5 : 3
(2:1, 0:1, 3:1)
HC Nové Zámky

HC Nové Zámky - HC Košice 5:3 (2:1, 0:1, 3:1)

Góly a asistencie:  6. Plášil (Cetkovský, Zbořil), 17. Prapavessis (Salija, Varga), 46. Zbořil (Hruška, Cetkovský), 47. Varga (Lantoši, Salija), 52. Raenko (Monja) – 10. Petráš (Pacan), 28. Michalčin, 58. Šoltés (Nagy)

Vylúčení: 4:4 na dve min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Fridrich - Výleta, Gegáň, 1152 divákov

HC Nové Zámky: Kováč (Romančík) – Plášil, M. Novák, Hruška, Jass, Salija, Prappavessis, D. Novák, Šimek – Fábry, Špirko, Škoda – Raenko, Dubinin, Monja – Cetkovský, Novotný, Zbořil – Lantoši, Šimun, Varga

HC Košice: Lundström (Habal) – Pulli, Kessel, Bača, Čížek, Šedivý, Dudáš, Michalčin, Matejka – Nagy, Boltun, Hričina – Koyš, Hovorka, Kafka – Šoltés, Pacan, Klíma – Petráš, Suja, Vrábeľ

Do zápasu vstúpili oba celky defenzívne naladené, a tak sme si museli na prvú šancu počkať až do piatej minúty. Raenko sa dostal k puku a preveril pozornosť Lundströma, ktorý predviedol kvalitný zákrok a ľavým betónom strelu domáceho krídelníka zastavil. O dve minúty neskôr sa v ľavom kruhu na vhadzovanie oprel do puku Plášil, ktorý už rozvlnil košickú sieť a poslal tak Nové Zámky do vedenia. Domáci sa však dlho netešili, v 10. minúte totiž Petráš uspel v súboji jedného proti jednému a zblízka prekonal Kováča. Ešte pred prestávkou sa dostali Nové Zámky opäť do vedenia, tentokrát zásluhou Prappavessisa. Po prvej tretine tak platil stav 2:1 z pohľadu domácich.

Druhá tretina už bola o poznanie živšia a bohatšia na gólové šance. Tú prvú si vypracoval Lantoši, ktorý sa od mantinelu pretlačil s pukom až pred bránku, avšak Lundströma sa mu oklamať nepodarilo. Na opačnej strane našiel Nagy lepšie postaveného Hričinu, ktorý mohol vyrovnať, avšak z bezprostrednej blízkosti priestor troch žrdí minul. To už neplatilo pri delovke Michalčina od modrej čiary, ktorý si tak na svoje konto pripísal prvý gól v košickom drese. Pred prestávkou sa mohli dostať Košice aj do vedenia, ranu Baču však zastavila konštrukcia Kováčovej bránky, a tak sa šlo do šatní za nerozhodného stavu.

Do tretej tretiny vstúpili Novozámčania aktívne, keď sa už po desiatich sekundách dostali s pukom do útočného pásma a poslali ho na Lundströma, švédsky gólman v službách Košíc ale nemal s týmto zakončením žiaden problém. V ďalšom priebehu poslednej časti riadnej hracej doby ale prišla studená sprcha v podaní troch presných zásahoch, keď sa postupne presadili Zbořil, Varga i Raenko. Nové Zámky sa tak dostali do pohodlného trojgólového vedenia, ktoré si napokon postrážili až do 58. minúty, keď upravil na konečných 5:3 Šoltés.

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: „Som pokojný, že sa nám podarilo prerušiť šnúru prehier a nepriaznivých výsledkov. Konečne sa nám doma podarilo zvíťaziť, vďaka čomu budeme môcť vstúpiť do ďalších zápasov s väčším pokojom.“

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Dnes nie som spokojný ako s výsledkom, tak ani s výkonom. Za stavu 2:2 sme trafili žrď, to bol moment, keď sme mali rozhodnúť. O víťazstvo nás dnes pripravilo množstvo individuálnych chýb, spokojný môžem byť len s našou štvrtou päťkou.“