(0:0, 1:0, 3:2)
Stav série: 3:0
HK Poprad

HK Poprad  – HC Košice 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Góly a asistencie: 36. Ťavoda (Zagrapan), 48. Karalahti (Takáč, Zagrapan), 57. Abdul (Belluš), 60. Svitana (Bondra) – 46. Šerbatov (Dudáš), 59. Hričina (Ignatuškin, Šedivý)

Vylúčení: 6:7 na dve min., navyše: Paukovček (POP - 10 min. za bitku), Klíma (KOS - 10 min. za nešportové správanie sa + DKZ za bitku), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, D. Konc – Výleta, Kacej, 4323 divákov

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Miner, Brejčák (C), Karalahti, Petran, Erving, Salija, Ťavoda – Bondra, Mlynarovič, Svitana (A) – Takáč, Zagrapan, Buzzeo – Miller, Heizer (A), Paločko – Abdul, Paukovček, Belluš

HC Košice: Laco (Habal) – Slovák, Koch, Derljuk, Šedivý, Čížek, Dudáš (A), Pulli – Sýkora, Brophey, Nagy (C) – Spilar (A), Suja, Petráš – Šerbatov, Ignatuškin, Haščák – Jokeľ, Galamboš, Klíma – Hričina

Košičania si boli v úvode zápasu vedomí faktu, že sa pod Tatrami budú musieť často tlačiť pred Vošvrdovu bránku. Ako prví sa tak dostali do šance, keď sa po Čížekovej rane snažil puk do siete doklepnúť Haščák. V druhej minúte ale defenzíva Popradu svojmu gólmanovi dobre pomohla. O tri minúty neskôr sa zasa musel mať na pozore Laco. Buzzeo ho síce obohral, no gólmanovi v košickom drese pomohla konštrukcia jeho bránky. Z druhej vlny si tam ešte nakorčuľoval Takáč, ten svätyňu Oceliarov tesne prepálil. O minútu neskôr našiel Derljuk Ignatuškina, ten ešte posunul Haščákovi. Prišla tam rana z ľavej strany, no tá gólové parametre napokon nemala. Skóre zápasu neotvoril ani v ôsmej minúte domáci Miner. Ten si spracoval skackajúci puk, následne však presne nenamieril. Hra sa následne opticky vyrovnala a zápas mierne stratil na svojom tempe. Všetko to bolo spôsobené obojstranne kvalitnou defenzívnou činnosťou, ktorá útočníkom oboch celkov znepríjemňovala život. Na ďalšiu väčšiu šancu sme si tak museli počkať až do 14. minúty. Zagrapan vtedy zachytil košickú rozohrávku, no priestor bránky spomedzi kruhov trestuhodne minul. Ešte pred prestávkou sa do samotatného úniku tlačil Takáč, ale keďže ho Pulli stihol ubrániť, gól nepadol ani z tejto popradskej šance. Do šatní sa tak odišlo za nerozhodného stavu 0:0.

Aj do druhej časti riadnej hracej doby vstúpili Oceliari aktívne, dve sekundy pred koncom 21. minúty si vybojovali aj výhodu presilovej hry. Už o päť sekúnd neskôr sa ale stav na ľadovej ploche vyrovnal, keďže tam zbytočne dohral súboj Sýkora. Platilo to, na čo boli diváci zvyknutí počas úvodnej tretiny - hral sa rýchly hokej, no oba celky si držali svoju defenzívnu líniu, a tak bolo len veľmi ťažké dosiahnuť gól. V 25. minúte sa o to pokúšal Karalahti, avšak jeho delovku Laco vyrazil späť do hry. K dorážke sa tlačil aj Petran, ktorý sa rovnako nepresadil. Pätnásť sekúnd pred uplynutím prvej polovice riadnej hracej doby sa vo veľkej šanci ocitol Košičan Klíma. Ten sa pretlačil do zakončenia a prekonal Vošvrdu, no mal smolu. Puk totiž napokon zastavila dobre postavená konštrukcia popradskej bránky. A tak sa predsa len presadili ako prví Kamzíci. Udialo sa tak v 36. minúte. Koch vtedy poslal puk len priamo na hojeku Zagrapana, ktorý ešte rozohral pred bránku. Tam prišiel šikovný teč Ťavodu, Poprad po ňom viedol 1:0. Oceliari sa snažili na tento gól rýchlo reagovať, no neúspešne. V 38. minúte totiž nepríjemnú strelu Slováka tečoval Hričina len mimo priestor troch žrdí. Po 40 minútach hry tak mohol byť spokojnejší domáci celok.

Fakt, že úvody tretín patrili Košiciam, potvrdila aj tá tretia. Oceliari potrebovali skórovať a učiniť sa tak pokúsili čo najrýchlejšie. S malými výnimkami trávili prvých päť minút v pásme svojho súpera, ktorý napokon tlak neustál. V prvej sekundy 46. minúte sa k zakončeniu z ľavej strany dostal Dudáš a aj keď puk netrafil ideálne, stačilo mu to na to, aby pred bránkou našiel Šerbatova. Ten do puku vložil svoju hokejku a Vošvrdu parádnym spôsobom preloboval. Bolo vyrovnané. Žiaľ, len do minúty 48. Karalahti totiž dostal ideálny puk pred bránku, a tak nemal väčší problém prekonať bezmocného Laca. Oceliari sa nevzdávali a naďalej bojovali o svoj prvý bod do série. V 52. minúte to po Bropheyho priťuknutí skúsil Nagy, košický kapitán puk napálil len do Vošvrdovho betónu. Na 3:1 tak v 57. minúte upravil Abdul. Napriek tomu však nešlo o konečnú podobu výsledku, keďže počas následnej hry bez brankára sa presadil aj Hričina. Na finálnych 4:2 zavŕšil Svitana.

Roman Stantien, tréner Popradu: „Dnes to bol znova mimoriadne kvalitný a vyrovnaný zápas. Chlapci do toho dali srdiečko, mali sme aj trochu šťastia. Vypracovali sme si však viacero šancí a to nás teší. Keby mi niekto pred sériou povedal, že budeme nad Košicami vyhrávať 3:0 na zápasy, asi by som sa na neho len nechápavo díval.“

Roman Šimíček, tréner Košíc: „Videli sme kvalitný zápas plný šancí. My sme v nevýhodnej a ťažkej situácii, ale to neznamená, že skladáme zbrane. Rozhodne nie. Sme silný tím a urobíme všetko pre to, aby sa séria vrátila do Košíc. Verím, že sú chlapci správne namotivovaní.“