4 : 3
(0:0, 3:2, 1:1)
HC 07 Detva

HC Košice - HC 07 Detva 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)

Góly a asistencie: 23. Boltun (Klíma, Pulli), 24. Nagy (Spilar, Dudáš), 39. Boltun (Vrábeľ), 46. Pacan (Spilar, Šedivý) – 31. Belluš (Videlka, Murček), 36. Macejko (Šimon, Videlka), 43. Kuklev (Videlka, Surovka)

Vylúčení: 3:1 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Štefik – Gajan, Gavalier, 3178 divákov

HC Košice: Habal (Lundström) – Kessel, Dudáš, Čížek, Šedivý, Pulli, Koch, Novotný, Michalčin – L. Nagy (C), Pacan, Spilar – Jenčík (A), Hovorka (A), Kafka – Petráš, Suja, Šoltés – Vrábeľ, Boltun, Klíma

HC 07 Detva: Hackett (A. Nagy) – Mar. Chovan (A), Kuklev, Fekiač, Sládok (C), Šimon, Macejko, Jendroľ, Gachulinec – Gašpar, Surovka, Sitnikov – Milý, Mat. Chovan, Belluš – Videlka, Murček, Ščurko (A) – Žilka, Tibenský, Surový

Prvá tretina priniesla obojstranne opatrný hokej, a tak sme svedkami väčšieho počtu gólových šancí neboli. Za spomenutie ale stojí pokus Hovorku, ktorý chcel z pravého krídla prekvapiť Hacketta, avšak neúspešne. Z opačnej strany to zasa skúšal Šoltés, ktorému v rozhodujúcej chvíli skĺzol puk z jeho čepele, a tak bolo toto zakončenie nepresné. Strelou sa prezentoval aj Kafka, letiaci puk si ale Hackett pritlačil o hruď a ukázal, že tadiaľ asi cesta nepovedie. Ešte pred prestávkou sme videli dobrý teč košického kapitána Nagya, aj s touto situáciou si však kanadský brankár poradil. Po 20 minútach hry tak platil stav 0:0.

Aj na začiatku prostrednej časti zápasu boli Košičania aktívnejším tímom, pričom tentokrát dokázali svoje šance pretaviť aj v presné zásahy. Za domácich skóroval najskôr v polovici 23. minúty po prečíslení Boltun, na jeho gól nadviazal už po 36 sekundách hry aj kapitán Nagy. Nasledovala však pasáž, v ktorej sa z dvoch presných zásahov tešila aj hosťujúca Detva. Za hostí sa presadil najskôr Belluš, následne potvrdil videorozhodca aj gól Macejka. Košice poslal opäť do vedenia v 39. minúte svojím druhým gólom v zápase Boltun.

V tretej tretine ešte chceli hokejisti Detvy zápas zdramatizovať gólom na 3:3, čo sa im napokon aj podarilo. Gól padol v 43. minúte, pričom do listiny strelcov sa zapísal legionár Kuklev. Dlho sa však hostia z vyrovnaného stavu netešili, do listiny strelcov sa totiž zapísal aj Kanaďan Pacan, ktorý upravoval na 4:3 pre Košice. Domáci sa následne mohli dostať aj do dvojgólového vedenia, avšak Sujov teč strely od modrej skončil len na zadnom mantineli. Detvu zachránila v ďalšom priebehu tretej tretiny trikrát aj konštrukcia jej bránky. Stav sa už viac nemenil, po výsledku 4:3 si tak tri body do tabuľky pripísali Košice.

Marcel Šimurda, tréner Košíc: "Vedeli sme, že súboj s Detvou nebude jednoduchý, čo sa nám napokon aj potvrdilo. Chlapci o víťazstvo bojovali až do záverečných sekúnd. Pre nás bolo dôležité, že sa už súper za stavu 4:3 nedokázal dostať do tlaku. Tri body majú pre nás veľkú cenu."

Ivan Dornič, tréner Detvy: "Aj napriek prehre som s naším dnešným výkonom spokojný. Chlapci dokázali ustáť náročnú prvú tretinu a dvakrát dorovnať súperovo vedenie. Objektívne ale musím povedať, že Košice dnes boli o gól lepšie a zaslúžene zvíťazili."