5 : 3
(0:1, 3:1, 2:1)
MHK 32 L. Mikuláš

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)

Góly a asistencie: 29. Uram (M. Sukeľ, Košarišťan), 29. Langhammer (Kriška, Suchý), 30. Devečka (Uram), 42. Uram (Kriška, M. Sukeľ), 43. Laco – 19. Pacan (Koyš, Martin Bača), 22. Martin Bača (Kessel, Koyš), 52. Jenčík (Suja, Boltun)

Vylúčení: 4:4 na dve min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Müllner - M. Orolín, Stanzel, 850 divákov

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Suchý, Kurali, Matej Bača, Nádašdi, Pacalaj, Tabaček, Moravčík, Devečka – Števuliak, Paukovček, Rapáč – Uram, M. Sukeľ, Kriška – Piatka, Langhammer, Spilar – Laco, Lištiak, J. Sukeľ

HC Košice: Habal (43. Škorvánek) – Pulli, Čížek, Martin Bača, Kessel, Šedivý, Dudáš, Matejka, Koch – Kafka, Hovorka, Hričina – Koyš, Pacan, Nagy – Boltun, Suja, Jenčík – Klíma, Vrábeľ, Šoltés

Jedenáste kolo sa v Liptovskom Mikuláši začalo obojstrannou snahou o otvorenie skóre. Prvú väčšiu šancu zápasu mali na hokejkách domáci hokejisti, keď po dvoch minútach chybovala defenzíva Košíc a Laco sa vyrútil na Habala, ale gólman hostí situáciu ustál a neinkasoval. Rušno bolo aj v siedmej minúte, ale pred opačnou bránkou. Tam sa Košičania niekoľkokrát pokúšali o dorážku, no aj domáci gólman Košarišťan si poradil. Diváci sa gólu nedočkali ani v úvode druhej polovice tretiny, keď po prihrávke Jakuba Sukeľa vo veľkej šanci neuspel Paukovček. Oceliari však boli počas úvodnej časti hry strelecky aktívnejší a napokon to dokázali pretaviť do presného zásahu. Skóre otvoril v úvode devätnástej minúty Pacan po tom, čo brankár Košarišťan puk vyrazil iba pred seba. Do šatní sa tak odišlo za stavu 0:1.

Ihneď po prvej zmene strán sa zverenci trénera Jančušku dokonca dostali do dvojgólového vedenia, keď ranou bez prípravy rozvlnil sieť Bača. Oceliari mali potom k dispozícii takmer dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, ale trestuhodne ju nevyužili. Rovnakú početnú výhodu mali následne aj domáci hokejisti a tí už boli úspešnejší. V presilovke o dvoch hráčov znížil z pohľadu Liptákov Uram a v obyčajnej početnej výhode potom na 2:2 vyrovnal Langhammer. Šokovaní východniari sa potom v pätici ešte ani nestihli ohriať a po necelej minúte inkasovali aj tretíkrát v rade, a to z hokejky Devečku. Stratu koncentrácie už Košičania do prestávky nedokázali odčiniť a po druhej tretine prehrávali 2:3.

Liptovský Mikuláš pokračoval v gólovom ťažení aj v úvode tretej dvadsaťminútovky. Domáci hráči opäť dokázali skórovať opakovane - v závere 42. minúty vyrazenú strelu upratal Uram a o 40 sekúnd neskôr sa z rohu presne trafil Laco. Za stavu 5:2 opustil košickú bránku Habal a vystriedal ho Škorvánek. Košičania potom prečkali jedno oslabenie a v útoku sa snažili zmazať trojgólový náskok súpera. Podarilo sa im to však už iba kozmeticky - v 52. minúte na konečných 5:3 v prospech Liptovského Mikuláša znížil Jenčík, ktorého strelu síce Košarišťan zastavil, ale puk potom aj tak prekĺzol do bránky.

Pavol Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša: „Dnes sme podali naozaj fantastický a bojovný výkon. Počas celého duelu sme sa snažili hrať náš hokej a vyplatilo sa to. Zlomom bolo, že Košice nevyužili presilovku o dvoch hráčov a my sme potom dali tri góly v rýchlom slede.

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Som nahnevaný. Za stavu 2:0 sme v presilovke o dvoch hráčov mali streliť tretí gól a mali sme zápas rozhodnúť, ale stal sa opak.