gól v zápase si tak nepripísal. O necelú minútu neskôr prekonal Valenta Boltun, tentokrát však Trenčínu pomohla konštrukcia jeho bránky. Košičania vo svojom útočnom snažení nepoľavili ani v ďalšom priebehu druhej tretiny, a tak sa do šance dostal aj ich kapitán Nagy. Ten sa ešte snažil obstreliť padajúceho Valenta - neúspešne. Päť minút pred koncom sa pripomenula aj Dukla, ktorá pálila zásluhou Pača. Habal v neľahkej situácii uspel a puk zrazil do rohu. Po bezgólovej druhej tretine tak Košice stále viedli.

Košičania vstúpili do poslednej tretiny aktívne a vysokým napádaním znepríjemňovali rozohrávku domácim Trenčanom. Na začiatku 43. minúty sa k zakončeniu medzi kruhmi prepracoval Šoltés, ktorý bol ale na Valenta prikrátky. V 49. minúte sa diváci dočkali vyrovnania, po druhýkrát sa v zápase dokázal presadiť Radivojevič. Na vyrovnávajúci presný zásah sa snažil odpovedať Hovorka, jeho pokus ale domáca defenzíva dokázala zblokovať. V riadnej hracej dobe sa už stav nemenil, išlo sa tak do predĺženia.

Vo formáte troch proti trom sa počas dramatického predĺženia striedali šance na oboch stranách. Do tej prvej sa dostal Radivojevič, ktorý sa mohol potešiť z hetriku, Habal mu to ale nedovolil. Na druhej strane si dobrú pozíciu vypracoval Spilar, ktorý neprestrelil Valenta. Nepresadil sa ani Kafka, ktorému priklepol Šedivý. Gól napokon padol v poslednej minúte predĺženia, o našej výhre rozhodol exportnou strelou americký obranca Kessel.

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Myslím si, že diváci si dnes užili vborný zápas. Vážime si jeden bod, nemôže sa nám ale stávať, že súpera pustíme do prečíslení. Tie Košice jednoducho využívajú. Preto nás dnešná prehra mrzí.”

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Máme za sebou obojstranne dynamický zápas plný rýchlych šancí na oboch stranách. My sme v prvej polovici stretnutia mnoho z nich využiť nedokázali, v tej druhej pohoreli niekoľkokrát aj hostia. Teší nás, že sa nám podarilo vybojovať dva body.”