5 : 1
(2:0, 2:0, 1:1)
HK Dukla Trenčín

HC Košice - Dukla Trenčín 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Góly a asistencie: 3. Vrábeľ (Suja, Petráš), 13. Hričina (Nagy, Šedivý), 29. Kafka (Hovorka, Koyš), 35. Hričina (Nagy, Šedivý), 60. Hovorka (Koyš) – 50. Špankovič

Vylúčení: 2:3 na dve min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Goga – Smrek, Kacej, 6087 divákov

HC Košice: Lundström (Habal) – Šedivý, Dudáš, Bača, Čížek, Pulli, Kessel, Koch, Matejka – Nagy, Boltun, Hričina – Koyš, Hovorka, Kafka – Šoltés, Pacan, Klíma – Petráš, Suja, Vrábeľ

Dukla Trenčín: Valent (Hiadlovský) – Kozák, Starosta, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Themár, Kukuča – Sojčík, Pardavý, Hecl – Hudec, Bulík, Varga – Mikula, Dlouhý, Gašparovič – Jakubec, Kováčik, Špankovič

Zápas jesene priniesol už vo svojom úvode viacero dobrých šancí na oboch stranách. Na gól sme preto dlho čakať nemuseli, ten prvý prišiel už v tretej minúte. Skórovať sa podarilo Vrábeľovi, ktorý si pripísal prvý presný zásah v sezóne. O 10 minút neskôr Košice využili výhodu presilovej hry zásluhou Hričinu, ten tak zvýšil už na 2:0. Pred prestávkou sa ešte do šance dostali aj hostia, avšak Kozákovi sa Lundströma prekonať nepodarilo. Do šatní sa tak šlo za stavu 2:0.

Úvod druhej tretiny sa niesol v značne pokojnejšom tempe, ako tomu bolo v prípade úvodnej časti riadnej hracej doby. Na prvú šancu sme si preto museli počkať do 24. minúty, keď Hecl neprepálil Lundströma medzi tromi žrďami. Na druhej strane už gól padol, skóroval totiž ostrostrelec Kafka. Následne sme sledovali viacero spálených šancí, okrem iného aj tú Vargovu či Hudecovu. Necelých šesť minút pred koncom druhej tretiny sa prezentoval druhým gólom v zápase Hričina, ktorý zvýšil už na 4:0.

Do tretej tretiny vstúpila trenčianska Dukla s jasným úmyslom - potrápiť ešte svojho súpera a vrátiť sa do zápasu. Defenzíva Košíc však pracovala bez väčšieho zaváhania a súpera do vyložených šancí nepúšťala. Platilo to až do 50. minúty, keď sa gólom prezentoval Špankovič. Stav sa nemenil až do 60. minúty, keď Košice zvýšili zásluhou Hovorku už na 5:1.

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Na našom dnešnom víťazstve majú veľký podiel fantastickí diváci, ktorí dnes prišli v hojnom počte a neustále nás hnali za tromi bodmi. Ďalšími podstatnými faktormi bol náš disciplinovaný výkon, ako aj výborný gólman Lundström.“

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Košice dnes zvíťazili zaslúžene, nám chýbala agresivita i lepší pohyb. V záverečnej tretine sme sa síce v istom ohľade vrátili k hre z predošlých zápasov, avšak to na celky ako Košice nestačí.“