2. kolo
2 : 3 sn
(1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1)
MHK 32 L. Mikuláš

Góly a asistencie: 3. Klíma (Bača, Kessel), 27. Kafka (Pacan, Čížek) - 24. Paukovček (Suchý), 32. Piatka (Rapáč, Kabáč), rozhodujúci nájazd Spilar

Vylúčení: 1:4, rozhodovali: Juraj Konc st., Miroslav Štefik – Miroslav Kollár, Martin Smrek, 3056 divákov

HC Košice: Lundström (Habal) – Čížek, Pulli, B. Kessel, Mar. Bača, Šedivý, Dudáš, Matejka, Koch – Kafka, Hovorka (A), Nagy (C) – Klíma, Pacan, Šoltés – Hričina, Suja, Novotný – Bicek (A), Boltun, Jenčík.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan (Hollý) – Pacalaj, Tabaček, Suchý, Kurali, Mezovský, Nádašdi, Mat. Bača, Devečka – Uram, M. Sukeľ, Spilar – Kriška, Paukovček, Rapáč – J. Sukeľ, Langhammer, Števuliak – Kabáč, Piatka, Laco.

Košičania hneď v úvode zápasu dostali možnosť presilovej hry a boli úspešní. V 3. minúte dokázal strelu Blakea Kessela tečovať Tomáš Klíma a poslal domácich do vedenia. Piata minúta priniesla ďalšiu šancu Oceliarov, ale Kafka z dobrej pozície minul. Následne boli diváci svedkami viacerých šancí na jednej aj druhej strane, ale skóre sa nemenilo. V 17. minúte mali Košičania opäť výhodu presilovej hry, ale takmer v nej inkasovali. Branislav Rapáč získal v rohu klziska puk a poslal ho pred bránu, kde už bol Lukáš Paukovček, ale jeho bekhandový blafák skončil len na ľavom betóne Joakima Lundströma. Košičania sa v priebehu prvej tretiny museli ešte vysporiadať so stratou Jakuba Suju, ktorý zo zápasu odstúpil.

Do druhej tretiny vstúpili lepšie hostia, keď sa im podarilo v 23. minúte vyrovnať. Domáci brankár pred gólovou strelou síce signalizoval zásah do masky, v hre sa pokračovalo a Lukáš Paukovček sa z tesnej blízkosti nemýlil. Vyrovnané skóre vydržalo len 2 minúty a 15 sekúnd. David Pacan prenechal puk Petrovi Kafkovi a ten svojou šikovnou strelou našiel medzierku vo výstroji Andreja Košarišťaňa – 2:1. Košický celok si v nasledujúcich minútach zahral znova v početnej výhode, ale strely končili len na brankárovi Liptovského Mikuláša. Košičania nepoľavovali v svojej snahe, no v 32. minúte nechali domáci obrancovia dorážať Piatku pred bránou a ten skóre opäť vyrovnal. Domáce mužstvo ostalo zaskočené a o pár sekúnd takmer doplatili na svoju nekoncentrovanosť. Šanca bývalého košického hráča Gabriela Spilara však nebola úspešná. Košický brankár Lundström si poradil aj s pokusom Mareka Urama a nedovolil hosťom dostať sa do vedenia. Tretinu uzavreli pokusy Pacalaja, ktorý trafil len pripraveného Lundströma a Hričnu, ktorý však z náročnej pozície nedokázal skórovať.

V 44. minúte sa snažil David Pacan nájsť Petra Kafku pred bránou, ale zbytočne, keďže hráči Liptovského Mikuláša si ho dobre postrážili. Veľká strelecká aktivita Košičanov pokračovala, no nájsť správny recept na prekonanie brankára Košarišťana sa im nepodarilo. V 52. minúte sa predviedol domáci gólman, keď zneškodnil samostatný únik Jakuba Sukeľa. Skóre sa nemenilo ani v 55. minúte, keď sa Dávid Šoltés z ťažkého uhla poskúšal ohroziť bránu Liptákov. Diváci v Steel aréne sledovali na konci tretej tretiny šance na jednej aj druhej strane. 3 minúty pred koncom nevyužili svoje šance hosťujúci Uram a domáci Bicek. A aj preto sa po 60 minútach body v Košiciach delili.

Následné predĺženie prinieslo množstvo šancí na oboch stranách, no ani jedna neskončila gólom. Pred bránou postupne zlyhali Klíma, Hovorka, ani hosťujúci Uram. Ani pridaná päťminútovka tak rozuzlenie nepriniesla a na rad prišli nájazdy. V nich sa za Košičanov presadil len kapitán Ladislav Nagy, no Liptáci Langhammer so Spilarom rozhodli o tom, že bod navyše získa ich celok.

Milan Jančuška, tréner HC Košice: "Nie som spokojný s výsledkom ani s výkonom. Dva strelené góly, to je veľmi málo. Mali sme veľa šancí, ale v koncovke sa trápime. Ak zhrniem dva víkendové zápasy, tak tri strelené góly, to je naozaj málo. Rozoberieme si to a vyvodíme z toho dôsledky."

Pavel Paukovček, tréner MHk 32 Liptovský Mikuláš: "Naši chlapci splnili to, čo sme si hovorili počas týždňa. U súpera, akým sú Košice, si dva získané body cením ako tri."