3 : 1
(1:1, 1:0, 1:0)
HK Poprad

HC Košice – HK Poprad 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly a asistencie: 7. Kafka (Šedivý, Suja), 22. Hovorka (Matejka, Kafka), 51. Šedivý (Hovorka, Kafka) – 20. Ježek (Fabian, Buc)

Vylúčení: 9:6 na dve min., navyše: Dudáš (KOS - 10 min., hrubosť) - Lichanec (POP - 10 min., hrubosť), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, D. Konc – Jobbágy, M. Korba, 4527 divákov

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Kessel, Pulli, Michalčin, Matejka, Dudáš, Šedivý – Hričina, Boltun, Nagy – Kafka, Hovorka, Suja – Klíma, Pacan, Koyš – Novotný, Vrábeľ, Petráš

HK Poprad: Ivanov (Corbeil) – König, Brejčák, Ježek, Fabian, Dinda, Jáchym, McDowell, Paločko – Svitana, Mlynarovič, Buc – Šitikov, Heizer, Hvila – Abdul. Vartovník, Bondra – Štrauch, Lichanec, Kroták

Košičania sa už od úvodu zápasu tlačili do zakončenia, výsledkom čoho bola ich šanca zo štrnástej sekundy. Puk síce smeroval len na zadný mantinel, odtiaľ sa ale odrazil pred bránkovisko a narobil tak Ivanovovi poriadne problémy. Na prvý gól sme si museli počkať do siedmej minúty, keď využil presilovú hru Kafka. Košice vyhrávali 1:0. Ich druhý presný zásah mohol pridať po peknej individuálnej akcii Suja, tentokrát však Ivanov uspel. Stav sa opäť menil v 20. minúte, keď sa o vyrovnanie prihlásil Ježek. Po prvej tretine sa tak do šatní šlo za nerozhodného stavu.

Druhá tretina priniesla rýchly gól, o ktorý sa postarali košickí hokejisti. V 22. minúte sa do samostatného úniku dostal Hovorka, ktorý svoju šancu skúsene premenil. O štyri minúty neskôr mohol vyrovnať Bondra, ten však neuspel pred Habalom, keď letiaci puk tesne minul. V druhej tretine sa ešte Košice dostali do šance aj počas vlastného oslabenia, puk ale v rozhodujúcej chvíli minul priestor bránky. V prostrednej časti riadnej hracej doby sa už viac zaujímavých momentov neudialo, a tak sa šlo do šatní za stavu 2:1.

V úvode poslednej časti riadnej hracej doby sa museli Košice brániť pri vylúčení kapitána Nagya, popradskí korčuliari sa však do väčšej šance nedostali. V duchu pokojného a defenzívneho hokeja sa niesli aj nasledujúce minúty zápasu, a tak sa stav dlhší čas nemenil. Gól padol až v 51. minúte, keď sa po útočnej akcii tešil z presného zásahu Šedivý, ktorý dal výsledku finálnu podobu. Po výhre 3:1 si tak Košice do tabuľky pripísali dôležité tri body.

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Teší ma, že sme nadviazali na dobrý výkon z Liptovského Mikuláša aj dnes. Škoda tých nevyužitých šancí, nemusela to byť taká dráma až do konca, mohli sme rozhodnúť aj skôr. S tromi bodmi sme ale dnes spokojní.“

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Chlapci boli pred zápasom mimoriadne odhodlaní, žiaľ, na ľade tomu veľa nenasvedčovalo. Košice dnes boli jednoznačne lepšie a zaslúžene vyhrali. My sa aj naďalej trápime s koncovkou, s jedným gólom jednoducho nad Košicami vyhrať nemôžeme.“