3 : 2 sn
(0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
HC Nové Zámky

HC Košice - HC Nové Zámky 3:2 sn (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)

Góly a asistencie: 22. Pacan (Jenčík, Pulli), 31. Jenčík (Spilar, Šedivý) – 24. Šimun (Zbořil), 35. Škoda (Šille) - rozh. sám. nájazd: Spilar (KOS)

Vylúčení: 5:6 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Mil. Novák – Bogdaň, Smrek, 2649 divákov

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Kessel, Dudáš (C), Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Ovčačík, Michalčin – Spilar, Pacan, Jenčík (A) – Šoltés, Boltun, Miklík (A) – Kafka, Klíma, Koyš – Hričina, Vrábeľ, Petráš

HC Mikron Nové Zámky: Baroš (Romančík) – Salija (A), Husák, Plašil, Mich. Novák, Jass, Kuzma – Hřebejk, Jurík (C), Varga – Fábry (A), Šimun, Zbořil – Škoda, Šille, Lorraine

Zápasu predchádzalo už tradičné ocenenie najlepšieho kadeta, dorastenca i juniora v drese HC Košice, tentokrát za mesiac január. Odmenení prebrali ceny z rúk prezidenta HC Košice Júliusa Langa. Najlepším kadetom sa za uplynulý mesiac stal Matej Jacko. Najlepším dorastencom Dominik Janičkár, z tímu juniorov bol zasa ocenený Peter Eliáš.

Do zápasu vstúpili lepšie Košice, ktoré sa mohli na konci druhej minúty dostať do vedenia. K žrdi si totiž spoza bránky nakorčuľoval Dudáš, avšak zakončenie nášho kapitána Baroš reflexívne vykopol. Dudáš zakončoval aj o tri minúty neskôr, aj v tomto prípade bol úspešnejší gólman Nových Zámkov. Na opačnej strane sa do samostatného úniku dostal Šille, ktorý si puk ešte premiešal, bránku ale napokon netrafil. Ešte pred prestávkou sa do šance dostali Pacan i Čížek. Zatiaľ čo prvý menovaný stroskotal na pozornej defenzíve Nových Zámkov, Čížek napálil puk len do Baroša. V prvej tretine sme preto gól nevideli.

Košičania si v úvode druhej tretiny vypracovali presilovú hru o dvoch mužov, ktorú napokon dokázali využiť aj na strelenie úvodného presného zásahu. Presný zásah Pacana ešte hlavný arbiter pomerne dlho konzultoval s videorozhodcom, avšak po jeho verdikte bolo všetko jasné - Košice viedli 1:0. Domáci sa ale dlho netešili, v 24. minúte totiž po prečkanom oslabení Nových Zámkov unikol defenzíve Šimun, ktorý vyrovnal na 1:1. Na začiatku 32. minúty sa gólom Jenčíka dostali do vedenia po druhýkrát, ani to ale na výhru v druhej tretine nestačilo. Päť minút pred koncom totiž na 2:2 upravil Škoda. Do šatní sa preto odišlo práve za tohto stavu.

Do záverečnej časti riadnej hracej doby vykorčuľovali oba celky s jasným úmyslom - skórovať a priblížiť sa tak k zisku troch bodov. Oceliari však museli byť opatrní, pri vylúčení Šoltésa hrali v početnej nevýhode. Túto situáciu ale Oceliari zvládli na výbornú a súpera do šance nepustili. Ponúknutú šancu na strelenie presilovkového zásahu nevyužili v tretej tretine ani domáci hokejisti, a tak musel ísť zápas do predĺženia.

V predĺžení mal najväčšiu šancu Zbořil, ktorý si položil Habala na ľadovú plochu. Následne ale český gólman zasiahol svojou lapačkou a puk v nej ukryl. Ani v predĺžení sme napriek košickej presilovke napokon víťaza nespoznali, a tak museli prísť na rad aj samostatné nájazdy. O košickej výhre v nej rozhodol Gabriel Spilar, nájazd premenil aj Petr Kafka.

Marcel Šimurda, tréner Košíc: "Prvá tretina bola z našej strany až príliš opatrná. V druhej sme sa dvakrát dostali do vedenia, ale súper dokázal, žiaľ, vyrovnať. Zápas tak museli rozhodnúť až samostatné nájazdy, v ktorých sme boli úspešnejší."

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov: "Chlapcov musím pochváliť, hrali obetavo a v Košiciach si poctivo vybojovali bod. S trochou šťastia ich mohlo byť aj viac, ale s výsledkom som spokojný."