1 : 3
(1:0, 0:1, 0:2)
HK Dukla Ingema Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce — HC Košice 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly a asistencie: 17. Lalancette (Mašlonka) — 27. Jokeľ (Chovan), 48. Haščák (Růžička), 60. Milý

Vylúčení: 4:8 na dve min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Korba, Kalina — Riš, Bogdaň, 1759 divákov

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan – Ventelä, Mesikämmen, Dalhuisen, Vorobyov, Bdžoch, Kolba, Hančák (C), Novický – Juusela, Lalancette, Mašlonka – Boltun, Galamboš, Hvila – Safaraleyev, Linet, Giľák – Chalupa, Toma, Hamráček

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Michalčin, Koch, Čížek, Repe, Růžička, Zeleňák, Bučko — Nagy, Chovan, Haščák — Klhůfek, Skokan, Hrabčák — Köver, Bortňák, Belluš — Milý, Suja, Jokeľ

Košičania vykorčuľovali proti svojmu hostiteľovi aktívne, veď už v pätnástej sekunde musel Trenčan riešiť prvú strelu. Ešte v prvej minúte sa o vysokom napádaní Oceliarov presvedčil aj Boltun, ktorý s ťažkosťami hru prenášal z michalovského obranného pásma. Vo štvrtej minúte puk Čížekovi skĺzol nešťastne z čepele, čo sa snažil rýchlym protiútokom potrestať Hvila. Neúspešne, košická defenzíva sa stihla vrátiť. Prvý vážnejší moment prišiel v ôsmej minúte. Paradoxne, nešlo o šancu, ale o šarvátku. Repe si niečo vysvetľoval s Mašlonkom, do celej situácie ešte priskočí aj domáci Juusela. Nezaobišlo sa to bez trestov — po dve minúty na oboch stranách. Prvý gól v zápase napokon padol v 14. minúte, keď sa presadil Jokeľ. Príliš dlho sa ale Košičania tešiť nemohli, hlavný arbiter totiž signalizoval postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku, a tak tento presný zásah neplatil. Nerozhodný stav tak platil do konca 17. minúty. Lalancette sa vtedy pretlačil pred Košarišťanovu bránku a bekhendom puk zavesil do jeho siete. No a keďže išlo o jediný uznaný gól prvej tretiny, domáce Michalovce po 20 minútach hry viedli 1:0.

Aj v úvode prostrednej časti riadnej hracej doby boli Oceliari tými, ktorí sa snažili tvoriť hru. Všetkému ale predchádzala aktivita Mesikämmena, ktorý ponúkal gól Mašlonkovi. Druhý menovaný však neuspel, preto sa pokračovalo za nezmeneného stavu. A to až do 27. minúty, keď mali Košice k dispozícii presilovú hru. Niekoľkým šanciam michalovská defenzíva na čele s brankárom Trenčanom síce odolala, nie však zdrvujúcemu tlaku, ktorý z nich pramenil. Chovanovi sa tak podarilo puk nahodiť na bránku, no a Oliver Jokeľ bol tým, ktorý ho usmernil do siete. 1:1. V 31. minúte sa snažil puk do siete poslať dnes už úspešný strelec Lalancette. Pomedzi nohy brániaceho hráča ešte puk prepasíroval, no za Košarišťana už nie. V rovnakej minúte ešte vzplanuli vášne po aktivite Bortňáka. Situáciu si potrebovali vysvetliť Belluš s Dalhuisenom, tentokrát sa to však zaobišlo bez trestov. Pred prestávkou prišla už len šanca Juuselu, ktorý to skúšal delovkou, no neúspešne. Po 40 minútach hry bol stav nerozhodný.

Cieľ pred treťou tretinou bol jasný a pre oba tímy rovnaký — minimálne raz skórovať a priblížiť sa tak k víťazstvu v druhom vzájomnom predsezónnom meraní síl. Ako prví mohli skórovať domáci Michalovčania. V dobrej šanci sa ocitol Ventelä, ktorý chcel, aj keď nezištne, ale trochu zbytočne puk posunúť Mašlonkovi. To sa ukázalo ako chybný ťah, keďže Mašlonka vystreliť nedokázal. Povestné nedáš-dostaneš následne platilo do bodky. Marcel Haščák zvládol svoj brilantný výpad od obrannej modrej čiary bez najmenšieho zaváhania a poslal tak svoj celok do vedenia — po prvýkrát v zápase. Košiciam to pritom stačilo na to, aby si už víťazstvo postrážili. A nielen to, na finálnych 3:1 z pohľadu Oceliarov zvyšoval gólom do prázdnej bránky Milý. Hráči z metropolu východu tak uspeli aj v druhom predsezónnom východniarskom derby s Michalovcami.