(1:2, 1:0, 3:0)
Stav série: 1:2
HK Nitra

HK Nitra – HC Košice 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)

Góly a asistencie: 11. Tvrdoň (Baláž, Bajtek), 40. Green (Gill, Tvrdoň), 56. Baláž (Elmer, Krivošík), 58. Buncis (Lacka, Gajdoš), 59. Elmer (Sýkora) – 16. Rogoň (Chovan), 19. Linet (Breton, Hovorka).

Vylúčení: 5:7 na dve min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Goga – Junek, Synek (všetko SVK) – Jonák (videorozhodca)

HK Nitra: Kašík (Beržinec) – Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitáloš, Stacha, Pupák – Krivošík, Baláž, Bajtek – Lacka, Gill, Sýkora – Elmer, Hrnka, Tvrdoň – Leshchenko, Buncis, Knies

HC Košice: Janus (Rieičický) – Olsson, Breton, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl, Bartoš A. – Jääskeläinen, Chovan, Rogoň – Bartánus, Pollock, Fejes – Lamper, Slovák, Parshin – Hovorka, Linet, Tybor

Oceliari vykorčuľovali do zápasu hlavou napred. Postupne sa však obe mužstvá tlačili do brány rovnakou silou a tak Kašík, ako aj Janus mali práce vyše hlavy. Občas puky zastavili aj obetaví obrancovia. Od 5. minúty boli aktívnejší Nitrania, ale Janusa výrazne neohrozili. V 9. minúte mal gól na hokejke Knies, ale jeho strelu zblokoval Linet. Hostia sa bránili dlhé minúty – v 11. minúte po mnohých šanciach napokon otvoril skóre Tvrdoň z dorážky. Vzápätí mali corgoni ďalšiu šancu v podobe prečíslenia, ale nezvýšili. Košičania zapli naplno – Kašík si musel poradiť so šancami Jääskeläinena aj Parshina. Po narastajúcom tlaku prišlo vytúžené vyrovnanie – Chovanovu prácu zužitkoval v koncovke Rogoň. V 17. minúte zasiahol v presilovke Bartánus konštrukciu bránky. 3 sekundy po skončení presilovky Košičania otočili skóre – Linet tečoval Bretonovu strelu – 1:2.

Druhá tretina začala voľnejšie – jedinú veľkú šancu mal Gajdoš, ale zblízka tesne minul. Obrany si zodpovedne plnili svoje úlohy. Hokejisti spod Zobora však disponovali väčšou aktivitou. V 29. minúte po rýchlej akcii hostí minul z dorážky Fejes takmer odkrytú bránku. Po tomto útoku sa oceliari usadili v pásme, ale ani s veľkým vypätím síl Kašíka už neprekonali. V 32. minúte Mezeiovi nevyšla otočka okolo bránky – Janus bol pozorný. O minútu neskôr Kašík zlikvidoval Fejesov nájazd. Domáci si komplikovali život zbytočnými vylúčeniami. Oslabenia však odohrali výborne. Záver tretiny odohrali oceliari dokonca v trojici a utrpeli vyrovnanie do šatne z hokejky Greena. Ihneď po buly sa Nitrania vyrútili do ďalšej šance, ale tú zastavil Janus.

Aj tretie dejstvo začali lepšie domáci hokejisti. Strieľali viac, no zvyšný čas početnej výhody nevyužili. V 44. minúte Sýkora umne prihrával pred bránku Gillovi, ale ten domácich do vedenia neposlal. Nasledujúca nitrianska presilovka nepriniesla výrazné šance. Vratký stav zápasu akoby mužstvá nechceli zmeniť. V 50. minúte Chovan svojou strelou takmer prekvapil Kašíka, ale ani vtedy sa skóre nezmenilo. Od tejto príležitosti mohli skórovať aj Parshin, Fejes či Slovák – ani v 52. minúte však nikto nedržal vedenie. Oceliari sa potom ocitli na ľade v rpíliš veľkom počte a Nitrania ich zatlačili v presilovej hre. Napokon sekundu po jej uplynutí aj skórovali – do vedenia poslal corgoňov Baláž. O dve minúty neskôr pridal štvrtý gól mužstva v zápase Buncis. Hosťom neostávalo nič iné, ako stiahnuť Janusa spomedzi troch žrdí. Do prázdnej bránky pridal gól aj Elmer a bolo rozhodnuté. Nitrania uchmatli v posledných minútach zápasu dôležitý bod v sérii.

Zdroj fotografií: Sportnet