(0:1, 2:0, 0:0)
HK Poprad

HC Košice – HK Poprad 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Góly a asistencie: 36. Sukeľ (Skokan), 37. Belluš (Suja, Čížek) — 13. Mercier

Vylúčení: 6:4 na dve min., presilovky: 0:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, D. Konc st. — D. Konc ml., J. Konc ml., 5607 divákov

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Slovák, Koch (A), Pavlin, Repe, Čížek (A), Růžička, Zeleňák — Květoň, Chovan, Haščák — Faith, Skokan (C), Sukeľ — Rapáč, Bortňák, Klhůfek — Milý, Suja, Belluš

HK Poprad: Vošvrda (Krístín) — Ulrych, Erving, Dalhuisen, Larkin, Kozák, Fabian, Česánek, Kundrik — Takáč, Zagrapan (A), Svitana (C) — Lapšanský, Jacobs, Vandas (A) — Handlovský, Bjalončík, Mercier — Králik, Matej Paločko, Matúš Paločko

Tradičné východniarske derby sa začalo tradične — už v úvode prinieslo rýchly hokej plný šancí. Tá prvá prišla už v polovici druhej minúty, keď puk do pásma potiahol Chovan. Ten to ešte pred bránkou posúval Květoňovi, no a Poprad mal šťastie, že to napokon na strelu nebolo. Kamzíci mohli inkasovať aj v polovici siedmej minúty, a to počas vlastnej presilovky. Do šance sa totiž dostal ďalší český legionár v košickom drese. Tentokrát to bol Klhůfek, ktorý v strednom pásme zrýchlil a dostal sa do samostatného úniku. V ňom si to ešte prehodil na bekhend, už to však bolo tesne pred Vošvrdom, ktorý na tento pohyb zareagoval dobre a včas zakročil. Gól mohol padnúť aj v 11. minúte. Dobre to myslel Larkin, po jeho zakončení si nebol Košarišťan v zákroku istý, napokon ale puk do siete nepustil. Larik bol ústrednou postavou aj o dve minúty neskôr, tentokrát pri košickej šanci. Oceliari sa totiž dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, no práve cez Larkina sa Chovanovi nepodarilo puk prehodiť na voľného Haščáka. Tradičné nedáš-dostaneš platilo do bodky, Kamzíci sa presadili o 13 sekúnd neskôr. Puk smeroval pred bránku, kam sa ako prvý dostal Mercier. Bez väčších problémov tak puk zasunul do odkrytej časti Košarišťanovej svätyne. V prvej tretine sme videli už len jednu šancu — prišla v osemnástej minúte, hoci to tak spočiatku nevyzeralo. Zakončenie od modrej však letelo Vošvrdovi do protipohybu a popradský gólman mal veru čo robiť, aby neinkasoval. Napokon sa tak neudialo, Poprad po 20 minútach viedol 1:0.

Pri vylúčení Ulrycha ostávalo Košiciam v úvode prostrednej časti ešte 77 presilovkových sekúnd, zverenci trénera Petra Draisaitla ich pritom chceli tráviť pred bránkou Vošvrdu. Nedarilo sa im to podľa predstáv, Poprad sa počas tejto početnej nevýhody dobre bránil. Navyše, boli to práve Kamzíci, ktorí následne počas hry piatich proti piatim prebrali iniciatívu na svoju stranu a viackrát pohrozili Košarišťanovi. Ten však ostal pozorný a druhý puk zo svojej siete loviť nemusel. Neudialo sa tak ani po tom, čo si v 26. minúte vypracoval dobrú streleckú partiu Lapšanský. Puk mu padol priamo na čepeľ, z bezprostrednej blízkosti ale proti dobre postavenému košickému brankárovi nič nevymyslel. Gól padol na opačnej strane o desať minút neskôr. Aj Košice sa dočkali šťastného presného zásahu. Vošvrda nestál pevne vo svojej bránke, pred ktorou sa ešte puk poodrážal. Napokon si do dobrej pozície nakorčuľoval Sukeľ a vyrovnal na 1:1. Navyše, Oceliari sa tešili aj o minútu neskôr. Opäť sa pritom domácim oplatila dravosť v okolí Vošvrdovej bránky. Tentokrát spoza nej letel puk priamo na čepeľ Belluša, ktorý nekompromisne upravil na 2:1. Košice v zápase po prvýkrát viedli. Pred koncom druhej tretiny sa už pritom na tomto fakte nemenilo nič.

Pred treťou časťou bolo všetko otvorené, jednogólový náskok Košíc ešte prakticky nič neznamenal. Popradčania sa preto prezentovali zvýšenou snahou vypracovať si pred Košarišťanom lepšiu streleckú pozíciu, každopádne, v prvej polovici tretej tretiny sa košicej defenzíve dobre darilo popradský tlak eliminovať. Naopak, domáci sa sami tlačili pred Vošvrdu, ktorého pozornosť hneď niekoľkokrát preverili. Gólmani však boli spoľahlivými piliermi a ďalšiu zmenu stavu nedopustili. Na obraze hry sa dramaticky nič nezmenilo ani počas poslednej desaťminútovky. Poprad potreboval tvoriť, ale dostával na to minimum priestoru. Hosťom nepomohli ani presilovky zo záverečnej časti a ani následná hra bez brankára. Košice tak ovládli druhé východniarske derby v sérii a do tabuľky si pripísali ďalšie tri body.

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Od druhej tretiny sa mi to z našej strany zdalo príliš divoké. Prepadávali sme a strácali sme puky. Hráči si však toto víťazstvo vybojovali. Aj keď to miestami nebolo ono, zápas sme dokázali udržať na uzde a body sme si postrážili.“

Peter Mikula, tréner Popradu: „Vedeli sme, že na nás Košice vybehnú — a to sa aj stalo. V prvej tretine nás podržal brankár Vošvrda. Celkovo nám niečo chýbalo, v súbojoch sme boli nedôrazní. Zavŕšilo sa to v tretej tretine, keď sme nič nevyťažili z presiloviek.“