3 : 6
(1:3, 1:2, 1:1)
MsHK Žilina

MsHK Žilina - HC Košice 3:6 (1:3, 1:2, 1:1)

Góly a asistencie:  4. Kozák (Hruška, Tvrdoň), 36. Andersons (Hruška), 51. Kozák (Hatala, Húževka) – 8. Jenčík (Kessel, Miklík), 16. Pacan (Dudáš, Miklík), 17. Suja (Šedivý, Spilar), 32. Pacan (Kafka, Miklík), 40. Kafka (Miklík, Koch), 46. Miklík (Kessel)

Vylúčení: 2:8 na dve min., navyše Pospíšil (ZIL - Pospíšil, 10 minút za nešportové správanie), presilovky: 1:1 oslabenia: 0:1, rozhodovali: Müllner, Lokšík – Kollár, Krajčík, 627 divákov

MsHK Žilina: Tomek (41. Mikoláš) – Kozák, Hatala, Roman, Juraško, Mikuš, Andersons, Mazanec, Mendrej – Tvrdoň, Hruška, Pospíšil – Klimenta, Holovič, Konečný – Švihálek, Húževka, Jurík – Stupka, Ondruš, Rogoň

HC Košice: Lundström (Škorvánek) – Dudáš, Kessel, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Ovčačík, Vrábeľ – Kafka, Pacan, Miklík – Jenčík, Suja, Spilar – Koyš, Klíma, Šoltés – Petráš, Boltun, Hričina

Do zápasu vstúpili lepšie Košičania, ktorí sa už po niekoľkých sekundách dostali do viacerých dobrých šancí. V úvodnej minúte sa svojimi zakončeniami prezentovali Pacan i Suja, avšak ani jeden z nich Tomeka neprekonal. O minútu neskôr neuspel Šoltés so svojím samostatným únikom, a tak dostali priestor aj žilinskí hokejisti. Tí hrali od konca druhej minúty presilovú hru, ktorú dokázal v štvrtej minúte v gól pretaviť Kozák. Domáci viedli 1:0. Platilo to však len tri minúty a osem sekúnd, v ôsmej minúte sa totiž počas oslabenia dostal do samostatného úniku aj Jenčík, ktorý už sieť Tomekovej bránky rozvlnil. V ďalšom priebehu prvej tretiny pridal presilovkový gól Pacan, na tento presný zásah nadviazdal neskôr aj Suja. Košice tak po 20 minútach hry vyhrávali 3:1.

Úvod prostrednej časti riadnej hracej doby patril žilinským Vlkom, ktorí si, podobne ako naši hokejisti v prvej tretine, dokázali vypracovať viacero dobrých šancí na gól. Pospíšil ani Kozák ale svoje strely za brankára Lundströma nedostali, a tak prišla odpoveď na opačnej strane ľadovej plochy. Kafka našiel Pacana, ktorý strelou do odkrytej bránky upravoval už na 4:1 pre Košice. V 36. minúte síce ešte vrátil do hry Žilinu Andersons, záverečná minúta druhej tretiny ale patrila opäť Košiciam. Do listiny strelcov sa počas nej zapísal Kafka, a tak Košice po 40 minútach hry viedli 5:2.

Žilinčania mali v úvode záverečnej časti riadnej hracej časti k dispozícii skrátenú presilovú hru o dvoch mužov. S výnimkou strely Pospíšila sme však počas početnej výhody Vlkov nevideli nič zaujímavé, a tak sa stav nemenil. Menil sa však po krásnej individuálnej akcii Miklíka, ktorý si položil Andersonsa i Mikoláša a upravil na 6:2 z pohľadu tímu Oceliarov. V 51. minúte sa po druhýkrát v zápase presadil Kozák. Stav sa už ale v ďalšom priebehu tretej tretiny nemenil, Košice si tak do tabuľky pripísali dôležité tri body. Navyše išlo o narodeninové víťazstvo švédskeho gólmana Joakima Lundströma.

Petr Rosol, tréner Žiliny: "Vstup do zápasu sa nám vydaril, v ďalšom priebehu sme ale inkasovali zbytočné góly a súper sa dostal na koňa. Dnes sme síce skórovali trikrát, ale všetky góly dali obrancovia. V útoku sme totálne zlyhali."

Roman Šimíček, tréner Košíc: "Na začiatku sme síce inkasovali, ešte v prvej tretine sme ale tromi gólmi všetko napravili. V ďalšom priebehu sme boli lepším tímom, ale musíme si dávať pozor na vylúčenia. Tých bolo dnes veľmi veľa."