3 : 4 sn
(0:0, 1:1, 2:2 — 0:0)
HK Dukla Trenčín

HK Dukla Trenčín — HC Košice 3:4 sn (0:0, 1:1, 2:2 — 0:0)

Góly a asistencie: 34. Štach (Mikyska, Valach), 58. Sojčík (Mikyska, McCormack), 59. Sádecký (Sojčík, McCormack) — 26. Bezúch (Chovan, Belluš), 44. Klhůfek (Skokan), 45. Majdan (Haščák, Chovan), rozh. sám nájazd: Skokan (KOS)

Vylúčení: 5:3 na dve min., navyše: Sládok (TRE — 10 min. za nešportové správanie sa), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc st. — D. Konc ml., Frimmel, 3614 divákov

Dukla Trenčín: Valent (Tomek) — Starosta, McCormack, Štach, Rajnoha, Kajínek, Sládok, Stacha, Krajč — Sojčík, Mikyska, Alderson — Lapšanský, Sádecký, Valach — Bartovič, Švec, Hlinka — Džugan, Ferényi, Chromiak

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Slovák, Repe, Čížek, Růžička, Michalčin, Cibák, Bučko — Majdan, Chovan, Haščák — Rapáč, Skokan, Klhůfek — Belluš, Bortňák, Bezúch — Jokeľ, Suja, Milý

Slovenské hokejové El Clásico odštartovalo, už tradične, vo veľkom štýle, keď sa Trenčín i Košice snažili o aktivitu hneď od úvodných sekúnd. Viac z hry mali počas úvodných minút Košice, keď v ich drese vypálili Majdan aj Bezúch, no neboli to strely, ktoré by Valenta výraznejšie ohrozili. To však neplatilo v tretej minúte po rane Michalčina. Domáci gólman bol prakticky prekonaný, no puk napokon narazil na konštrukciu jeho bránky. Stav sa nemenil ani v rozmedzí šiestej a ôsmej minúty, keď mala Dukla k dispozícii presilovú hru. Trenčín si síce v pásme vypracoval dobrý tlak, no chýbalo tomu vážnejšie zakončenie. Na ďalšiu väčšiu šancu sme si tak museli počkať do štrnástej minúty. K dispozícii ju mali Košice, proti ktorým hrala znova konštrukcia trenčianskej svätyne. V súboji jedného proti jednému si Jokeľ obišiel Stacha, následne si rozpohyboval aj Valenta a pomedzi jeho betóny sa snažil puk zasunúť až do siete. Nepodarilo sa mu to, aj tentokrát úradovala pravá žrď Valentovej bránky. No a aj keď prišlo ešte v závere vylúšenie na oboch stranách a celky tak mali na ľade viac priestoru, pred prestávkou to už nevyužili. Do šatní sa tak šlo za stavu 0:0.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby prinášala hokej, ktorý jednoducho musel divákov baviť. V jej úvode sa zdalo, že sa zúfalosť útočníkov oboch celkov ešte prehĺbi. V 22. minúte totiž mohol Rapáč dorážať puk do odkrytej časti bránky, no McCormack zachránil Duklu svojou čepeľou položenou na bránkovej čiare. O niekoľko sekúnd neskôr sa zasa mohol na opačnej strane presadiť Lapšanský. Ten zakončoval z ideálnej pozície medzi kruhmi, ale Košarišťan jeho ranu reflexívne zrazil. Stav sa tak po prvýkrát menil až pred koncom 26. minúty. Oceliari si vypracovali prečíslenie dvoch proti jednému, v ktorom vyslal Chovan nezištnú prihrávku Bezúchovi a ten zakončoval už do prakticky prázdnej bránky. Košice viedli 1:0. To však platilo len do 34. minúty. Štach dostal puk na pravú stranu a ideálnym švihom pod hornú žrď nedal Košarišťanovi šancu na úspešný zákrok. Aj keď sa ešte tímy pred prestávkou snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, nepodarilo sa im to. Aj po 40 minútach hry tak platilo, že sa na prestávku odchádzalo za nerozhodého stavu.

Pochopiteľne, ako Trenčín, tak aj Košice chceli tento fakt po pauze čo najrýchlejšie zmeniť. Popri útočnej aktivite si však tímy museli strážiť aj svoju defenzívu, keďže jediný inkasovaný gól mohol znamenať koniec bodovým nádejam. A doplatil na to Trenčín. V 44. minúte najskôr domáci hokejisti nezvládli súboj pri mantineli, odkiaľ vyhodil puk do poľa Skokan. Dukla následne zabudla na Klhůfka, ktorý si sám nakorčuľoval pred Valenta a pohodlne popri jeho lapačke napol sieť bránky po druhýkrát. Domáci celok nezvládol ani nasledujúcu situáciu — a výsledok bol po 36 sekundách hry aj tretí košický gól. Haščák našiel v prečíslení dvoch proti jednému ideálnou „žabkou“ Majdana, ktorý potvrdil obrovskú silu elitnej formácie Oceliarov. Dukla však zbrane nezložila. V 58. minúte zásluhou Sojčíka zdramatizovala, no a o minútu neskôr vyrovnal Sádecký. Zápas smeroval za stavu 3:3 do predĺženia.

Ani týchto päť minút ale o víťazovi nerozhodlo. Košice tak riešili druhú nájazdovú lotériu z posledných troch odohraných stretnutí. V nich vystrieľali druhý bod pre metropolitný celok z východného Slovenska Skokan a Haščák.

Ján Pardavý, tréner Trenčína: „Bod má pre nás cenu zlata. Oslabenia nás v druhej tretine stáli množstvo síl. V tej tretej boli Košice lepším tímom, našťastie sme dokázali vyrovnať. Veril som, že sa v predĺžení nájde žolík, ktorý rozhodne o našej výhre, ale nestalo sa tak. A ani v nájazdoch.“

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Hrali sme pekný hokej. Samozrejme, vyhrať sme chceli za tri body, veď v tretej tretine sme viedli o dva góly. Domáci šli ale tvrdo za vyrovnaním, preto musíme byť spokojní s výhrou po samostatných nájazdoch.“