(1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Stav série: 2:0
HK Nitra

HC Košice – HK Nitra 4:3sn (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0)

Góly a asistencie: 7. Fejes (Pollock, Bartánus), 23. Pollock (Chovan, Southorn), 51. Pollock (Bartánus, Southorn), 80. Chovan – 33. Gill (Krivošík), 40. Buncis (Sýkora, Stacha), 56. Green (Krivošík, Baláž).

Vylúčení:  6:5 na dve min. + 0:1 na 5 + DKZ, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Orolin, Žák – Durmis, Šoltés (všetko SVK) – Ország (videorozhodca)

HC Košice: Janus (Riečický) – Breton, Olsson, Southorn, Šedivý, Deyl, Ferenc, Bartoš A. – Rogoň, Chovan, Jääskeläinen – Fejes, Pollock, Bartánus – Parshin, Slovák, Lamper – Havrila, Linet, Hovorka

HK Nitra: Kašík (Beržinec) – Mezei, Green, Gajdoš, Bodák, Stacha, Vitáloš, Pupák – Bajtek, Baláž, Krivošík – Sýkora, Gill, Lacka – Tvrdoň, Hrnka, Elmer – Knies, Buncis, Leshchenko

Druhý zápas série začali obe mužstvá zostra. Nitrania sa mohli presadiť na začiatku po šanciach GajdošaVitáloša. Na opačnej strane ohrozili Kašíka BretonSouthorn. Začiatok 7. minúty poznamenal otvárací gól – nepresnú strelu dorazil úspešne Hunter Fejes. O minútu neskôr sa snažil o nezvyčajnú prihrávku bezprostredne pred brankárom Parshin, ale druhý gól oceliarov neprišiel. Nitranom chýbala v koncovke najmä presnosť. Aktivitu domácich sa na chvíľu narušil Leshchenko, ale Janus vynikol. Po Chovanovom hite na Bajteka sa rozpútala na ľade potýčka – nasledovalo viacero trestov. V 14. minúte si v akcii rozumeli ParshinLamper, no v ruchu pred bránkou sa vyznali už menej. Bajtek sa za pomstychtivý zákrok na Chovana neskôr pobral na trestnú lavicu. Podobne si počínal aj Krivošík, ktorý narazil Hovorku. Oceliari však nevyužili presilovky, ani v čase, keď boli na ľade len traja corgoni. V posledných sekundách hasil nitriansku šancu ešte Janus, ale udržal si nulu na konte.

Hokejisti spod Zobora viackrát pohrozil aj na začiatku druhého dejstva. V 23. minúte však využil presilovku domáci tím zásluhou Pollocka. Hra sa postupne dostala do nevýraznej fázy – útočilo sa primerane na oboch stranách, ale neúspešne. Po 30. minúte narobili domácim obrovské problémy početné vylúčenia. To v 33. minúte využil Gill a znížil na rozdiel jedného gólu. Zvyšok oslabenia už oceliari dokázali ubrániť. V záverečných minútach druhej tretiny odohrali presilovku aj domáci hokejisti, ale siréna zaznela nad Janusovou bránkou – v oslabení vyrovnal Buncis.

V tretej tretine sa na nič nečakalo. Obe mužstvá sa chopili iniciatívy streliť víťazný gól. Nespočetné šance na oboch koncoch ľadovej plochy pokryli JanusKašík. Kým hostia stavili na strely z diaľky, košickí útočníci sa nebáli vletieť do pásma a ohroziť nitrianskeho gólmana. Zápasové napätie vyústilo do nepríjemného zákroku Gajdoša, ktorý dostal trest 5 + do konca zápasu. Takmer ihneď využil presilovku Pollock – zakončil chirurgicky presnú akciu prihrávok. Aj nasledujúcich 5 minút režírovali duel Košičania. Napokon však v 56. minúte Green so šťastím vyrovnal. Napätý záver už gól nepriniesol a tak nasledovalo predĺženie.

Dvadsaťminútové predĺženie sa začalo opäť veľmi ofenzívne. Aj keď sa v stretnutí Nitrania nestrácali, predsa príležitosti oceliarov zaváňali gólom viac. O ďalší tvrdý zákrok pri mantineli sa postaral FerencTvrdoň musel opustiť ľad, no išlo o čistý zákrok. Trest na strane domácich prišiel až v 69. minúte. Oslabenie o Deyla domáci zvládli ubrániť. Viac práce mal síce Kašík, ale ani jedna strela v tejto časti hry nemala gólový potenciál. Mužstvá si nepochybne uvedomovali, že gól v tejto perióde by mal významný vplyv na celú sériu. O rešpekt na ľade sa zodpovedne staral aj v ďalších osobných súbojoch Jakub Ferenc. Záver štvrtej časti hry patril oceliarom, no gól nevydolovali.

Nájazdy začali úspešne pre domácich – presadil sa Parshin. Zakrátko schladil tribúny Gill a v druhej sérii sa hráči nepresadili. Domácich fanúšikov neskôr rozveselil technickým nájazdom Chovan. Po ňom nepremenili nájazdy dvaja Nitrania ani Jääskeläinen. Pečiatku za druhým víťazstvom v sérii dal Marek Bartánus.