2 : 5
(2:0, 0:2, 0:3)
HK Poprad

HK Poprad - HC Košice 2:5 (2:0, 0:2, 0:3)

Góly a asistencie:  4. Koyš (Salija, Abdul), 7. Takáč (Brejčák) – 22. Klíma, 38. Brophey (Šoltés, Haščák), 46. Hričina (Netík, Žitný), 50. Kafka (Klíma), 53. Haščák (Pulli, Žitný)

Vylúčení: 7:8 na dve min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:2, rozhodovali: Kókai (HUN), Novák – Gegáň (obaja SVK), Pálkövi (HUN), 1906 divákov

HK Poprad: Gračnar (Vošvrda) – Petran, Brejčák (A), Salija, Ťavoda, Erving, Kozák, Fabian (C) – Takáč, Mlynarovič, Václav – Abdul, Zagrapan, Koyš – Svitana (A), Heizer, Bondra – Belluš, Paukovček, Macík

HC Košice: Škorvánek (32. Habal) – Koch, Pretnar, Pulli, Čížek, Šedivý, Dudáš (A), Lenďák – Nagy (C), Brophey, Haščák – Kafka, Suja, Netík – Šoltés, Galamboš, Spilar (A) – Žitný, Klíma, Hričina - Krajňák

V absolútnom úvode zápasu boli aktívnejší Oceliari, ktorí sa v prvej minúte natlačili pred Gračnara a zakončili. Svojho krajana ohrozil slovinský reprezentant Pretnar, no táto strela gól neznamenala. V dobrej šanci sa v polovici štvrtej minúty nepresadil ani Haščák, keď aj on pohorel na popradskom gólmanovi. Rýchly protiútok už ale prvý presný zásah predsa len priniesol. Na radosť domácich fanúšikov sa presadil Koyš, ktorý spred bránkového priestoru prepálil Škorvánka medzi tromi žrďami. O minútu neskôr mohlo byť vyrovnané, Źitný totiž ideálne puk posunul Hričinovi, ktorý ešte skúsil technickú parádu. Jeho zakončenie napokon zastavila konštrukcia svätyne Kamzíkov. Košický gólman tak o niekoľko chvíľ neskôr inkasoval gól na 2:0, keď Takáč prebral prihrávku Brejčáka a spomedzi kruhov nechytateľne vypálil. Aj v ďalšom priebehu zápasu sme sledovali zaujímavý hokej, počas ktorého si vypracovali oba celky viacero šancí. Tú košickú spálil Dudáš, keď od modrej delovkou našiel len lapačku pripraveného brankára. Na začiatku 16. minúty bol na Gračnara prikrátky aj Netík, ktorý sa prirútil z trestenj lavice. Podtatranci tak po 20 minútach hry viedli pomerom 2:0.

Aj začiatok druhej tretiny zachytili lepšie Košičania, a to napriek tomu, že hrali v oslabení. Klíma svojím pohybom donútil Gračnara pri rozohrávke chybovať, získal puk na svoju čepeľ a zakončením pomedzi betóny znížil na 1:2 z pohľadu Oceliarov. O minútu neskôr to skúšal po Svitanovom priťuknutí Kozák, Škorvánek s tým však rátal a svoj celok bez výraznejších problémov podržal. Šťastie sme mali v polovici 26. minúty. Paukovček to skúsil po nenápadnej individuálnej akcii, ale jeho nahodenie napokon musela zastaviť konštrukcia našej bránky. Na konci 32. minúty sme boli svedkami nepríjemného momentu, keď Škorvánek schytal nepríjemnú ranu priamo do svojej masky a miesto v bránke tak musel prenechať Habalovi. V 37. minúte si Košičania svojou aktivitou vypýtali nepresvedčivý zákrok Gračnara, ktorý puk neisto pustil späť na ľad. Bol tam však košický kapitán Nagy, a tak mali domáci veľké šťastie, že sa mu puk do siete pretlačiť nepodarilo. O minútu neskôr už bolo ale predsa len vyrovnané. Oceliari využili presilovú hru o dvoch mužov, keď Brophey zúžitkoval prihrávku medzi kruhy a ideálnym zakončením nedal Gračnarovi šancu na úspešný zákrok. Po dvoch tretinách plaitl stav 2:2.

Výborné úvody tretín potvrdili Oceliari aj v záverečnej časti riadnej hracej doby. Prvé snahy síce gól ešte nepriniesli, v šiestej minúte ale prišiel ideálny obrat košického celku. Ten využil ďalšiu presilovú hru, tentokrát sa to podarilo Hričinovi. Popradčania tak v zápase po prvýkrát prehrávali. Navyše, desať minút a osem sekúnd pred koncom tretiny Košičania využili nedôraz Popradu v útočnej tretine na prečíslenie dvoch proti jednému. Klíma v ňom nezištne našiel Kafku, ktorý ideálnou bombou nedal Gračnarovi žiadnu šancu na úspešný zákrok. Oceliari mali na svojom konte dva presilovkové góly, jeden z hry piatich proti piatim a jeden presný zásah počas vlastného oslabenia. V 53. minúte však prišiel ďalší gól - a ďalší počas početnej nevýhody. Haščák si pohybom vypýtal puk, vydal sa do samostatného úniku a prekonal Gračnara po piatykrát. Stav sa už viac nemenil, a tak sme si po famóznom obrate do tabuľky pripísali ďalšie tri body.

Za najlepšieho hráča v tíme domácich bol vyhlásený Samuel Takáč. Najlepším Košičanom v derby sa stal Marcel Haščák.

Roman Stantien, tréner Popradu: „Opäť sa potvrdilo, že vyhrávať 2:0 je tá najnešťastnejšia možnosť. Hrá sa o tretí gól a dnesho dali Košice. Dnes rozhodovali aj presilovky, ktoré sme hrali opäť zle. Košice si potom počkali na šance a potrestali naše zbytočné chyby.“

Peter Bartoš, asistent trénera Košíc: „Nevyšiel nám úvod zápasu, v ktorom sme dvakrát inkasovali. Od začiatku druhej tretiny sme však hrali dobre, využili sme aj presilovky o dvoch hráčov. Hrali sme zodpovedne, viackrát nás podržal aj brankár.“