2 : 4
(1:1, 0:1, 1:2)
MHK 32 L. Mikuláš

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Góly a asistencie: 6. R. Rapáč (Huna, Paukovček), 42. M. Sukeľ (J. Sukeľ, Nádašdi) – 10. Kafka (Hovorka, Šedivý), 22. Pulli (Suja, Spilar), 43. Nagy (Pacan, Kessel), 52. Nagy

Vylúčení: 4:7 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Štefik, Jonák – Synek, Výleta, 1464 divákov

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý – Gründling, Moravčík, Suchý, Pacalaj, Mezovský, Nádašdi, Bača – Števuliak, Laghammer, Huna – R. Rapáč, Paukovček, B. Rapáč – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška – Uhrík, Piatka, Laco

HC Košice: Habal – Dudáš, Kessel, Šedivý, Čížek, Ovčačík, Pulli, Petráš, Koch – Miklík, Pacan, Nagy – Kafka, Hovorka, Šoltés – Spilar, Suja, Jenčík – Klíma, Boltun, Vrábeľ

V úvode súboja na Liptove boli aktívnejšie Košice, ktoré sa zásluhou Nagya dostali už po niekoľkých sekundách hry do súperovho pásma a niekoľkými strelami preverili pozornosť Hollého. Gól však padol na opačnej strane klziska, a to tesne po skončení presilovej hry Liptovského Mikuláša. K puku sa dostal Huna, ktorého strelu tečoval Richard Rapáč priamo za bezmocného Habala v košickej bránke. Liptáci sa ale z vedenia tešili len do deisatej minúty, keď hrali presilovú hru aj Oceliari z Košíc. Hovorka počas nej vysunul Kafku, ktorý vyrovnal na 1:1. Stav sa už pred prestávkou nemenil, a to aj napriek viacerým dobrým pokusom z oboch strán.

Aj začiatok prostrednej pasáže zápasu patril košickým hokejistom, ktorým sa tentokrát podarilo presadiť po necelých dvoch minútach hry. Ideálnu prihrávku totiž dostal Pulli, ktorý trafil odrkytú časť Hollého bránky. Na 1:3 z pohľadu domácich následne chceli upraviť Šedivý i Nagy, gólman Liptovského Mikuláša ale ostal pokojný a obe situácie s prehľadom vyriešil. Na opačnej strane zasa mohol vyrovnať Števuliak, ten však v ideálnej pozícii netrafil puk dobre a jeho rana preto skončila len na zadnom mantineli. Ešte pred prestávkou strieľal aj Uhrík, ani jeho zakončenie ale Habala medzi tromi žrďami výraznejšie neohrozilo.

Tretia tretina pokračovala v duchu svojich dvoch predchodkýň, a teda priniesla opäť obojstranne rýchly útočný hokej. Svoju prvú šancu v tejto časti hry využili oba celky, keď najskôr v 42. minúte Matúš Sukeľ vyrovnal na 2:2. Z remízy sa domáci tešili presne minútu, na 3:2 v prospech Košíc totiž v polovici 43. minúty upravil po individuálnej akcii Nagy. Košický kapitán následne v 52. minúte svojím druhým presným zásahom v zápase poistil vedenie Oceliarov, ktorí vyhrávali už o dva góly. Stav sa už viac nemenil, po výhre v pomere 4:2 sme si tak do tabuľky pripísali tri body.

Pavol Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša: "S Košicami sme odohrali vyrovnaný zápas. Rozhodli však individuálne chyby, ktorých sme urobili viac, a tak si súper odnáša tri body so sebou."

Marcel Šimurda, tréner Košíc: "Na Liptov sme cestovali s vedomím, že nás tu nečaká jednoduchý zápas, čo sa napokon aj potvrdilo. Kľúčovým momentom bol náš gól na 3:2, následne sme si už vedenie dokázali postrážiť."