2 : 5
(0:3, 1:1, 1:1)
HK Nitra

HC Košice - HK Nitra 2:5 (0:3, 1:1, 1:1)

Góly a asistencie: 23. Boltun (Miklík, Šedivý), 57. Pacan (Nagy, Koch) - 24. Bradley (J. Ručkay, Versteeg) 9. Csányi (Šiška), 13. Blackwater (J. Milam, Kovacs), 18. Krištof (Paulovič, Mezei), 41. Kovacs (J. Milam)

Vylúčení: 2:4 na dve min., navyše Pulli (KOS - 10 minút za napadnutie hlavy a krku), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Kubuš – Výleta, Smrek, 4402 divákov

HC Košice: Habal (18. Lundström) – Kessel, Šedivý, Koch, Pulli, Michalčin, Ovčačík, Novotný – Miklík, Pacan, Nagy (C) – Koyš, Hovorka (A), Šoltés – Klíma, Boltun, Jenčík (A) – Hričina, Vrábeľ, Petráš

HK Nitra: Lawson (Foltán) – Mezei (C), T. Milam, Ordzovenský, J. Milam (A), Rýgl, Versteeg, Korím, Pupák – Paulovič, Krištof (A), H. Ručkay – Blackwater, Slovák, Kovacs – J. Ručkay, Bradley, Macík – Csányi, Šiška, Rzavský

Košičania majú za sebou náročný zápas, ktorý odohrali bez siedmich kľúčových hráčov zo základnej zostavy. K zranenému Bačovi, Čížekovi a Matejkovi pribudol po stretnutí v Trenčíne aj Kafka, pre chorobu zasa do stretnutia s Nitrou nemohli zasiahnuť Dudáš, Spilar ani Suja.

Absencia vysokého počtu košických korčuliarov sa podpísala aj na prejave z prvej tretiny. Oceliari v jej úvode síce diktovali tempo hry a s trochou šťastia, respektíve presnejšej strelby, by sa aj mohli dostať do vedenia, avšak nestalo sa tak. Na prvý gól sme si tak museli počkať do deviatej minúty, keď otvoril stav zápasu Csányi. Odpovedať chcel Miklík, po jeho individuálnej akcii ale puk zadunel len na zadnom mantineli. K slovu sa tak opäť prihlásili Nitrania, na konci 13. minúty sa v presilovke podarilo presadiť Blackwaterovi. Ešte pred koncom prvej tretiny dopísal svoje meno do listiny strelcov aj Krištof, ktorý upravoval na 0:3. Do šatní sa tak šlo práve za tohto stavu.

Aj v úvode prostrednej časti riadnej hracej doby sa Oceliari snažili vymyslieť niečo smerom dopredu, tentokrát už ale s väčším úspechom. V 23. minúte totiž Boltun využil výhodu presilovej hry a upravil tak na 1:3 z pohľadu domáceho tímu. O jednu minútu a šesť sekúnd neskôr sa ale mohla tešiť aj Nitra, keď po prvýkrát v zápase prekonala striedajúceho gólmana Lundströma. Pred prestávkou sme videli aj šancu Mareka Slováka. Ten si nakorčuľoval pred košickú svätyňu, odkiaľ zakončoval bez prípravy. Švédsky brankár bol ale pozorný, a tak sa stav nemenil. Po 40 minútach hry sme prehrávali 1:4.

V závrečnej dvadsaťminútovke sa už napriek snahe Oceliarov zázraky nekonali. Práve naopak, na konci 41. minúty sa k zakočneniu dostal Kovacs, ktorý rozvlnil sieť košickej bránky po piatykrát. So štvorgólovým mankom neurobil nič ani Hovorka, ktorý niekoľkokrát ohrozil gólmana v bránke Corgoňov. V 57. minúte sa to podarilo až Pacanovi, ktorý pridal druhý košický gól. Nitra si tak po víťazstve v pomere 5:2 odniesla z Košíc dôležité tri body do tabuľky.

Roman Šimíček, tréner Košíc: "Výsledok ma osobne veľmi mrzí. Hráči, ktorí dnes dostali šancu, si mohli svoje miesto v tíme zastať. Žiaľ, prvá tretina nám absolútne nevyšla a súper sa nám vzdialil na rozdiel troch gólov. Viacerí chlapci dnes hrali s obrovským sebazaprením, inak by sme možno ani nedali tím dokopy."

Antonín Stavjaňa: "Dnešné víťazstvo si mimoriadne vážime, avšak nechcem ho preceňovať. Košičania totiž doplatili na mnžostvo zranených hráčov. Navyše, zápas celkom nevyšiel ani ich brankárom, a tak dnes body berieme my."