5 : 2
(1:0, 4:1, 0:1)
MsHK Žilina

HC Košice - MsHK Žilina 5:2 (1:0, 4:1, 0:1)

Góly a asistencie: 13. Hovorka (Kafka), 22. Nagy (Dudáš, Spilar), 27. Boltun (Spilar), 30. Kafka (Kessel, Hovorka), 37. Kafka (Pacan, Hovorka) – 31. Klimenta (Mikuš), 49. Handlovský (Hruška, Mendrej)

Vylúčení: 4:5 na dve min., presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík, Štefik – Gajan, Gavalier, 3374 divákov

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Šedivý, Dudáš, Gernát, Kessel, Bača, Pulli, Matejka, Michalčin – Nagy (C), Pacan, Spilar – Suja (A), Hovorka (A), Kafka – Šoltés, Boltun, Hričina – Petráš, Vrábeľ, Klíma

MsHK Žilina: Tomek (Ivanovič) – Juraško, Mikuš (A), Chaloupka, Poulin, Roman, Harant (A), Mendrej, Meliško – Klimenta, Hruška, Handlovský (C) – Jurík, Švihálek, Tomas – Stupka, Holovič, Tvrdoň – Rogoň, Ondruš, Švec

Košičania sa do svojho súpera zahryzli už v úvode stretnutia, a tak sme si museli na prvú väčšiu šancu poslať len do druhej minúty. Nagy totiž skúsene obkorčuľoval okolo Tomekovej bránky a následne ponúkol puk Pacanovi, ktorý trafil len vonkajšiu stranu žilinskej svätyne. O sedem minút neskôr zakončoval nebezpečne aj Šoltés, ktorý to skúšal spomedzi kruhov, tentokrát ale Tomek ramenom letiaci puk vytesnil na zadný mantinel. Gól napokon padol v 13. minúte, Košičania sa totiž rútili do prečíslenia dvoch proti jednému, v ktorom na seba vzal zodpovednosť Hovorka a prekonal žilinského brankára strelou k bližšej žrdi. Ešte pred prestávkou sa do šance dostal Hričina, ten ale vo výhodnej pozícii priestor bránky minul. Po prvej tretine tak platil stav 1:0.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby priniesla vo svojom úvode útočnú hru domácich Košíc. Napokon sa v 22. minúte presadil strelou z otočky Nagy, ktorý upravil na 2:0. Nasledoval gól v presilovej hre v podaní Boltuna, ako aj presný zásah v početnej nevýhode. Po prvýkrát sa v zápase presadil Kafka. V 31. minúte ešte prinavrítil Klimenta Žiline gólom na 4:1 nádej, následne ale kontroval opäť Kafka, ktorý pridal aj druhý presný zásah v zápase. Po jednogólovej prvej tretine sa tak počas prostrednej časti riadnej hracej doby potešili diváci až z piatich gólov.

Košičanom sa v tretej tretine darilo kontrolovať stav i dianie na ľadovej ploche, domáci tak žiadnu výraznejšiu dramatizáciu nepripustili. Naopak, sami si vypracovali viacero dobrých šancí na gól. Dudáš, Kafka ani Spilar tie svoje ale nepremenili, a tak prišiel predsa len druhý žilinský gól. Presadil sa Handlovský, ktorý upravoval na 5:2. Stav sa už do konca zápasu nemenil. z troch bodov sa preto tešili domáce Košice.

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Dnešné víťazstvo je zaslúžené. Chlapci hrali dobrý hokej, výborne korčuľovali a predvádzali pekné kombinácie. Mohli sme skórovať aj viackrát, ale Žilinu dnes výbone podržal gólman Tomek.“

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: „Košičania nás dnes predčili vo všetkých oblastiach. Nedokázali sme odolávať ich nátlakovej hre, o čom svedčí aj samotný výsledok. Naším najlepším hráčom bol dnes brankár Tomek, a to aj napriek tomu, že inkasoval päť gólov.“