(0:0, 2:0, 0:1)
Stav série: 2:0
HC '05 Banská Bystrica

HC 05 Banská Bystrica - HC Košice 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly a asistencie: 23. Lamper (Delisle, Brittain), 38. Bubela (Pretnar) - 41. Čížek (Nagy, Pacan)

Vylúčení: 6:6 na dve min., navyše: Brejčák (BBY - 10. min za napadnutie hlavy a krku), Gabor (BBY - 10. min za hrubosť), Dudáš (KOS - 10 min. za napadnutie hlavy a krku), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Orolin - Stanzel, Kramár, 2702 divákov

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, Gelinas, Gabor, Brejčák – Lamper, Surový, Hrnka - Hohmann, Bubela, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Brittain, Češík, Bortňák

HC Košice: Habal – Šedivý, Čížek, Dudáš, Kessel, Pulli, Koch, Hudák, Michalčin – Nagy, Pacan, Miklík – Hovorka, Suja, Spilar – Šoltés, Klíma, Kafka – Vrábeľ, Petráš, Hričina

Druhý štvrťfinálový zápas na ľade Banskej Bystrice sa začal aktívne, keď sa už v prvej minúte mohli Košičania dostať do vedenia. Stalo sa tak po nastrelení Šedivého, ktorý ešte chcel využiť cloniaceho Kessela. Český gólman Lukáš ale zasiahol reflexívne a puk dokázal vyraziť späť do hry. Podobná situácia prišla aj o dve minúty neskôr, tentokrát sa snažil Šedivému svojím pohybom dopomôcť Šoltés, avšak ani z tohto gól nebol. Na opačnej strane klziska zakončoval počas presilovej hry Asselin, ktorý síce namieril presne, ale Habala jeho strela výraznejšie neprekvapila. Hra následne stratila na svojom tempe, s čím sa ale nechcel zmieriť Kafka. Ten sa natlačil pred Lukáša a dvakrát ho ohrozil, na gól to ale nestačilo. Na druhej strane odviedol dobrú prácu aj Bartánus, avšak Banskobystričania jeho zámer nepochopili a okolo puku len prekorčuľovali. Prvú tretinu poznačilo množstvo vylúčení, ani jeden z celkov ale tento fakt na strelenie úvodného gólu nevyužil. Skórovať sa nepodarilo ani Bortňákovi, ktorý už pálil za rovnovážneho stavu. Do šatní sa tak odišlo za stavu 0:0, diváci presný zásah v úvodných dvadsiatich minútach nevideli.

Prostredná časť riadnej hracej doby sa už niesla v pokojnejšom tempe, a tak priniesli jej dve úvodné minúty len propagačné strelecké pokusy. Na strane Banskej Bystrice najskôr nahadzoval puk na bránku Skalický, pričom Habal sa rozhodol hru v tej chvíli prerušiť. Na opačnej strane sa zasa bezprostredným zakončením prezentoval Hričina, jeho ranu ale Lukáš dokázal pokryť. Stav sa tak menil v 23. minúte, keď sa dostal k odrazenému puku Lamper, ktorý sa v neprehľadnej situácii zorientoval najlepšie a puk poslal do košickej siete. Oceliari sa snažili okamžite vyrovnať, avšak zakončenie Miklíka bolo obranou dobre vytesnené na ochrannú sieť. Neskóroval ani Kafka, ktorý mohol postupovať proti Lukášovi, jeho rana sa totiž obtrela len okolo bočnej siete benskobystrickej bránky. V 38. minúte tak prišiel trest v podobe druhého gólu domácich, tentokrát s prívlastkom presilovkového. Po buly sa to puku oprel Bubela, ktorý upravil na 2:0 v prospech Baranov. Pred prestávkou to ešte mohol zmeniť Nagy, ktorý si počkal na ideálnu streleckú príležitosť, avšak jeho zakončenie si cestu do siete nenašlo. Po 40 minútach hry tak platil stav 2:0.

Nepriaznivý stav košických korčuliarov neodradil - práve naopak. Do tretej tretiny vstúpili Oceliari mimoriadne aktívne, a tak sa mohli tešiť z kontaktného gólu už po 28 sekundách hry. Nagy totiž vyhral buly pre Čížeka, ktorý nedal bombou od modrej čiary Lukášovi šancu na úspešný zákrok. Táto situácia ešte zdramatizovala druhý štvrťfinálový súboj, čo banskobystrickým Baranom rozhodne nevyhovovalo. Aj preto chcel Bartánus na začiatku 44. minúty upraviť na 3:1, strelou z bezprostrednej blízkosti Habala ale nepochodil. Nepresadil sa ani Lamper, ktorý na seba zobral zodpovednosť pri prečíslení dvoch proti jednému. Košičania následne skúšali Lukáša ohrozovať zo všetkých možných pozícií. Štyri minúty pred koncom tretej tretiny tak pálili Nagy aj Šoltés, avšak ich puky sa medzi tri žrde nezmestili. Stav sa nemenil ani v absolútnom závere, a tak sa štvrťfinálová séria do Košíc presunie za stavu 2:0 v prospech Banskej Bystrice.

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Podobne ako včera, aj dnes sme sledovali mimoriadne vyrovnaný zápas plný šancí. Pre nás bola kľúčová prvá tretina, keď sme dokázali ubrániť množstvo oslabení. V tej druhej sme dvakrát skórovali a aj keď Košice strelili kontaktný gól, už sme si to postrážili. Do Košíc cestujeme s pokorou, chceme tam ale aspoň jeden zápas vyhrať."

Roman Šimíček, tréner Košíc: "Mrzí ma, že sme nevyhrali ani jeden zápas. Bojujeme, snažíme sa, Banskej Bystrici sme vyrovnaným súperom, ale efektivita nie je na našej strane. Aj dnes rozhodli maličkosti, žiaľ, v náš neprospech."