4 : 5 sn
(0:2, 2:0, 2:2 - 0:0)
HC '05 B. Bystrica

HC Košice - HC 05 Banská Bystrica 4:5 sn (0:2, 2:0, 2:2 - 0:0)

Góly a asistencie:  22. Šedivý (Suja, Miklík), 39. Dudáš (Nagy, Miklík), 52. Miklík (Suja, Nagy), 60. Suja (Čížek, Miklík) - 10. Bubela (Brittain), 20. Surový (Asselin), 49. Bortňák (Kabáč), 55. Ďatelinka (Lamper) - rozh. sám. nájazd: Asselin (BBY)

Vylúčení: 3:9 na dve min., presilovky: 2:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Baluška - Výleta, Stanzel, 4158 divákov

HC Košice: Habal (Lundström) – Šedivý, Čížek, Dudáš (A), Kessel, Pulli, Matejka, Novotný, Ovčačík – Nagy (C), Suja, Miklík – Jenčík, Hovorka (A), Kafka – Šoltés, Boltun, Hričina – Koyš, Petráš, Klíma

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lassila (Lukáš) – Kubka, Ďatelinka (A), Pretnar, Mihálik, Delisle, Trecapelli, Gabor, Sedlák – Hrnka, Surový (C), Lamper – Hohmann, Bubela, Brittain – Skalický, Faille (A), Asselin – Bortňák, Češík, Kabáč

Diváci prítomní v Steel aréne sa dnes bavili nielen hokejom, ale aj sprievodnými podujatiami. Zaujala predovšetkým akcia Ness Hockey Day, počas ktorej odmenila spoločnosť Ness vyžrebovaného fanúšika novučičkým notebookom značky HP. Diváci mali taktiež možnosť chytiť si svoje tričko, ktoré boli v rámci TOP SHOT-u vystreľované priamo na tribúny.

Do prvej tretiny zápasu medzi Košicami a Banskou Bystricou vstúpili lepšie domáci hokejisti. Tí si dokázali v úvode stretnutia vypracovať viacero streleckých pozícií, na prvú väčšiu šancu si ale museli počkať až do šiestej minúty. Počas presilovky totiž vyrazil strelu od modrej Lassila priamo pred seba, čo chcel využiť Šedivý, ale trafil len do pravého betónu banskobystrického gólmana. O dve minúty neskôr sa dostal Miklík do samostatného úniku, pričom tentokrát už náš útočník brankára prekonal, hosťom zo stredného Slovenska ale pomohla konštrukcia ich bránky. V 10. minúte sa dostal do prvej šance v zápase v drese hostí Bubela, ktorý ju okamžite pretavil gól - Banská Bystrica viedla 1:0. V poslednej minúte na to mohol reagovať Pulli, ktorý zvolil dobrú strelu, avšak opäť trafil len do Lassilu. Štyri sekundy pred koncom tretiny tak prišiel trest, hostia totiž zásluhou Surového upravili počas svojej presilovky už na 0:2.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby prieniesla divácky mimoriadne atraktívny hokej. O šance nebola núdza predovšetkým v jej prvej polovici, pričom hneď tú svoju prvú pretavili v gól Košice. Tie využili zásluhou Šedivého presilovú hru a vrátili sa tak do hry o body. Následne mohol potešiť Baranov Asselin, ktorý sa pred bránkoviskom presúval spoločne s Faillem, avšak títo dvaja korčuliari puk do siete nedostali. Nepodarilo sa to ani Kabáčovi, ktorý poriadne pohrozil Habalovi, avšak český gólman sa prezentoval spoľahlivým výkonom. Šancu mal aj Brittain, ktorý sa chcel z krídla ešte presunúť pred bránku, avšak gólman zakročil tentokrát svojou hokejkou. Na opačnej strane tak mohol prísť gól, Dudášovo zakončenie zastavila až sieť Lassilovej bránky. V závere zodvihli Košičania ruky nad hlavy aj po tretíkrát, avšak gól im uznaný nebol. Po 40 minútach hry tak platil stav 2:2.

Do tretej tretiny vstúpili oba celky s jednoznačným cieľom - skórovať dôležitý gól a priblížiť sa tak zisku troch bodov. Zároveň sa však tímy spoliehali aj na svoje defenzívy, a tak mali útočníci len veľký problém presadiť sa. Podarilo sa to až Bortňákovi, ktorý sa dostal k puku po dlhom súboji pri mantineli. Vladislav Habal bol následne proti jeho zakončeniu bezmocný, a tak sa Banská Bystrica opätovne ujala vedenia v zápase. Napriek tomu nešlo o konečnú podobu výsledku. Košičania totiž hrali presilovú hru o dvoch mužov, ktorú dokázal v gól pretaviť Michel Miklík. Na 4:3 z pohľadu domácich mohol následne upraviť Jenčík, avšak Dudášovu prihrávku nasmeroval len priamo do lapačky Lassilu. V 55. minúte poslal Bystričanov do vedenia Ďatelinka, ani to ale hosťom na tri body nestačilo. Len 47 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby poslal zápas do predĺženia Suja.

Predĺženie prinieslo dva vážnejšie momenty, o oba sa postaral Faille. Hosťujúci center inak tretej banskobystrickej formácie sa dostal do dvoch samostatných únikov, v oboch ale ťahal za kratší koniec. Vladislav Habal si na svoje konto pripísal dôležité zákroky a zápas poslal až do samostatných nájazdov.

V samostatných náhazdoch sa v našom drese presadil v prvej sérii Kafka, v tom banskobystrickom zasa Bubela. Rozhodla ale až piata séria, o dva body hostí sa napokon postaral Asselin.

Marcel Šimurda, tréner Košíc: "Dovolím si tvrdiť, že sme dnes videli skvelé stretnutie. Vo všetkých ohľadoch malo parametre play-off zápasu, a tak si myslím, že sa museli diváci baviť. Nájazdy nám nevyšli, ale chlapci bojovali, za čo im patrí moje poďakovanie."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Takéto zápasy jednoducho musia divákov baviť. My sme sa dostali do vedenia 2:0, škoda toho herného úpadku v druhej tretine. Obaja gólmani dnes chytali výborne a svoj tím viackrát podržali. Myslím si ale, že za náš výkon sme si zaslúžili o bod viac."