2 : 0
(0:0, 1:0, 1:0)
HKM Zvolen

Góly a asistencie: 34. Chovan, 59. Chovan

Vylúčení: 3:1 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Siegel - Kollár, Soós, 2080 divákov

HKM Zvolen: Šimko (Nieminen) – Drgoň, Ross, Bokroš, Kováčik, Hraško, Wharton, Ťavoda, Andersons – Coffman, Steén, Obdržálek – Šišovský, Kytnár, Chovan – Török, Jurík (C), Matis – Síkela, Fekiač, Ďaloga

HC Košice: Habal (Lundström) – Kessel, Matejka, Dudáš, Šedivý, Pulli, Michalčin, Čížek, Novotný – Kafka, Hovorka, Suja – Spilar, Pacan, Nagy (C) – Hričina, Boltun, Šoltés – Klíma, Vrábeľ, Petráš

Duel vo Zvolene sa začal obojstranne opatrne. Prvú lepšiu strelu predviedol hosťujúci Nagy až v štvrtej minúte, ale Ross jeho puk stečoval vedľa brány. Oceliari sa ako prví museli brániť v šiestej minúte pri treste Matejku, ale zvládli to bez akýchkoľvek komplikácií. Väčšiu šancu videli potom diváci v úvode druhej desaťminútovky, keď domáci Chovan v ideálnej pozícii našiel Hraška, no ten stroskotal na Habalovi. Vzápätí sa domácim črtalo aj prečíslenie, ale na jeho konci nedokázali zakončiť. Košičania potom v 13. minúte vybojovali skrátenú dvojnásobnú početnú výhodu, počas ktorej súpera nepríjemne zatlačili, avšak skórovať sa im nepodarilo. V samom závere periódy mohol Zvolen potrestať košickú neproduktivitu, no Ross ani Obdržálek v čistých príležitostiach netrafili priestor troch žrdí a do šatní sa odišlo za stavu 0:0.

V druhej dvadsaťminútovke začali hostia aktívnejšie. Suja sa dostal do ideálnej pozície zoči-voči brankárovi, ale Šimka neoklamal a skóre neotvoril. Košičania pokračovali ofenzívne aj naďalej a Suja sa dostal do ďalšej príležitosti, keď tečoval Matejkovu strelu od modrej čiary, ale puk dostal do siete iba vysokou hokejkou, takže videoarbiter presný zásah potvrdiť nemohol. Skóre sa neotvorilo ani v 28. minúte po nepríjemnej strele Whartona, ktorú Habal obetavo vychytal. V polovici riadnej hracej doby si Košičania vypracovali prečísenie dvoch proti jednému, ale Spilar po Pacanovej prihrávke nevystrelil, pretože Kováčik puk ideálne vyrazil. V 34. minúte bol domáci Michal Chovan faulovaný v samostatnom úniku a nasledovalo trestné strieľanie, po ktorom sa už skóre otvorilo. Chovan ho využil zakončením nad lapačku a poslal Zvolen do vedenia 1:0. Krátko po góle si faul v úniku vypýtal aj Šišovský, ale ten už trestné strieľanie nevyužil a domáci odišli do šatní s najtesnejším možným náskokom.

V závere druhej tretiny ešte Košice získali presilovku, no aj napriek obrovskému tlaku ju nevyužili ani pred zmenou strán, ani po nej. Zvolenčanov to psychicky posilnilo a rýchlo si vypracovali dve vyložené šance, ale Chovana aj Coffmana vychytal Habal lapačkou. Na opačnej strane mohlo byť v 49. minúte vyrovnané, keď ostal Hovorka úplne sám pred bránkou, no Šimko ho zázračne vychytal. S pribúdajúcim časom pribúdal aj útočný tlak Košíc, na čo Zvolen odpovedal formou protiútokov, ale brankári a defenzívy na oboch stranách dominovali. Diváci sledovali aktívny hokej s množstvom osobných súbojov, ale s minimom gólov. Oceliari sa v samom závere riadnej hracej doby ešte pokúsili o vyrovnanie v hre bez brankára po oddychovom čase, ale inkasovali do prázdnej bránky z hokejky Michala Chovana a prehrali 0:2.