(0:1, 2:2, 1:0 - 1:0)
Stav série: 2:3
HK Poprad

HC Košice  – HK Poprad 4:3 pp (0:1, 2:2, 1:0 – 1:0)

Góly a asistencie: 23. Šerbatov (Slovák, Haščák), 34. Hričina (Slovák, Šedivý), 58. Dudáš (Šedivý, Brophey), 77. Šedivý – 6. Takáč, 32. Paukovček (Takáč, Svitana), 37. Mlynarovič (Takáč, Karalahti)

Vylúčení: 4:4 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Stano, Novák – D. Konc, Gegáň, 7047 divákov

HC Košice: Laco (Habal) – Koch, Slovák, Dudáš (A), Šedivý, Pulli, Čížek, Derljuk – Nagy (C), Suja, Spilar (A) – Hričina, Brophey, Sýkora – Haščák, Ignatuškin, Šerbatov – Klíma, Galamboš, Jokeľ – Petráš

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Brejčák (A), Miner, Petran, Fabian (C), Salija, Erving, Ťavoda, Karalahti – Svitana (A), Mlynarovič, Bondra – Buzzeo, Zagrapan, Takáč – Paločko, Heizer, Miller – Belluš, Paukovček, Abdul

V poradí piaty zápas štvrťfinálovej série priniesol opäť zaujímavý náboj. Oba celky boli, tradične, od úvodu mimoriadne aktívne, čo sa podpísalo aj na rýchlej prvej šanci v zápase. Na čepeli ju mal Bondra, ktorý mohol využiť zaváhanie Laca, no neuspel. Udialo sa tak už v 30. sekunde prvej tretiny. O tri minúty neskôr to myslel dobre Salija, ten ešte medzi kruhmi hľadal lepšie postaveného Heizera. Popradčan to však nemal na strelu z prvej, preto k nemu Košičania stihli pristúpiť a o puk ho pripravili. To už neplatilo v šiestej minúte. Takáč sa totiž dostal do samostatného úniku a aj keď Laco jeho prvý pokus zastavil, na druhýkrát z toho gól už predsa len bol. V polovici ôsmej minúty to mysleli dobre aj Košičania. Suja prekorčuľoval okolo Vošvrdovej bránky a po ľade skúsil zakončiť k jeho bližšej žrdi. no v rozhodujúcej chvíli tam gólman Kamzíkov stihol položiť svoj ľavý betón. Vošvrda podržal svoj celok aj v 15. minúte. Brophey poslal puk spoza bránky do „ohňa“. Košičania volili niekoľko striel, niektoré z nich ostali na popradskej defenzíve, ostatné zodpovedne zneškodnil Vošvrda. Aj o minútu neskôr bol brankár mužom momentu. Najskôr vyrazil Ignatuškinov pokus, následne sa zázračne presunul k žrdi a lapačkou zneškodnil aj dorážku Šerbatova. Košičanom sa tak počas prvej tretiny skórovať nepodarilo, do šatne preto odchádzali s mankom jedného presného zásahu.

Aj prostredná časr riadnej hracej doby ponúkla mimoriadne zaujímavé momenty. Košičania sa snažiili byť od jej úvodu aktívni, napokon, potrebovali sa na svojho súpera gólovo dotiahnuť. A to sa im podarilo na konci 23. minúty. Slovák si všimol nikým nepokrytého Šerbatova, ktorý už ranou švihom nedal Vošvrdovi šancu na úspešný zákrok. Stav bol 1:1, no na konci druhej tretiny už aktuálny nebol. Napokon, v 32. minúte zrazil puk za Lacov chrbát nešťastne Koch, preto Poprad znova viedol. No v 34. minúte sa stav menil v košický prospech. Hričina nahadzoval puk z prakticky nemožného uhla, aj od Kamzíkov sa v tomto prípade šťastena odklonila. Puk si do vlastnej siete zrazil Petran. Košičania to následne s razanciou mierne prehnali, výsledkom čoho bolo vylúčenie Sýkoru. A aj keď ho Poprad gólom nepotrestal, Kamzíci sa mohli tešiť. Ich tretí presný zásah totiž prišiel 11 sekúnd po návrate Sýkoru na ľad.  Laco bol v polovici 37. minúty na roztrhanie, no puk predsa len doskackal k Mlynarovičovi - a ten už nemal problém trafiť odkrytú časť košickej svätyne. No a keďže už na tento gól reagovali Košičania pred prestávkou len zraazenou strelou Nagya, Popradčania viedli o jeden presný zásah aj po 40 minútach hry.

Košičania už v tretej tretine veľa možností nemali - ak sa chceli v sérii udržať, museli jednoznačne skórovať a víťazstvo obrátiť na svoju stranu. V 43. minúte to mysleli dobre, no nepresadili sa. Sujov krátky švih Vošvrda ramenom vytesnil aspoň do ochrannej siete. Vietor v útočnej tretine následne urobilo aj Haščák - Ignatuškin - Šerbatov. Prvý menovaný ale nevyslal ideálnu finálnu prihrávku, preto si Šerbatov puk v rozhodujúcej chvíli na čepeľ neprikopol. V nasledujúcich minútach navyše platilo, že Popradčania Košičanom vysokým napádaním poriadne znepríjemňovali život. Ak už sa aj Oceliari do šance dostali, pohoreli na pozornom Vošvrdovi. A to platilo až do 58. minúty. Puk sa vtedy dostal na modrú čiaru, delovkou odtiaľ prepálil Dudáš absolútne všetko. Opäť bolo vyrovnané. Zápas sa musel presunúť do predĺženia.

V úvode nadstavenej časti sa na trestnú lavicu pobral Spilar, a tak sme sa museli brániť. Popradčania sa však počas početnej výhody nedostali prakticky k ničomu. Hostia šancu spálili až pri hre v rovnovážnom stave. Salija si vylepšil streleckú pozíciu, no na naše šťastie napokon Lacovu bránku prepálil. V 65. minúte síce Buzzeo skóroval, avšak len do posunutej bránky. Tento gól tak platiť nemohol. Na opačnej strane to skúšali Dudáš i Jokeľ, ani jeden z nich však neuspel. Divákov následne zo sedadiel zdvihol aj Šerbatov, no ani jeho pokus si cestu do siete nenašiel. V obrovskej šanci bol v 73. minúte Haščák. Ten sa v individuálnom prieniku zbavil dvoch súperov a pokračoval na Vošvrdu. Zakončil bekhendom, no bolo to bezpredmetné. Popradská bránka totiž opustila svoje stále miesto. O košickej výhre sa napokon rozhodlo až v 77. minúte. Šedivý vtedy využil presilovku a vrátil sériu pod Tatry.

Roman Šimíček, tréner Košíc: „Sme šťastní za to, čo sa nám dnes podarilo. Ťažko sa nám presadzovalo proti Popradčanom, ktorí hrajú vo vlastnom pásme zodpovedne. Dali sme do toho ale srdiečko a vyšlo to. Keď padol popradský gól v predĺžení, bol som presvedčený o tom, že nebude platiť. Súper sa tešil predčasne a to nám napokon pomohlo.“

Roman Stantien, tréner Popradu: „V zápase sme trikrát viedli, no napriek tomu sme prehrali. nemôžeme sa však sťažovať, v play-off je každá prehra rovnaká. Počas predĺženia sme sa tešili predčasne.“