7 : 1
(4:0, 2:0, 1:1)
DVTK Jegesmedvék

HC Košice - DVTK Jegesmedvék Miškovec 7:1 (4:0, 2:0, 1:1)

Góly a asistencie: 8. Suja (Šoltés, Hričina), 17. Haščák (Lenďák), 19. Haščák, 20. Galamboš (Lenďák), 27. Kafka (Haščák, Brophey), 30. Kafka (Hričina), 54. McDowell (Šoltés) – 50. Galanisz (Somogyi)

Vylúčení: 4:4 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Dudáš (C), Lenďák, Šedivý, Koch, Pulli, McDowell, Michalčin – Kafka, Brophey, Haščák – Šoltés, Galamboš, Hričina (A) – Jokeľ, Suja (A), Petráš – Žitný, Krajňák, Mikula

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján (Duschek) – Kiss, Crawford, Milam, Rusk, Szirányi (A), Láda, Vojtko – Vas (A), Loiseau, Kulmala – Magosi (C), Galanisz, Somogyi – Ľupták, Harrison, Miskolczi – Vincze, Hajós, Ritó

Úvod stretnutia sa niesol vo vysokom tempe, oba celky sa totiž striedali vo svojich útočných akciách a pokúšali sa dostať do vedenia. Bezgólový stav tak platil len do ôsmej minúty, keď sa Sujovi podarilo do siete doklepnúť vyrazený puk Šoltésa. V sedemnástej minúte mali Košice k dispozícii presilovú hru, ktorú sa podarilo expresne využiť Marcelovi Haščákovi. Navrátilec v košickom drese skóroval o dve minúty opäť, jeho zakončenie z uhla totiž Adorjána prekvapilo, a tak maďarský gólman včas nezareagoval. Ešte pred prestávkou prišiel aj štvrtý gól, po odraze od žrde sa z neho tešil Galamboš. Po 20 minútach tak Oceliari zaslúžene viedli rozdielom triedy - 4:0.

Aj druhá tretina priniesla divácky atraktívny útočný hokej, hra sa prelievala zo strany na stranu. Prakticky po prvýkrát nám dokázal výraznejšie pohroziť aj náš súper, zakončenie Vasa skončilo na vonkajšej konštrukcii Habalovej bránky. O necelé dve minúty neskôr po tomto zakončení pálil aj Kafka, ten sa už ale do listiny strelcov zapísal. Košičania vďaka tomuto faktu viedli 5:0 a zápas mali jasne pod kontrolou. Český ostrostrelec sa presadil aj v tridsiatej minúte, keď presným zásahom na 6:0 zavŕšil gólový poltucet v sieti Miškovca. Pred prestávkou mohol z dobrej pozície skórovať aj Petráš, v tomto prípade si už dal gólman väčší pozor. Po 40 minútach hry sme tak viedli 6:0.

V úvode tretej tretiny sa zaujímavou individuálnou snahou prezentoval Lenďák, ktorý sa spoza bránky presunul k jej bližšej žrdi a zakončil po ľade. Gólman mal ale betón pevne na ľade, a tak prekonaný nebol. V 45. minúte zasa zneškodnil Mikulovu dorážku. Hráč našej štvrtej formácie sa ešte snažil puk nadvihnúť, čo sa mu nepodarilo. Gól padol na opačnej strane, po veľkom tlaku sa dostal k dorážke Galanisz, ktorý v 50. minúte prepálil Habala medzi tromi žrďami. Stále to však nebola konečná podoba výsledku, v 54. minúte sa totiž pri modrej čiare do puku oprela naša americká akvizícia Jimmy McDowell, ktorý upravoval na 7:1. Takýmto pomerom sa napokon zápas aj skončil.