4 : 3
(0:2, 1:1, 3:0)
HC Nové Zámky

HC Košice - HC Nové Zámky 4:3 (0:2, 1:1, 3:0)

Góly a asistencie: 27. Pulli (Jenčík, Hovorka), 42. Suja (Boltun, Dudáš), 43. Šoltés (Klíma, Šedivý), 48. Šoltés (Klíma, Pacan) – 9. Cetkovský (Zbořil, Špirko), 18. Dubec, 32. Prapavessis (Zbořil, Špirko)

Vylúčení: 3:7 na dve min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Orolin - Gavalier, Gajan

HC Košice: Lundström (Habal) - Čížek, Pulli, Kessel, Bača, Šedivý, Dudáš, Matejka, Koch - Kafka, Hovorka, Jenčík - Klíma, Pacan, Šoltés - Hričina, Boltun, Suja - Petráš, Vrábeľ, Novotný

HC Nové Zámky: Romančík (Kováč) – Plašil, Chovan, Jass, Prapavessis, Hain, Kovačevič (A), Kuzma, Deyl – Surovka, Šimun, Varga – Cetkovský, Špirko (C), Zbořil – Raenko, Dubinin, Lantoši – Dubec (A), Rehák, Fábry

Zápas sa rozbiehal pomalšie, keďže sa obe defenzívy zmocnili svojej úlohy na výbornú a súperových útočníkov do šancí nepúšťali. Tú prvú si dokázal vypracovať až na konci šiestej minúty Suja, ktorý tečoval letiaci puk z hokejky Dudáša len na zadný mantinel. O tri minúty neskôr sa avizovalo vylúčenie domáceho korčuliara, to ale po góle Cetkovského neprišlo. Košičania sa za nepriaznivého stavu snažili o vyrovnanie, Šoltés ani Jenčík ale svoje šance nepremenili. Prišiel tak trest v podaní Dubca, ktorý upravil v 18. minúte už na 0:2. Košice na tento gól do prestávky reagovať nestihli, a tak odišli do šatne s psychickou nevýhodou.

Ani úvod prostrednej časti riadnej hracej doby nepriniesol vysoké tempo. Diváci čakali na prvú šancu do piatej minúty, v ktorej sa dostal k zaujímavému zakončeniu hosťujúci Varga. Lundström ale jeho úmysel prečítal a puk skúsene pokryl lapačkou. O dve minúty neskôr Košice využili presilovú hru piatim proti trom a zásluhou Pulliho strelili kontaktný gól. Stav 1:2 však platil len necelých päť minút, keďže do listiny strelcov sa zapísal aj hosťujúci Prapavessis. Do prestávky sa už skóre nemenilo, preto platil po dvoch tretinách priebežný stav 1:3.

Novozámčania vykorčuľovali do tretej tretiny s jasným cieľom, a síce brániť stav tak dlho, ako to len bude možné. Dlho sa im to ale nedarilo, keďže už po jednej minúte a 29 sekundách znížil na 2:3 z pohľadu Košíc Suja. Domácim to ale netsačilo, a tak sa o minútu neskôr tešil z vyrovnania Šoltés. Dokonalému obratu však nebol stále koniec, Šoltés sa totiž prihlásil o slovo aj v 48. minúte a svojím druhým gólom v zápase strhol vedenie na stranu Košíc. Skóre sa už viac nemenilo, a tak ostali po výsledku 4:3 tri body na východe Slovenska. Pre Milana Jančušku išlo o 700. zápas v pozícii trénera v najvyššej hokejovej súťaži Slovenska.

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Musím vyjadriť veľkú nespokojnosť s prvými dvomi tretinami. Prehrávali sme osobné súboje a mentálne boli úplne mimo. Pozitívne vnímam len tretinu tretiu, v ktorej sme dokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Som rád, že som mohol svoj 700. zápas odtrénovať práve v Košiciach - v meste, v ktorom som s hokejom začínal.“

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: „Môže nás mrzieť, že sme si dnešný zápas zbytočne prehrali v záverečných minútach. Gratulujem súperovi k víťazstvu.“