2 : 3
(2:1, 0:2, 0:0)
HC 07 Detva

HC 07 Detva – HC Košice 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)

Góly a asistencie:  12. Chovan (Žilka, Gachulinec), 18. Milý (Robinson, Gašpar) – 7. Nagy, 35. Pulli (Klíma, Suja), 40. Pacan (Bača)

Vylúčení: 4:7 na dve min., navyše: L. Nagy (10 minút za nešportové správanie), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Snášel - Orolín, Kacel, 612 divákov

HC 07 Detva:  A. Nagy (Larose) – Mar. Chovan, Kuklev, Gachulinec, Macejko, Fekiač, Sládok (C), Šimon, Vyskoč – Bartek, Ščurko, Novák – Milý, Gašpar, Robinson – Videlka, Mat. Chovan, Žilka – Ondris, Murček, Babynec

HC Košice: Habal (Lundström) – Pulli, Matejka, Kessel, Bača, Dudáš, Šedivý, Koch, Michalčin – L. Nagy (C), Boltun, Kafka – Koyš, Pacan, Šoltés – Jenčík, Suja, Hričina – Petráš, Vrábeľ, Klíma

Do zápasu vkročili oba celky s dobrou defenzívnou činnosťou, a tak sa dostávali do šancí kreatívni korčuliari len veľmi ťažko. Ako prvému sa to podarilo až nášmu kapitánovi, ktorý v siedmej minúte vyštartoval proti svojmu menovcovi v detvianskej bránke a otvoril stav zápasu. O päť minút neskôr bolo vyrovnané, Detva sa totiž po tečovanej strele dostala k ďalšiemu zakončeniu, vďaka ktorému sa do listiny stelcov zapísal Matúš Chovan. Ešte pred prestávkou sa domáci celok ujal vedenia, o čo sa postaral presnou strelou Milý. Do šatní sa tak šlo za stavu 2:1 v prospech Detvy.

Druhá tretina už bola jasne v réžii hosťujúcich Košíc, ktoré sa dvomi gólmi ujali vedenia. Presnú prihrávku Klímu najskôr pretavil v druhý gól Pulli, ktorý zariadil, že sa začínalo prakticky od začiatku. Sedem sekúnd pred koncom sa ale Nagyovi v detvianskej bránke stratil z dohľadu, čo okamžite využil Pacan. Ten pohodlne skóroval a vďaka jeho presnému zásahu Košice po 2. tretine viedli pomerom 3:2.

Posledná časť riadnej hracej doby priniesla viacero zaujímavých momentov. Detva sa usádzala v pásme svojho súpera, avšak tam veľa priestoru na kombináciu nedostávala, a tak sme z jej strany početnejšiu streľbu nezaznamenali. Naopak, do šance sa dostali Košice, ktoré mohli rozhodnúť o svojej výhre, ale Klíma nenamieril presne. Jedným z rozhodujúcich momentov bol ten z 52. minúty, Žilka totiž neprekonal pozorného Habala. Stav sa už do konca zápasu nemenil, a tak si po výsledku 2:3 z pohľadu domácich pripísali tri body do tabuľky Košice.

Dušan Kapusta, tréner Detvy: „Máme za sebou zaujímavý zápas, v ktorom, ako sme očakávali, súper ukázal svoju obrovskú kvalitu. Je to skúsené mužstvo s obrovskými individualitami, ktoré dnes využilo naše zaváhanie a zvíťazilo. Chlapcov musím pochváliť, dnes podali skutočne heroický výkon. Na prvé ligové víťazstvo si však ešte musíme počkať.“

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Na dnešný zápas sme sa poctivo pripravovali. Vedeli sme totiž, že Detva je doma na malom klzisku mimoriadne silná, čo sa aj potvrdilo. Zápas sa lámal v druhej tretine, keď domáci nevyužili štyri presilovky v rade. Chlapcov dnes musím pochváliť za kolektívny výkon.“