6.kolo
3 : 1
(0:0, 1:1, 2:0)
HK Dukla Trenčín

Góly a asistencie: 31. Dlouhý (Bezúch, Radivojevič), 53. Radivojevič (Ölvecký, Starosta), 60. Varga – 35. Hovorka (Pulli, Jenčík)

Vylúčení: 5:5 na dve min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Stano - Šefčík, Výleta, 3186 divákov

HK Dukla Trenčín: Valent – Romančík, Starosta, Cebák, Frühauf, Holenda, Bohunický, Themár – Bezúch, Ölvecký, Radivojevič – Varga, Bulík, Sojčík – Gašparovič, Dlouhý, Mikula – Hudec, Pardavý, Švec – Špankovič

HC Košice: Habal – Čížek, Pulli, Kessel, Bača, Šedivý, Dudáš, Michalčin, Koch – Kafka, Hovorka, Jenčík – Klíma, Pacan, Šoltés – Hričina, Boltun, Suja – Petráš, Vrábeľ, Novotný

Šláger kola medzi Trenčínom a Košicami odštartoval vo veľkom štýle, keď sa oba celky prezentovali svojimi útočnými chúťkami. Na prvú väčšiu šancu sme si napriek tomu museli počkať do piatej minúty. Domáci Varga vtedy preveril pozornosť Habala, ktorý puk ukryl v lapačke. Košičania mali následne k dispozícii trestné strieľanie, avšak Šoltés trafil len konštrukciu Valentovej bránky. Už o necelú minútu neskôr sa dostali Oceliari do ďalšej veľkej šance, tentokrát v samostatnom úniku Jenčík v súboji s brankárom neuspel. Na opačnej strane klziska sa zasa nepresadil Ölvecký, a tak sa šlo do šatní za stavu 0:0.

Do prostrednej časti riadnej hracej doby vstúpili Košice aktívne, keď sa už po 20 sekundách mohli tešiť z gólu. Hovorkovu strelu sa ešte snažil do siete doklepnúť Pacan, na gólmana Dukly bol však prikrátky. Napriek tomu boli Oceliari v útoku naďalej výrazní a v 28. minúte si dokonca počas vlastného oslabenia vypracovali prečíslenie dvoch proti jednému. Nanešťastie, Klíma rozvlnil len bočnú sieť Valentovej bránky. To už neplatilo pri zakončení Dlouhého, ktorý trafil odkrytý priestor košickej svätyne a poslal tak Trenčín do vedenia. Počas presilovky ale odpovedali rovnakým metrom aj hostia, ktorí si rozhodili defenzívu súpera a zásluhou Hovorku sa dočkali vyrovnania. Po 40 minútach bol tak stav zápasu nerozhodný - 1:1.

Do tretej tretiny vstúpili lepšie Košice, ktoré sa už v jej prvej minúte dostali do gólovej šance. Hovorka s Jenčíkom si vypracovali prečíslenie dvoch proti jednému, druhý menovaný však puk napálil len priamo do Valenta. Na opačnej strane zakončoval tiesnený Bezúch, s ktorého pokusom si Habal poradil bez väčších problémov. Viac práce mal ale košický gólman pri zakončení Dlouhého, ktorý to nemyslel vôbec zle, avšak svoj tím do vedenia neposunul. O niekoľko sekúnd neskôr sa to nepodarilo ani Starostovi, avšak Trenčín sa vytúženého gólu predsa len dočkal, keď ho pridal sedem minút pred koncom Radivojevič. Na finálnych 3:1 upravil šesť sekúnd pred koncom do prázdnej bránky Varga.

Peter Oremus, tréner Trenčína: „V prvej tretine nás výbornými zákrokmi podržal brankár Valent, ktorý má na dnešnej výhre obrovský podiel. Dnes sme ale predviedli kolektívny výkon, po ktorom sme dokázili poraziť silné Košice. A to nás rozhodne mimoriadne teší.“

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Myslím si, že sme videli obojstranne výborný zápas. Už po prvej tretine sme mohli vyhrávať vyšším rozdielom, avšak nestalo sa tak. Nepremieňali sme gólové šance, strelili sme len jeden gól a to nás napokon stálo zápas. S výsledkom tak nemôžeme byť spokojní, rozhodne musíme popracovať na koncovke.“