3 : 2 pp
(0:0, 1:2, 1:0 — 1:0)
HK Poprad

HK Poprad — HC Košice 3:2 pp (0:0, 1:2, 1:0 — 1:0)

Góly a asistencie: 34. Svitana (Mlynarovič, Ulrych), 42. Kozák (Štrauch), 62. Svitana — 24. Klhůfek (Bučko, Bezúch), 26. Klhůfek (Bezúch, Rapáč)

Vylúčení: 5:8 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik — Durmis, Jobbágy, 2151 divákov

HK Poprad: Vošvrda (Halo) – D. Brejčák (A), Ulrych, Kozák, Magovac, Erving, Kramár, Česánek, Fabian (C) – Štrauch, Mlynarovič, P. Svitana (A) – Karterud, Paukovček, Matis – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Matúš Paločko, Matej Paločko

HC Košice: Škorvánek (Košarišťan) – Slovák, Koch, Růžička, Repe, Bučko, Cibák — Majdan, Chovan, Haščák — Klhůfek, Skokan, Bezúch — Rapáč, Bortňák, Belluš — Milý, Suja, Jokeľ

Popradčania vstúpili do zápasu aktívne, keď už po 15 sekundách vyzýval k útočeniu Leclerca Takáč. Pokus o krížnu prihrávku bol však pridlhý, preto Škorvánek vykorčuľoval a rozohral na svojich spoluhráčov. Kamzíci spod Tatier mali následne k dispozícii presilovkú hru. Využiť to chceli Svitana s Paukovčekom, no ani jeden z nich sa do lepšej palebnej pozície nepretlačil. Najväčšia šanca úvodného dejtstva prišla v ôsmej minúte. Paločko si pred bránkoviskom spracoval Zagrapanovu prihrávku a ohrozil Škorvánka medzi tromi žrďami. Puk košickému gólmanovi ešte vypadol, ale následne si poradil aj s následnou snahou o dorážku. V pätnástej minúte zasa prenikol pekne po krídle Haščák. Hlavu mal hore, preto zvolil krížnu prihrávku pred bránkovisko. Nenašiel tam ale nikoho, Nepresadili sa ani Klhůfek s Bučkom. A keďže sa už v závere úvodnehé dejstva zamerali defenzívy oboch celkov na pozorné bránenie, do šatní sa šlo za stavu 0:0.

Začiatok druhej tretiny pripomínal v mnohom tú prvú — s jediným rozdielom, útočiť sa snažili tentokrát Košice. Po 16 sekundách totiž Slovák nahadzoval nepríjemne do pásma, ale Vošvrda si dal dostatočný pozor. Rovnako nepríjemná bola košická aktivita z 23. minúty. Haščák najskôr bránku prestrelil, následná Majdanova rana bola zasa zblokovaná. Prvý gól zápasu tak padol v 24. minúte. Vošvrda najskôr vyrážal Bučkovu strelu, ale nešťastne len ku Klhůfekovi. No a českému útočníkovi v sužbách Košíc to stačilo na to, aby puk s prehľadom upratal do popradskej siete. A o dve minúty sa rovnaký hráč presadil znova. Klhůfek pálil prakticky z identickej pozície, tenotkrát zúročil Bezúchovo priťuknutie. V 30. minúte mohlo byť znížené. Štrauch chcel zakončiť ponad ležiaceho Škorvánka, ale brankár Oceliarov sa prezentoval skvelým zákrokom. Neplatilo to v minúte 34. Svitana vyslal prudkú strelu, ktorá znamenala prvý popradský gól. Po dvoch tretinách tak platil stav 2:1 z pohľadu Košíc.

V tretej časti tak bolo prakticky všetko otvorené, veď jednogólový náskok vo východniarskom derby neznamená prakticky nič. A Popradčania to využili poriadne rýchlo. V 42. minúte jemne nahodil Kozák od čiary, no puk bol ešte tečovaný a skončil za bezmocným Škorvánkom. Kamzíci sa následne mohli ujať aj vedenia, keď sa vydali dvaja proti Škorvánkovi. Zodpovednosť na seba vzal Paukovček, ale puk poslal len do košického brankára. Na opačnej strane to smrdelo gólom aj pri košickej šanci. Haščákova rana Vošvrdovi vypadla, Majdanova dorážka zasa smerovala do jeho betónov. Oceliari sa nepresadili ani necelé tri minúty pred koncom, puk trafil hornú žrď a vypadol späť do bránkoviska. Šesťdesiat minút tak o víťazovi východniarskeho derby nerozhodlo.

Udialo sa tak až v predĺžení. Popradčania sa presunuli pred Škorvánka a zásluhou Svitanu si vystrelili aj druhý bod.

František Štolc ml., asistent trénera Popradu: „Víťazstvo si veľmi vážime, zdolali sme prvý tím tabuľky. Zápas bol vyrovnaný, preto si nemyslím, že by bolo spravodlivé, ak by sme získali všetky tri body. Urobili sme aj chyby, o to viac sme radi, že sa šťastie priklonilo na našu stranu.“

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Znova sme neudržali dvojgólové vedenie. Nakoniec môžeme byť radi aj za ten bod. Domáci boli hladnejší po úspechu, vyhravali väčšinu osobných súbojov. My sme nehrali to, čo sme si povedali.“