4 : 2
(1:1, 0:0, 3:1)
DVTK Jegesmedvék Miskolc

HC Košice - DVTK Jegesmedvék Miškovec 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Góly a asistencie: 15. Nagy (Pulli, Brophey), 58. Suja (Pulli, Kafka), 60. Šoltés (Pretnar), 60. Kafka (Nagy) – 14. Vincze (Ritó), 58. Vas (Pance)

Vylúčení: 3:4 na dve min., navyše: Dudáš (KOS - 10 min. za vrazenie na mantinel), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Müllner – Orolin, Smrek, 3946 divákov

HC Košice: Škorvánek (Habal) – Pretnar, Koch, Čížek, Pulli, Dudáš (A), Šedivý, Lenďák – Spilar (A), Brophey, Nagy (C) – Netík, Suja, Kafka – Hričina, Galamboš, Šoltés – Klíma, Krajňák, Žitný – Petráš

DVTK Miškovec: Duschek (Adorján) – Crawford, Slovák, Szirányi (A), Lada, Rusk, Milam – Miskolczi, Galanisz, Magosi (C) – Pance, Vas (A), Kulmala – Somogyi, Loiseau, Harrison – Ritó, Hajós, Vincze

Pred zápasom sme boli svedkami milej udalosti, keď výkonný riaditeľ HC Košice Rastislav Rusič a člen správnej rady Miroslav Maďar odovzdali pamätnú plaketu Jozefovi Francovi. Ten ocenenie získal za 28-ročnú trénerskú prácu v štruktúrach košických mládežníckych kateģorií.

Úvod prvej tretiny sa niesol v opatrnejšom duchu, napriek tomu ale divákov v Steel Aréne bavil. Hra sa totiž presúvala zo strany na stranu, a tak mali obe defenzívy čo robiť, aby útočnejšie ladených hráčov ustrážili. Na vážnejšie zakončenie sme si tak museli počkať do siedmej minúty, keď vyslal delovku od modrej čiary robustný Dudáš. Sieť bránky sa po jeho strele síce zachvela, puk sa ale obtrel len o jej vonkajšiu stranu. Stav sa preto nemenil. Platilo to až do 14. minúty, keď dostal po chybe Oceliarov pred Škorvánkom priveľa priestoru Vincze. Ten si tak ešte vylepšil palebnú pozíciu a nášho gólmana pohodlne prekonal. Miškovec sa ale tešil len 36 sekúnd. V čase 14:17 totiž svoju šancu dokázali v gól pretaviť aj Oceliari, keď na 1:1 vyrovnal Ladislav Nagy. Rovnaký hráč vysúval na začiatku dvadsiatej minúty pri mantineli Spilara, jeho pokus Duschek vykopol reflexívne späť do hry. Pred prestávkou sme už tak do vedenia nešli, po 20 minútach hry platil nerozhodný stav 1:1.

Aj prostredná časť zápasu priniesla mimoriadne opatrný hokej s minimom vyložených šancí na jednej či druhej strane. Tú najväčšiu mal na košickej strane Tomáš Netík, ktorý mal k dispozícii trestné strieľanie. Davida Duscheka v ňom síce prekonal, avšak Miškovcu pomohla konštrukcia jeho bránky, vďaka ktorej Oceliari do vedenia nešli. Nepodarilo sa to ani nášmu súperovi, keď Miskolczi síce dostal puk priamo pred bránkovisko, mal to ale na dlhú hokejku, a tak mu popod čepeľ prekĺzol až k mantinelu. Druhá tretina tak góly nepriniesla, preto platilo, že aj po 40 minútach hry sa do šatní korčuľovalo za stavu 1:1.

Cieľ pred treťou tretinou bol pre oba celky jednoznačný - čo najrýchlejšia sa dostať do vedenia a získať tak psychickú výhodu v hre o tri body. Zápas však pokračoval v nastolenom trende a priniesol skôr defenzívnejšie obrázky hry. Vážnejších šancí sme tak videli len minimum. Jedna z nich bola tá Šoltésova, keď dobre ukrajoval z výhľadu Duscheka. V rozhodujúcom momente sa ale gólman predsa len pozrel správnym smerom a puk na svojej hrudi zastavil. Na opačnej strane sa zasa Miškovec dostal do prečíslenia dvoch proti jednému, ktoré mohol využiť Somogyi. Našťastie pre nás sa ale nepresadil. Vyrovnaný stav platil až do 58. minúty, keď poslal hostí do vedenia Vas. Košičania na nepriaznivú situáciu reagovali šiestimi mužmi na ľade a opätovným vyrovnaním. Od modrej vystrelil Pulli, jeho pokus ešte do siete tečoval Suja. To ale nebolo všetko, do vedenia nás poslal v záverečnej minúte Šoltés a našu výhru spečatil tri sekundy pred koncom Kafka. Miškovec sme tak zdolali 4:2.