7 : 0
(3:0, 2:0, 2:0)
HC Nové Zámky

HC Košice - HC Nové Zámky 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)

Góly a asistencie: 3. Hovorka (Kessel), 5. Klíma (Šoltés, Boltun), 14. Pulli (Boltun, Hričina), 21. Nagy (Pacan, Spilar), 29. Suja (Hovorka, Kessel), 42. Šoltés, 50. Nagy (Pacan, Spilar)

Vylúčení: 2:5 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Snášel - Stanzel, Smrek, 3019 divákov

HC Košice: Škorvánek (Habal) – Matejka, Kessel, Šedivý, Dudáš, Bača, Pulli, Michalčin – Suja (A), Hovorka (A), Kafka – Nagy (C), Pacan, Spilar – Šoltés, Boltun, Hričina – Petráš, Vrábeľ, Klíma

HC Nové Zámky: Foltán (14. Kováč) – Salija (A), Plašil, M. Jass, Novák, Hruška, Šimek, Trška, Látal – Cetkovský (C), Novotný (A), Zbořil – Dubec, Škoda, Fábry – Lantoši, Šimun, Varga – K. Jass, Rehák, Štumpf

Košičania vstúpili do zápasu aktívne a už po niekoľkých sekundách hry prebrali iniciatívu na svoju stranu. Na gól si tak diváci počkali len do tretej minúty, keď strieľal od modrej Američan Kessel a jeho ranu ešte dobre tečoval Hovorka. O niekoľko sekúnd neskôr mohol zvýšiť Spilar už na 2:0, trafil však len do Foltánovho betónu. Košičania ale smerom dopredu nepoľavili, práve naopak, pričom odmenou im bol druhý gól z piatej minúty zápasu. Skóroval Klíma, ktorý si po technickej paráde vychutnal Foltána. Tretí košický gól prišiel na začiatku 14. minúty, Keď Pulli využil zaváhanie hosťujúcej obrany a vyhnal Foltána z bránky. Po prvej tretine tak platil stav 3:0.

Aj úvod prostrednej časti riadnej hracej doby sa niesol v podobnom duchu, a teda v duchu košickej ofenzívnej činnosti. Domáci sa tak presadili aj na začiatku druhej tretiny, konkrétne po 56 sekundách. Puk si tentokrát dobre prebral Nagy, ktorý už nemal problém prekonať Kováča. O štyri minúty neskôr to skúšal Šedivý, jeho rana ale do siete neprepadla. V 29. minúte využil svoju šancu Suja, ten upravoval už na 5:0 a zdalo sa, že gólostroj Košíc sa tak skoro nezastaví. Novozámčania však svoju kožu lacno predať nechceli, čo demonštroval v 33. minúte Koba Jass. Ten uchmatol puk Michalčinovi a vyzval Škorvánka na zákrok. Košický gólman sa v tejto situácii nemýlil a svoj tím dobre podržal.

Do tretej tretiny vstúpili Košičania so psychickou výhodou, čo sa prejavilo aj na ich hre. Domáci aj naďalej pokračovali vo svojom útočnom ťažení, tentokrát sa ujal pokus Šoltésa, ktorý uzavrel gólový poltucet v sieti Nových Zámkov. Košičania sa tešili aj zo siedmeho presného zásahu, tentokrát zásluhou Nagya, ktorý pridal svoj druhý gól v zápase. Stav sa už do konca zápasu nemenil, Košice si tak po víťazstve v pomere 7:0 pripísali ďalšie tri body do tabuľky.

Milan Jančuška, téner Košíc: "Dnes sme boli lepší vo všetkých ohľadoch. Dobre sme korčuľovali a kombinovali, veľkú pochvalu si zaslúži aj gólman Škorvánek, ktorý si pripísal čisté konto. Verím, že to bude pre divákov najlepšia pozvánka na nedeľňajší zápas s Nitrou."

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: "Moje hodnotenie bude veľmi rýchle. Prvých 10 minút sme ešte asi ostali sedieť v autobuse, čo sa nám vypomstilo. Súper hral dobre, my sme boli neustále pod tlakom. Výsledok je adekvátny obrazu hry."