3 : 1
(1:1, 0:0, 2:0)
DVTK Jegesmedvék Miskolc

DVTK Jegesmedvék Miškovec — HC Košice 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly a asistencie: 8. Beach (Dudás, Ross), 45. Harrison (Galanisz), 60. Beach — 3. Jokeľ (Koch, Michalčin)

Vylúčení: 6:6 na dve min., navyše: Belluš (KOS — 10 min. za nešportové správanie sa), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Korba, Kalina — Beniač, Stanzel (všetci SVK), 1411 divákov

DVTK Miškovec: Rajna – Láda, Vandane, Ross, Dudás, D. Kiss, Szirányi, Vojtkó – Beauvillier, Vas, Reszegh – Beach, St. Pierre, Rodman – Miskolczi, Galanisz, Harrison – P. Kiss

HC Košice: Škorvánek (Košarišťan) – Slovák, Repe, Čížek, Růžička, Michalčin, Koch, Bučko – Belluš, Chovan, Haščák – Květoň, Skokan, Klhůfek – Rapáč, Suja, Jokeľ – Milý, Bortňák, Vrábeľ

Stretnutie v maďarskom Miškovci ponúkalo zaujímavé obrázky už od svojich otváracích sekúnd. Košičania vyrukovali na súpera s aktívnou hrou, ktorú pred Rajnom demonštroval Klhůfek. Jeho strela bola ešte zrazená, no hostia sa z relatívne rýchleho gólu predsa len tešili. Na začiatku tretej minúty poslal nebezpečný puk od modrej Koch, Rajna ho však dokázal zraziť len pred seba. V tomto priestore sa zorientoval najlepšie Jokeľ, ktorý poslal Oceliarov do vedenia. Na 2:0 sa následne snažili delovkami upraviť Čížek aj Slovák, ale v týchto momentoch už Rajna neinkasoval. Stav sa však menil na opačnej strane ľadovej plochy. Košice hrali so štyrmi mužmi, pričom sa avizoval ďalší trest pre hráča slovenského celku. Ten už ale neprišiel, počas ponechanej výhody vyrovnával na 1:1 Beach. Nerozhodný stav sa ešte pred prestávkou snažili oba celky odvrátiť. Za domácich to skúšal Láda, ktorý dostal ideálny puk pred bránkovisko, no na to, aby niečo vymyslel proti Škorvánkovi, mu to nestačilo. Náznaky šancí v gól nepretavili ani Květoň a Belluš. Po 20 minútach sa tak po presných zásahoch Beacha a Jokeľa do šatní šlo predsa len za nerozhodného stavu v pomere 1:1.

Prvá minúta bola v réžii košických korčuliarov aj počas prostrednej časti riadnej hracej doby. Otváraciu útočnú akciu založil a sám aj ukončil tentokrát Belluš, ale svojím zakončením Rajnu výraznejšie neprekvapil. Neujalo sa ani Slovákovo zakončenie, ktoré domáci gólman pohľadom vytlačil k zadnému mantinelu. V 26. minúte zasa letela strela z ľavého kruhu, odkiaľ puk poslal Haščák. Pred bránskoviskom bol dobre postavený Rapáč, ale Rajna celú situáciu so šťastím zvládol. Na opačnej strane si musel dať pozor aj Škorvánek.  Beauvillier sa po výpade cez pravé krídlo dostal k zakončeniu, každopádne, nebolo to nič, čo by malo košického brankára prekvapiť. Stav sa následne nemenil ani na konci 34. minúty. Rapáč posielal puk spoza bránky pred ňu, kde boli Suja aj Jokeľ. Rajna ale včas prikryl. Rovnaký muž bol úspešný aj o tri minúty neskôr. Chovan zúžitkoval prihrávku Belluša a vypálil z prvej, no ani tento puk si cestu do siete nenašiel. Po dvojgólovej úvodnej časti tak prišla bezgólová druhá tretina.

To znamenalo jediné — oba celky boli k zisku troch bodov rovnako blízko, a tak vstúpili do poslednej tretiny s úmyslom strhnúť vedenie na svoju stranu. Podarilo sa to Miškovcu, keď Harrison v 45. minúte zúžitkoval svoj únik a zakončením ponad Škorvánkovu vyrážačku upravil na 2:1 v prospech svojho tímu. Napriek košickej snahe už následné vyrovnanie neprišlo. Naopak, na finálnych 3:1 upravoval gólom do prázdnej bránky Beach. Tri body tak ostali domácemu Miškovcu.