17.kolo
3 : 2
(0:0, 0:1, 3:1)
HC Grotto Prešov

V bitke o východ sme sa dnes predstavili na ľade Prešove, kde sa od začiatku bolo na čo pozerať a hráči si na ľade nič nedarovali. Z víťazstva 0:0 sa však radovali domáci, natiahli svoju šnúru už na sedem zápasov a opäť sa priblížili čelu tabuľky.

HC GROTTO Prešov — HC Košice 3:2 (0:0, 0:1, 3:2)

Góly a asistencie: 41. Michnáč (Sýkora), 56. Sýkora, 60. Šimun (Michnáč, Sýkora)  - 32. Slovák (Lapšanský, Rogoň), 59. Pereskokov (Chovan, Paršin)

Vylúčení: 5:5 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Moller – Šoltés, Stanzel (všetci SVK)

HC Košice: Košarišťan (Kaľavský) – Saucerman, Šedivý, Tansey, Deyl, Romančík, Cibák, Štec – Klhůfek, McPherson, Bartánus – Paršin, Chovan, Pereskokov – Rogoň, Slovák, Lapšanský – Jokeľ, Belluš, Milý

HC GROTTO Prešov: Bespalov (Petrík) – Rajnoha, Bakala, Rais, Růžička, Jendroľ, Turan, F. Fekiač – Charbonneau, Čacho, Welychka – Sýkora, T. Nauš, Michnáč – A. Nauš, Zagrapan, Lalík – Šimun, V. Fekiač, Žilka

Aktívnejšie do stretnutia vstúpili "koňare", no ich dobré príležitosti dokázal Košarišťan vychytať. Ujať vedenia sme sa tak mohli my pri našej prvej početnej výhode, no v jej priebehu sme strážcu domácej "svätyne" príliš neohrozili. Oba tímy sa v prvom dejstve sústredili najmä na defenzívu, preto sa nikomu nepodarilo otvoriť skóre a do šatní sa išlo za stavu 0:0.

Druhá tretina prebiehala v podobnom tempe. Hra 5 na 5 bola opatrná z oboch strán a úvodného presného zásahu sme sa dočkali až v 32. minúte po tom, čo chybné striedanie extraligového nováčika potrestal v presilovej hre Marek Slovák. Gól "oceliarom" dodal impulz a herným prejavom predčili domácich. K zveľadeniu náskoku to ale neviedlo a po 40 minútach v derby zaslúžene viedli 1:0.

Vstup do záverečnej časti hry našim korčuliarom vôbec nevyšiel. Už po necelej minúte vyrovnal stav stretnutia Prešovčan Albert Michnáč. 1:1. Taktická bitka preto naďalej pokračovala a bojovalo sa o každý centimeter ľadu. Obrany boli plne koncetrované, a keď im už niekto unikol, gólmani na oboch stranách predvádzali isté zákroky. Prišla však 55. minúta a s ňou aj vylúčenie Andreja Košarišťana za posunutie bránky. Na piatykrát to už domácim vyšlo a zásluhou Jána Sýkoru v početnej výhode otočili skóre. O necelé tri minúty sa nám ale podarilo vyrovnať. Po akcii Paršina s Chovana prekonal svojho krajana Pereskokov. Už-už sa zdalo, že duel pôjde do predĺženia, no 26 sekúnd pred koncom rozhodol o osude východniarskeho derby Eduard Šimun. Z Prešova tak odchádzame naprázdno.