(1:1, 1:0, 2:0)
Stav série: 2:3
HK Dukla Ingema Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Góly a asistencie: 15. Regenda (Galamboš, Doherty), 22. Regenda, 41. Buc (Regenda), 59. Galamboš (Galbavý) – 9. Bartánus (McPherson)

Vylúčení: 4:6 na dve min., presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Štefik – Šoltés, Durmis (všetci SVK)

HK Dukla Ingema Michalovce: Williams – Ross, Pavlin, Macejko, Doherty, Bokroš, Mudrák, Mihalik – Kukuča, Cameranesi, Erkinjuntti – Faith, Galamboš, Regenda – Suja, Mráz, Žitný – Mašlonka, Buc, Galbavý

HC Košice: Košarišťan – Šedivý, Volgin, Saucerman, Snuggerud, Romančík, Deyl, Jacko – Parshin, Chovan, Klhůfek – Bartánus, Ihnačák, McPherson – Mrázik, M. Slovák, Rogoň – Milý, Havrila, Jokeľ – Vaculík

Do piateho štvrťfinálového súboja vkročili lepšie košickí korčuliari. Tí boli v úvode aktívni, súperovi hru znejpríjemňovali aktívnym pohybom v útočnom i obrannom pásme, z čoho pramenili aj ich šance. Prakticky tú prvú väčšiu využili. V úvode 9. minúty vnikla do pásma dvojica hostí. McPherson posielal puk do pohybu Bartánusovi, ten nastavil čepeľ smerom na bránku a prekonal tak bezmocného Williamsa. O tri minúty neskôr mohli oceliari vyhrávať už o dva presné zásahy, tentokrát našiel presnou prihrávkou Chovan Paršina. Ten ale z ideálnej pozície puk do siete nedostal. Na opačnej strane sa zasa v 15. minúte nepresadil Mráz, keď jeho koncovku zneškodnil Košarišťan. Ešte v rovnakej minúte však na 1:1 vyrovnal Regenda, ten ťažil z dobrej práce Galamboša. Po prvej tretine bol stav nerozhodný.

Druhá tretina patrila michalovským líškam, čo potvrdili veľmi rýchlym druhým gólom do siete svojho súpera. V 22. minúte skóroval rovnaký muž v drese domácich – Regenda. Obraz hry sa tak preklopil a aktívnejší boli Michalovčania. V 26. minúte to chcel využiť Ross, trafil však len konštrukciu Košarišťanovej bránky. Následne inkasoval štvorminútový trest Saucerman a domáci tak mali k dispozícii dlhú presilovú hru. Ani to však McPhersonovi nezabránilo v tom, aby sa dostal do veľkej šance. Williams si s ňou však poradil. Michalovce po dvoch tretinách viedli 2:1.

V tretej a záverečnej časti riadnej hracej doby si už chceli domáci výsledok kontrolovať. Pomerne rýchlo však svoje vedenie aj navýšili. Urobili tak v úvode 41. minúte, keď ťažil z Regendovej práce Buc. Ten puk zasúval do poloprázdnej košickej svätyne za bezmocného Košarišťana. Hostia sa do zápasu chceli vrátiť v 44. minúte, ale na Ihnačákov puk dosiahol Williams koncom svojej lapačky, preto puk v sieti neskončil. Výsledku dal konečnú podobu gólom do prázdnej bránky Galamboš. Séria sa tak opäť sťahuje do Steel arény.