2 : 5
(0:1, 1:2, 1:2)
HC Nové Zámky

HC Košice – HC Nové Zámky 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Góly: 31. Slovák (McPherson, Novota), 42. Saucerman (Chovan, Klhůfek) – 1. Šiška, 25. Langkow (Kozák, Šiška), 26. Mišiak (Ondrušek, Bull), 46. Šiška (Langkow, Jackson), 59. Jackson (Afanasyev)

Vylúčení: 5:5 na dve min., presilovky 0:2, oslqbenia: 0:0, rozhodvali: Snášel ml, Fridrich – Hajnik, Synek

HC Košice: Košarišťan (od 26. min. Riečický) – L.Romančík, Volgin, Saucerman, Deyl, Šedivý, Novota, Jacko – M.Mrázik, Ihnačák, McPherson, Pereskokov, M.Chovan, Klhůfek, Rogoň, M.Slovák, Lapšanský, Milý, Havrila, Jokeľ

HC Nové Zámky: Bakala – Bull, Hatala, L.Kozák, Knižka, Holenda, M.Roman, Tóth, B.Ligas – Jackson, Šiška, Afanasjev – Klempa, Langkow, Števuliak – Ahlholm, Barto, Šišovský – Ondrušek, Fetkovič, Mišiak

Pred piatkovým zápasom s Novými Zámkami sme mohli vidieť milú udalosť, keď pred zápasom hodili slávnostné buly bronzoví medailisti Tomáš Jurčo a Juraj Slafkovský. Diváci si ešte ani nestihli poriadne sadnúť a už videli gól v domácej sieti, keď po individuálne akcii skóroval najproduktívnejší Slovák v novozámockom drese Juraj Šiška. Oceliari však potom prebrali aktivitu na svoju stranu. Dostali sme príležitosť dvoch presilových hier no bohužiaľ sme ich nedokázali využiť. V prvej tretine sme hostí prestrielali v pomere 19:7 no po jej konci vyhrávali Nové Zámky.

Druhá tretina sa začala tak ako prvá. Aktívnejšie do nej vstúpili Nové Zámky a hneď na jej začiatku sa dočkali aj dvoch gólov v krátkom priebehu. V 25. minúte skóroval v presilovej hre Chris Langkow po asistencii Lukáša KozákaJuraja Šišku. O minútu neskôr svoj druhý gól v novozámockom drese pridal mladý talentovaný útočník Martin Mišiak. Oceliari po troch góloch v ich sieti vymenili brankárov, keď namiesto Andreja Košarišťana prišiel Dominik Riečický. To akoby nám dalo nový impulz a v 31. minúte skóroval Marek Slovák. Asistencie si pripísal Allan McPhersonMiroslav Novota. Pre náš klub to bol 6000. gól v najvyššej slovenskej súťaži. Do konca druhej tretiny sa už nič podstatné nestalo a do kabín sme odchádzali za stavu 1:3.

Úvod tretej tretiny tentoraz patril Košiciam. V 42. minúte vypálil od modrej Colton Saucerman a znížil tak na rozdiel jedného gólu. Potom však prišla presilová hra Nových Zámkov a svojim druhým gólom v zápase opäť poslal hostí  do dvojgólového vedenia Juraj Šiška. Košičania sa snažili o skorigovanie stavu no nevychádzalo im to. Nepomohla ani hra bez brankára a naopak svojim 19. gólom v sezóne uzavrel skóre na konečných 2:5 Robert Jackson.