2 : 3 pp
(1:1, 0:1, 1:0 — 0:1)
HC Nové Zámky

HC Košice — HC Mikron Nové Zámky 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 — 0:1)

Góly a asistencie: 19. Repe (Haščák, Majdan), 53. Repe (Rapáč) – 3. Hruška (Jurík, Pospíšil), 39. Fábry (Pospíšil), 64. Pospíšil

Vylúčení: 4:5 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valach, Orolin — Beniač, Smrek, 6480 divákov

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Slovák, Repe, Čížek (A), Koch (A), Bučko, Růžička, Cibák — Majdan, Chovan, Haščák — Belluš, Skokan (C), Klhůfek — Rapáč, Bortňák, Milý — Suja, Vrábeľ, Jokeľ

HC Mikron Nové Zámky: Kristín (Pavlas) — Šmach, P. Mikuš (A), Hatala, Ordzovenský, Hain, Drtina, Dlugoš — Pospíšil, Urban, J. Jurík (C) — Štumpf, Hruška, Bajtek — Jakúbek, Fábry (A), Rogoň — Múčka, Ondrušek, Bečka

Do zápasu vstúpili oba celky mimoriadne opatrne. Novozámockí hokejisti síce šli ešte v prvej minúte do štvorice, no v početnej nevýhode súpera z Košíc prakticky k ničomu nepustili. Po návrate vylúčeného Pospíšila sa navyše presunuli do pásma a nenápadnou akciou otvorili listinu úspešných strelcov. Zapísal sa do nej Hruška, ktorý prepálil Košarišťana. Oceliari si následne vypracovali niekoľko dobrých príležitostí na vyrovnanie. V šiestej minúte nahodil puk na Kristína Skokan, domáci celok však fakt, že gólman puk len vykopával pred bránkovisko, nevyužil. O dve minúty neskôr sa nepresadil ani Klhůfek. Ten sa počas košického oslabenia pretlačil do úniku, ale tiesnený a v páde zakončil tesne vedľa Kristínovej svätyne. Oceliari spálili ešte dve šance, z bezprostrednej blízkosti sa postupne nepresadili Vrábeľ ani Jokeľ. Domáci celok to tak skúsil od modrej — a oslavoval úspech. Po sérii dvoch prihrávok si do pásma nakorčuľoval Repe a nekompromisnou bombou upravil na 1:1. To bol napokon stav, ktorý platil po prvej tretine.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby bola z oboch strán skôr o bojovnosti. Naďalej sme však sledovali dobré šance na góly. Napokon, už na konci 21. minúty sa prezentoval pekným sólom Pospíšil. Hokejku mal však ďaleko od svojho tela, preto na bránku Košarišťana vypáliť nedokázal. V 23. minúte sa to podarilo Jakúbkovi, ktorý zachytil košickú rozohrávku a nakorčuľoval si pred priestor troch žrdí, ale napokon nechal len vyniknúť lapačku košického brankára. V 28. minúte sa mohol stav meniť aj na opačnej strane. Skokan dostal ideálnu prihrávku pred bránkovisko, kde sa ešte snažil rozpohybovať si Kristína. Puk smeroval len do brankára. No a fakt, že gólmani boli najdôležitejšími článkami na ľade, sa potvrdil aj o niekoľko sekúnd neskôr. Kristín musel tetnokrát povyskočiť, aby sa odrazený puk nedostal do jeho siete. Stav sa po tretíkrát menil až v 39. minúte. Udialo sa tak počas novozámockej presilovky o dvoch mužov, keď vyslal nechyteteľnú ranu Fábry. Hostia tak po 40 minútach hry v Košiciach viedli 2:1.

No a ak chceli Oceliari ešte s výsledkom niečo urobiť a pomýšľať tak na bodový zápis, museli bezpodmienečne skórovať. Prispôsobili tomu aj svoju hru, keď sa snažili svojho súpera opäť prestrieľať. A aj sa im to darilo, prvých desať minút sa odohralo, s menšími výnimkami, prakticky v obrannom pásme nášho súpera. Kristín bol však naďalej pozorný a druhý gól do svojej siete pustiť nechcel. Podobný obraz sme sledovali aj v druhejminútovke, avšak s jednym rozdielom — tentokrát už Košice predsa len presadili, keď vyrovnával v 53. minúte na 2:2 Skokan. A aj keď si ešte pred koncom riadnej hracej doby Oceliari vypracovali niekoľko dobrých šancí, pred sirénou sa im už skórovať nepodarilo. Zápas tak smeroval do predĺženia.

V ňom si diváci užili atraktívny herný formát, keď sa proti sebe postavili traja Košičania a traja novozámockí hokejisti. Počas nadstavených piatich minút zariadil druhý bod pre Nové Zámky Pospíšil.

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Musíme prísť na to, ako hrať domáce zápasy. Zatiaľ je to ako cez kopirák. Ak nedá gól jedna formácia, tak je problém. Hráči musia pochopiť, čo to znamená hrať v Košiciach a hrať v Steel Aréne.“

Ladislav Branikovič, tréner Nových Zámkov: „Na súpera sme sa dobre pripravili, i keď je pravda, že nám bránil v rozohrávke. Košice hrali celoplošne a my sme nemali veľa možností kombinovať. Výsledok je tak pre nás priaznivý a tešíme sa z neho.“