2 : 4
(1:0, 0:2, 1:2)
MHK 32 L. Mikuláš

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Košice 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Góly a asistencie: 19. Rapáč (J. Sukeľ, Suchý) 43. Uram (Langhammer, Kriška) - 33. Nagy (Koyš), 35. Nagy (Kessel, Hričina), 47. Nagy (Boltun, Pulli), 50. Pacan (Hovorka, Šedivý)

Vylúčení: 12:9 na dve min., navyše: Nitriansky (LMI - 10 minút, napadnutie hlavy a krku) presilovky: 1:4, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Müllner – Stanzel, Synek, 1344 divákov

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Luža, Nádašdi, Moravčík, Tabaček, Suchý, Nemec, Pacalaj, Nitriansky – Uram, M. Sukeľ, Kriška – Spilar, Langhammer, Huna – J. Sukeľ, Paukovček, Rapáč – Laco, Piatka, Števuliak

HC Košice: Habal (Škorvánek) - Kessel, Pulli, Čížek, Matejka, Dudáš, Šedivý, Michalčin – Hričina, Boltun, Nagy – Kafka, Hovorka, Suja – Klíma, Pacan, Koyš – Novotný, Vrábeľ, Petráš

V úvode zápasu mali k dispozícii domáci hokejisti pri vylúčení Nagya presilovú hru, avšak do vážnejšej šance sa nedostali. Po Suchého strele puk Habal prikryl, a tak sa počas trestu košického kapitána stav nemenil. Na prvý gól sme si napokon museli počkať až do 19. minúty. Na Habala vyslal svoj pokus opäť Suchý, tentokrát ale košický gólman zrážal puk späť do hry. Dostal sa k nemu napokon Rapáč, ktorý rozhodol o tom, že Liptovský Mikuláš bude po prvej tretine vyhrávať nad súperom z Košíc pomerom 1:0.

Druhá tretina už patrila košickým hokejistom, ktorí si vypracoval niekoľko zaujímavých šancí. Tá Sujova sa síce ešte gólom neskončila, v 33. minúte sa však Oceliari predsa len dočkali vyrovnania. Medzi kruhy si totiž nakorčuľoval Nagy, ktorý nedal presnou strelou Košarišťanovi šancu na úspešný zákrok. Už o dve minúty neskôr skórovali Košice po druhýkrát a opäť v tom mal prsty ich kapitán. Ladislav Nagy zúžitkoval prihrávku pred bránku a poslal puk do siete. Hostia tak po druhej tretine viedli pomerom 2:1.

Úvod tretej tretiny sa niesol v duchu tej prvej, a tak mal k dispozícii Liptovský Mikuláš presilovú hru pri vylúčení Klímu. Tentokrát už domáci výhodu využili a skórovali, do listiny strelcov sa zapísal Uram, ktorý tak vyrovnal na 2:2. Liptáci sa ale tešili len do 47. minúty, keď sa svojím tretím gólom v zápase prezentoval Ladislav Nagy. Na 4:2 z košického pohľadu zvyšoval v 50. minúte Pacan. Zaujímavosťou je, že aj štvrtý gól Oceliarov padol počas ich presilovej hry. Skóre sa už v riadnej hracej dobe nemenilo, a tak Košice porazili Liptovský Mikuláš pomerom 4:2.

Pavol Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša: „Košiciam sme dnes boli vyrovnaným súperom, žiaľ, zápas sme si prehrali sami, a to zbytočnými vylúčeniami a štyrmi inkasovanými gólmi v oslabení. O všetkom dnes rozhodol hetrikom Ladislav Nagy.“

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Víťazstvo sa nerodí na Liptove nikdy jednoducho, preto sme radi, že si dnes odnášame tri body. Vyhrali sme zaslúžene, pochváliť ale musím aj výkon súpera.“