2 : 3
(1:3, 0:0, 1:0)
MsHK Žilina

MsHK Žilina - HC Košice 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 15. Konečný (Jurík, Poulin), 49. Jurík (Martindale) – 6. Boltun (Nagy, Šedivý), 12. Jenčík (Hovorka, Kafka), 16. Boltun (Šoltés, Šedivý)

Vylúčení: 5:4 na dve min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Goga - Kacej, Krajčík, 761 divákov

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Mikuš, Juraško, Poulin, Chaloupka, Harant, Roman, Mendrej, Hatala – Handlovský, Klimenta, Kučkin – Švihálek, Martindale, Jurík – Konečný, Holovič, Stupka – Švec, Ondruš, Rogoň

HC Košice: Habal (Lundström) – Šedivý, Dudáš, Bača, Čížek, Pulli, Kessel, Koch, Matejka – Nagy, Boltun, Hričina – Jenčík, Hovorka, Kafka – Klíma, Pacan, Koyš – Šoltés, Suja, Vrábeľ

Košičania vstúpili do zápasu aktívne a už od jeho úvodu sa aktívne tlačili pred bránku svojho súpera. Vyplynula z toho aj šanca Nagya zo šiestej minúty, keď puk zaviezol pred Tomeka a prenechal ho Šedivému. Ten síce ešte žilinského gólmana neprekonal, podarilo sa to ale Boltunovi. O šesť minút zvýšili Košice už na 2:0, keď zareagoval na Hovorkovu prihrávku Jenčík, ktorý usmernil puk do siete. Pre Jenčíka išlo už o 200. gól v košickom drese. O štyri minúty neskôr sa síce Žiline podarilo znížiť, pričom za strelca gólu bol označený Konečný, ešte pred prestávkou ale prišiel druhý presný zásah Boltuna v zápase. Po 20 minútach tak platil stav 1:3 z pohľadu domácej Žiliny.

Podobne, ako sa prvá tretina končila, sa začala aj druhá - a teda košickou útočnou aktivitou. V jej tretej minúte sa dostal do veľkej šance Hričina, ktorý ale puk popod padajúceho Tomeka do siete neposlal. Na opačnej strane sme sledovali pokusy Kučkina a Mikuša,  Habal ale zmenu skóre nepripustil a prezentoval sa viacerými dobrými zákrokmi. Zápas mal aj naďalej rýchly spád, a tak sa do šance dostali aj Košice, ktoré si vypracovali prečíslenie troch proti dvom. Jenčík v ňom síce prihrávkou našiel Kafku, ten ale nechal vyniknúť Tomeka v žilinskej bránke. Druhá tretina preto niesla prívlastok bezgólová.

Do poslednej časti riadnej hracej doby vykorčuľovali Žilinčania s úmyslom potrápiť svojho súpera a vyrovnať, avšak defenzíva Košíc pracovala na výbornú a domácich do šancí nepúšťala. Práve naopak, k zaujímavej strele od modrej čiary sa dostal Čížek, Tomek ale na letiaci puk videl a ukryl ho preto vo svojej lapačke. Dvojgólové vedenie Košíc napokon ostalo v platnosti do 49. minúty, keď sa gólovo presadil Jurík a prinavrátil tak nádej na žilinskú stranu. Domáci sa ešte v závere pokúšali stav vyrovnať, avšak neúspešne. Po výsledku 2:3 si tri body do tabuľky pripísali Košice.

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: „Sme sklamaní, pretože sme dnes súperovi podľahli napriek výbornému výkonu z našej strany. V závere nám chýbalo trochu šťastia, ale na to sa vyhovárať nemôžeme. Strelili sme o gól menej ako Košice a preto sme dnes prehrali.“

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Do Žiliny sme cestovali s vedomím, že nás tu čaká poriadne náročný zápas, veď domáci naposledy porazili na vlastnom ľade majstra. O našom víťazstve napokon rozhodla prvá tretina, v ktorej sme súperovi nastrieľali tri góly. Ak by sme pridali aj ten štvrtý, súpera by sme definitívne zlomili.“